Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Jak starnu, tak jsem bud cim dal tim linejsi nebo cim dal tim rozumnejsi a zacinam si zalohovat data, protoze si uvedomuju jak snadno se o ne da prijit, jak snadno vam nekdo ukradne iBook, jak snadno odejde stary disk z desktopu do binarniho nebe s trvalym a krasne homogennim magnetickym polem, jak snadno se ...neco (samo) pokazi... kdyz k pocitaci pustime pritelkyni, rodice, deti nebo jinou zvirenu...
Skoro vzdy to jde zachranit, ale uplne vzdy to opravovani stoji cas a nervy...
Pred rokem ci dvema jsem si poridil roztomily prenosny 40 GB USB/Firewire externi disk, ktery mne zaujal i proto, ze nepotrebuje externi napajeni a proto mam v batohu o jeden drat a zdroj min. Jsem s tim vcelku spokojen, velikost maleho zapisnicku a realna rychlost okolo 20 MB/s mi postacuje, ale misto ne.
Ted jsem zakoupil novy externi disk, zase vyhodna akce, je to klasicky 3.5'' disk s 3x USB hubem. Mam model s kapacitou 250 GB. K disku bylo nejake CD, kde je nejaky podivny partition manager, ale je jen v nemcine(!) a samozdrejmne jen pro Windows XP, a spustitelny administrator-only...
Proto bych se zeptal:
potrebuju aby fungoval v minimalne na:
Jedinny FS ktery mne zfleku napada je debilni fat32, coz je bohuzel jedine co bezproblemu namountuju na cemkoliv (unix,linux,osx), nanestesti ma krome spousty jinych chyb i omezenou velikost souboru, takze nemuzu proste trebas na notebooku od pritelkyne nabootovat knopix a dat neco jako:
dd if=/dev/hda | gzip -9 >zaloha-hda.dd.gz
protoze obraz 10 gigovyho disku bude mit tutove vic jak 1GB coz je limit velikosti souboru u zatraceneho fat32.
Tiskni
Sdílej:
dd
.
Pokud máte v plánu zálohovat bez toho, abyste musel rebootovat Win a MacOS do Linuxu ... tak nevím, možná by šlo ext2 + ovladač do Windows (existuje i opensource) a zjistit, jestli takový ovladač je i pro Maca.
$ cat `which mketc` #! /bin/bash # UTF-8 info() { echo -e " \033[32;1m*\033[0m $@\033[0m.\n" } echo if (($UID!=0)); then info "You must be root" exit 1 fi W=/home/david/backup if [ ! -d $W ]; then mkdir -p $W if (($?!=0)); then info "Nemůžu vytvořit adresář \033[34;1m$W" exit 1 fi fi if [ ! -d /etc ]; then info "/etc není adresář" exit 1 fi cd $W T=`date +%F` S=0 until [ ! -f $W/etc-${T}_$S.tar.rz ]; do S=$(($S+1)) done F=etc-${T}_$S.tar info "Running: \033[34;1mtar jcf $F /etc && rzip -9P $F\033[0m .." tar cf $F /etc &> /var/log/tar.log && rzip -9P $F echo if (($?!=0)); then info "Oops, some error encoutered, see /var/log/tar.log" exit 1 fi md5sum $F.rz > $F.rz.md5 if [ -f $F.rz ]; then info "Done, file \033[34;1m$W/$F.rz[.md5]" else info "Oops, file doesn't exist.." exit 1 fi rm -f /var/log/tar.log cd $OLDPWD exit 0
No tak ja zasadne pravidelne nezalohujem.
To dolezite co mam na disku sa niekde inde vzdy najde a ten ostatny bordel...nestoji za rec.
Pokazenie partition alebo nieco podobne je predsa skvela prilezitost na vycistenie HDD od smetia