Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
bral bych to i s dokovačkou, amatéři... To je celkem vopruz takhle začínat po víkednu
Tak to je fakt masakr.
Predpokladam ze se to stalo nekde v Praze ?
V Praze nam dvakrat vypacili firemni auto.
Cemu se divite, to byli bruselsti vyberci dani, za rok je tam mate zas. Kdyz jste si vybral Dansko tak se musite smirit s tim, ze vas stat bude takhle okradat. V Somalsku by se vam to nestalo.
asi uplne guloveTřeba založil početnou rodinu; co ty víš?
Docela mne překvapuje, že tu řešíte jen cenu hardware. To by měla být až druhořadá položka. A co data, která jsou např. v tom notebooku? Nebo dokumenty, které předpokládám byly v tom trezoru? Nebojíte se zneužití?
Jak už psal kolega, měl jsem na mysli hlavně únik (a možnost následného zneužití) dat. Pořádné zálohování pokládám za samozřejmost. (Když už jsem u toho – data jsou zálohovaná na intranetu – a ten intranetový server tam nikde poblíž nebyl? ).
Možná ještě jedna věc, když tam tak vidím tu dokovací stanici – byl na tom dokovaném notebooku Linux? Jak se dokování pod Linuxem chová? Nejsou s tím problémy? (Uvažuju o nákupu notebooku s dokem jako plné náhrady za stolní počítač. Potřebuju tedy bezproblémový chod pod Linuxem, ale nemám tušení, jak se to pod tímto OS chová. Skoro mi připadá, že to s Linuxem nikdo nepoužívá, protože jsem o tom myslím ani nikdy neviděl žádný článek.)
S dokovací statnicí nemám zkušenost pod žádným operačním systémem. Tuším ale, že se např. před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak?
před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak
* pouze kernel členů KERNEL ULTRAS
Tiskni
Sdílej: