Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Tiskni Sdílej:
Earl J. Ritchie is a retired energy executive and teaches a course on the oil and gas industry at the University of Houston. He has 35 years’ experience in the industry. He started as a geophysicist with Mobil Oil and subsequently worked in a variety of management and technical positions with several independent exploration and production companies. Ritchie retired as Vice President and General Manager of the offshore division of EOG Resources in 2007. Prior to his experience in the oil industry, he served at the US Air Force Special Weapons Center, providing geologic and geophysical support to nuclear research activities.EOG = Enron Oil Gas Mezitím, Oil industry knew of 'serious' climate concerns more than 45 years ago; Evidence Suggests the Oil Industry Wrote Big Tobacco’s Playbook, Then Used It to Lie About Climate Change;…
LOLFluttershy, yay!: Což není relevantní k poměrům na MIT.Richard: Tady vidím zjevný střet zájmů. Takovéto korporace opravdu nesdílejí Stallmanovy představy, jak by se měl dělat a sdílet software, a svoboda uživatelů je fakt nezajímá - chtějí je jen vyždímat a prodat jejich data.Fluttershy, yay!:Thomas Bushnell (původní vývojář Hurdu): A reflection on the departure of RMS...Wikipedia: Thomas Bushnell ... is employed by Google LLC.
Ti samí vědci, které popírači dnes ignorují.I vědec si musí získat renomé. Oni všichni vědci nejsou Mirkové Dušínové. A rádi si vezmou granty a nechají se uplatit. U každého platí důvěřuj, ale prověřuj. Letos prohrál soud vědec a autor hokejkového grafu Michael Mann. Jeho vědec ze stejného oboru a oponent prohlásil, že Michael Mann nepatří na univerztu, ale do vězení. Na to se Michael Mann začal soudit, a soud ho vyzval, aby předložil soudu důkazy, že jeho klimaalarmistické závěry a graf není podvod. Žádné podklady nedodal, a tak prohrál soud. Jinak řečeno, i soud se postavil proti klimaalarmistům.
Revealed: How the Tobacco and Fossil Fuel Industries Fund Disinformation Campaigns Around the WorldPokud se vědec chová takhle tržně, proč by nedal přednost PR průmyslu s fosilními palivy?
K dalsim 'uspechum' ekologickych aktivistu, ktere ve finale prirode uskodily bych pridal treba globalni tlak pro dotacni podporu biopaliv, globalni blokovani jaderne energetiky, v ceskych pomerech treba uspesne rozsireni kurovce blokovanim tezby napadenych stromu na sumave, nebo boj za tucne dotace pro solarni barony, ci dotovane babisovy repkove lany, blokovani stavby dalnice a prazskeho okruhu, zakaz dostavby temelina, blokovani precerpavacich elektraren...Nic z toho nemají na svědomí ekologové. Tučné dotace za soláry prosadila jistá strana v době, kdy už bylo jasné, že cena panelů prudce klesne. Za Babišovi řepkové lány loboval Babiš ještě před vznikem ANO. Dostavbu Temelína nikdo nezakázal. Několik vlád po sobě není ani schopno vyhlásit výběrové řízení na dodavatele. Není ani schopná určit financování takové stavby. Nic z toho není v gesci ekologů. Kdyby vláda chtěla, už máme vysoutěženo. (A potom se budou všichni hádat, kdo je a kdo není čí agent. Mě osobně se nejvíc líbí MIR1200, volné pokračování VVER1000, ale podle některých jsem Ruský agent. Jestli jsem, tak asi tak tajnej, že o tom ani já nevím, ale hlavně asi na mě mají špatné číslo účtu.) Blokování stavby dálnice. Jasně, za všechno můžou Děti Země. Někdo (asi NKÚ) spočítal, že za 18 let stavby D8 to připomínky veřejnosti zdržely asi o 1.5 roku. A toto má být argument pro novelu, kdy veřejnost bude moci připomínkovat pouze jednou a to ještě nad nehotovým projektem. Pro připomenutí, D8 je ta dálnice, na kterou si kvůli špatně udělané hydrodrenáži sesunul kus kopce. A za to může pochopitelně lom, který je tam o 100let dřív, než dálnice. ŘSD si ho za 18let přípravy nevšimlo. "Řešením" ze strany ŘSD byl zákaz vstupu novinářům na stavbu, aby nemohli zdokumentovat více pochybení konkrétních dodavatelů. Podobně jako Pošvářová měla svého času taky zákaz vstupu na stavby dálnic. A takto by se dalo pokračovat. Prostě na všechno je potřeba najít viníka a onálepkovat ho. Potom se skuteční pachatelé mohou lépe skrýt.
