Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
Byla vydána verze 12.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí HTML, CSS a JavaScriptu Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 89, V8 na verzi 8.9 a Node.js na verzi 14.16. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.
Po zveřejnění informací o bezpečnostních chybách společně pojmenovaných BootHole v zavaděči GRUB 2 v červenci loňského roku se na bezpečnost zavádění a zvláště zavaděče GRUB 2 blíže podívala řada expertů. Dnes byly zveřejněny informace o nalezených bezpečnostních chybách (Ubuntu, Debian, Red Hat, SUSE, …).
Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala Linux From Scratch 10.1 a Linux From Scratch 10.1 se systemd. Nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů přichází s Glibc 2.33, Binutils 2.36.1 nebo Linuxem 5.10.17. Současně bylo oznámeno vydání verze 10.1 knih Beyond Linux From Scratch (BLFS) a Beyond Linux From Scratch se systemd.
Byla vydána beta verze multiplatformního vývojového prostředí Arduino IDE 2.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Arduino IDE 1.x je naprogramováno v Javě. Arduino IDE 2.x využívá Theia IDE a Electron.
Tiskni
Sdílej:
bral bych to i s dokovačkou, amatéři... To je celkem vopruz takhle začínat po víkednu
Tak to je fakt masakr.
Predpokladam ze se to stalo nekde v Praze ?
V Praze nam dvakrat vypacili firemni auto.
Cemu se divite, to byli bruselsti vyberci dani, za rok je tam mate zas. Kdyz jste si vybral Dansko tak se musite smirit s tim, ze vas stat bude takhle okradat. V Somalsku by se vam to nestalo.
asi uplne guloveTřeba založil početnou rodinu; co ty víš?
Docela mne překvapuje, že tu řešíte jen cenu hardware. To by měla být až druhořadá položka. A co data, která jsou např. v tom notebooku? Nebo dokumenty, které předpokládám byly v tom trezoru? Nebojíte se zneužití?
Jak už psal kolega, měl jsem na mysli hlavně únik (a možnost následného zneužití) dat. Pořádné zálohování pokládám za samozřejmost. (Když už jsem u toho – data jsou zálohovaná na intranetu – a ten intranetový server tam nikde poblíž nebyl? ).
Možná ještě jedna věc, když tam tak vidím tu dokovací stanici – byl na tom dokovaném notebooku Linux? Jak se dokování pod Linuxem chová? Nejsou s tím problémy? (Uvažuju o nákupu notebooku s dokem jako plné náhrady za stolní počítač. Potřebuju tedy bezproblémový chod pod Linuxem, ale nemám tušení, jak se to pod tímto OS chová. Skoro mi připadá, že to s Linuxem nikdo nepoužívá, protože jsem o tom myslím ani nikdy neviděl žádný článek.)
S dokovací statnicí nemám zkušenost pod žádným operačním systémem. Tuším ale, že se např. před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak?
před oddokovaním notebooku musí operačnímu systému říct, aby stanici odpojil. Toto je v Linuxu řešeno jak
* pouze kernel členů KERNEL ULTRAS