V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Tiskni
Sdílej:
bral bych to i s dokovačkou, amatéři... To je celkem vopruz takhle začínat po víkednu
Tak to je fakt masakr.
Predpokladam ze se to stalo nekde v Praze ?
V Praze nam dvakrat vypacili firemni auto.
Cemu se divite, to byli bruselsti vyberci dani, za rok je tam mate zas. Kdyz jste si vybral Dansko tak se musite smirit s tim, ze vas stat bude takhle okradat. V Somalsku by se vam to nestalo.
asi uplne guloveTřeba založil početnou rodinu; co ty víš?
Docela mne překvapuje, že tu řešíte jen cenu hardware. To by měla být až druhořadá položka. A co data, která jsou např. v tom notebooku? Nebo dokumenty, které předpokládám byly v tom trezoru? Nebojíte se zneužití?
Jak už psal kolega, měl jsem na mysli hlavně únik (a možnost následného zneužití) dat. Pořádné zálohování pokládám za samozřejmost. (Když už jsem u toho – data jsou zálohovaná na intranetu – a ten intranetový server tam nikde poblíž nebyl? ).
Možná ještě jedna věc, když tam tak vidím tu dokovací stanici – byl na tom dokovaném notebooku Linux? Jak se dokování pod Linuxem chová? Nejsou s tím problémy? (Uvažuju o nákupu notebooku s dokem jako plné náhrady za stolní počítač. Potřebuju tedy bezproblémový chod pod Linuxem, ale nemám tušení, jak se to pod tímto OS chová. Skoro mi připadá, že to s Linuxem nikdo nepoužívá, protože jsem o tom myslím ani nikdy neviděl žádný článek.)
S dokovací statnicí nemám zkušenost pod žádným operačním systémem. Tuším ale, že se např. před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak?
před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak
* pouze kernel členů KERNEL ULTRAS