To neznamená, že by se mělo s vědou přestat.copak veda, ta je az druharady problem - ja bych zavrel skoly, prestal deti ucit cist a psat. jelikoz si neprectou o nejakych ekologickych problemech, nebudou o nich vedet, ... tim padem vlastne problem ani neni. [/ironie]
Jinak ve skutecnosti cely problem jakyhkoli podobnych staveb spociva predevsim v tom, ze si nejakej idiot sedne, namaluje caru do mapy, a aniz by se o tom skymkoli kdokoli bavil, tak se rekne, ze tady to proste bude.Přesně tak. A nedávno se nový ředitel ŘSD vyjádřil v tom smyslu, že dělí veřejnost na dvě skupiny. Na ty, co s ním souhlasí a na ty, co je potřeba přesvědčit. Žádná diskuse o tom, kudy to má vést, jakou technologií se to má postavit, jaká tam jsou úskalí, prostě nic. Nějaký úředník před 30 lety rozhodl, že tady povede dálnice, tak to tak prostě bude i kdyby ty lidi měli vystěhovat.
BTW2: Maly dite vi, ze kdyz do babovicky ze strany rejpne, tak ze se sesype, pani ynzinyri to zjevne nevedi a jeste se odvazujou o tenhle tisice let znamy fakt soudit. Ten lom nad D8 je tam totiz vic nez 100let, stejne jako ta trat, kterou soudruzi politici slibovali opravit.O to nejde, my umíme stavět na svahu sopky, pokud se k tomu rozhodneme. Takže není vyloženě chybou to stavět tam, pokud jsou k tomu další rozumné předpoklady (což u D8 je taky sporné). Problém je, že se zvolila špatná technologie / nedodržení stavebního postupu, nebyl tam dopředu monitoring vod aby bylo jasné chování před a po výstavbě (narychlo se tam doplňovalo několik málo sod až po výstavbě) a tak dále. A po sesuvu se nic neděje. Nikdo nesedí, nikdo není vyhozen, nikdo nemá odpovědnost, akademie věd udělala posudek, který bylo potřeba okamžitě utajit a MD si z toho vybírá jen kousky takovým způsobem, že to nasralo i autory toho posudku.
Jinak ve skutecnosti cely problem jakyhkoli podobnych staveb spociva predevsim v tom, ze si nejakej idiot sedne, namaluje caru do mapy, a aniz by se o tom skymkoli kdokoli bavil, tak se rekne, ze tady to proste bude.Jak chces dostat UR, kdyz behem procesu EIA musis delat posouzeni variant?
Nedavno Heron picoval, ze se stavi podle toho co nekdo kdysi naplanovalEvidentně jsi to nepochopil. Mě nevadí to, že je nějaký návrh 200 let starý, mě vadí to, když se jej někdo snaží realizovat jen proto, že už to dlouho leží na stole a ani se nepřezkoumají podmínky, zda má ještě smysl jej realizovat v té původní podobě. 200 let starý návrh může být klidně dobrý, ale je potřeba ověřit, zda je ještě dobrý.
Jeho poradcem byl v letech 2002 až 2005 pozdější šéf Strany zelených Martin Bursík, přesvědčený propagátor zelené energetiky.
Na poslední chvíli do hry vstoupila poslankyně ČSSD Iva Šedivá. Při hlasování o zákonu v únoru 2005 prosadila, aby Energetický regulační úřad (ERÚ) mohl výkupní cenu fotovoltaické elektřiny snižovat meziročně maximálně o pět procent.
Podle původních představ expertů tam žádné takové omezení být nemělo. Ale už ve vládním návrhu se objevilo deset procent, což tam prosadil právě Bursík.
Přitom právě tento zdánlivě triviální rozdíl znemožnil rychlejší omezení výkupní ceny solární elektřiny v letech 2008 a 2009. A odběratele elektřiny přijde v následujících 20 letech (po které mají výrobci výkupní cenu garantovanou) v součtu na neskutečných 300 až 500 miliard korun.Bursík byl za rychlejší snižování dotací.
V každém případě vláda Mirka Topolánka, která nastoupila půldruhého roku po přijetí kritizované normy, měla příležitost zasáhnout.
Šéf ERÚ Josef Fiřt začal bít na poplach už v roce 2008, kdy také přikročil ke snížení výkupní ceny (zhruba o maximálně možných pět procent).Tedy 3 roky po té, co chtěl Bursík rychlejší snižování dotací. Každý rok to mohlo jít o 10% dolů.
O zdržování nemůže být sporu. Ministerstvo průmyslu původně předpokládalo, že novela nabude účinnosti hned od prvního ledna 2010.
Problém s takovou rychlostí měla hlavně ODS.5 let po té. Takže na počátku byl dobrý nápad pomoct rozjet solární průmysl, který bylo potřeba účinně regulovat. Naopak ODS jakékoliv snižování dotací odmítala a dneska zpětně je celkem jasné proč.
Bursík navrhl maximální možné snížení 10% ročně.Ano, protože se obával toho, že někdo další příští rok navrhne 80% snížení a celý ten projekt zablokuje. Takže on připouštěl nutnost snižovat, ale nechtěl, aby to vedlo k zastavení. Bavíme se o létech ještě před tím boomem.
A díky tomu je Bursík z obliga?No rozhodně to nelze hodit jen na něj, když on navrhoval rychlejší snižování a nesnižovalo se buď vůbec, nebo jen 5% procent a ještě se to ODS snažila posunout o roky dopředu. 5 let se mohlo snižovat o Bursíkových 10% ročně. A nikoliv jednou o 5.
Kdopak asi seděl v roce 2008 s ODS ve vládě? A kdopak byl místopředseda vlády?Takže místopředseda je víc než premiér? Jako tohle je argumentace, jak cokoliv hodit na kohokoliv. To je vina tamtoho. No ale on tam jen utíral prach. Tak vidíte, že u toho byl, když se to schvalovalo! Prostě, za všechno může uklízečka.
No kolik?Snadno to člověk odhadne na vlastním případu. Vozím do ČR nejmenované disky. Přivezu 7 kartónů (celkem 1400 kusů) jedním závozem = jedna jízda z Holandska. Vystačím s tím na měsíc. Za měsíc to vyprodám, průměrně 1200 zakázek z toho 930 rozvoz PPL, zbytek osobní odběry. Je to tedy 1 jízda autem ku 1860 jízdám PPL (930 ode mě na depo + 930 z depa PPL k zákazníkům). Pak není divu, že jsou totálně zasrané silnice nákladními auty a je to i moje přičinění. Řešení je nedělat to a najít si jinou živnost = nahradí mě někdo jiný co to bude dělat. Nebo to dělat a nechat to lidi vyzvedávat jen osobně = přijedou ke mě autem na prodejnu. Řešení prostě není. Dokud bude svět postavený na konzumu a penězích nic se nezmění. Jakmile peníze ztratí hodnotu a celá ekonomika se posere, tak začně planeta zase dýchat. Marně na to čekám. A za 2 měsíce se místo Brexitu, který by narušení ekonomiky mohl výrazně napomoct, zase objeví náhlá zpráva o odkladu, protože to je všechno jen divadlo.
Neblbni, to drivi je treba ted hned okamzite skacet a prodatTo dřevo je prakticky bezcenné. Toto se mi na celé věci ironicky líbí vlastně nejvíc. Oni v těch lesích hospodářsky hospodařili tak úspěšně, až nakonec dosáhli stavu, že nemají ani lesy ani dřevo. Kdyby to nezničilo krajinu, tak je to vlastně úsměvné.
Je to stejny jako s tema mysema ma polich (pardon, to jsou hrabosi ...).Nejlepší bylo, že jeden týden se to představovalo jako totálně neřešitelný problém na který se bude muset plošně použít minimálně antimatter weapon. A druhý týden se na tom nadlábli čápy letící na zimu do afriky. Počítám, že až příští rok přiletí o něco málo více čápů a začnou si stavět svoje hnízda, tak je bude obcházet finanční správa s tím, že čapí hnízdo je jen jedno a že nezaplatili licenční poplatek. Nehledě na daň z nemovitostí. A výškových budov. Jasně no, vlci medvědi apod. Zabloudí sem jeden medvěd a lidi jsou hned vyplašení.
v podstate suhlas, mimo kurovce. to podla mna nie je problem. les sa obnovi sam, s pestrym zlozenim stromovAle prdku, krtku. Vyroste tam to samé, co tam rostlo před kalamitou, protože semena něčeho jiného se tam nemají odkud dostat. Na fotkách z "obnoveného lesa" je to jasně vidět - mezi suchými kmeny vyrůstají opět malé smrčky - potomci těch velkých uschlých. Jen u cest se udrželo pár křovisek. Pro srovnání, na výsypce u nás za městem byla někdy v době zavádění prvních bezzásahových zón jílovitá poušť. Teď, po patnácti letech rekultivací, jsou tam louky a lesíky. Běhají tam zajíci a srnky. Přirozenému lesu se to podobá mnohem víc, než to co za stejný čas vzniklo přirozenou obnovou z kůrovcem sežrané smrkové plantáže na Šumavě.
Vazne si myslite, ze socialismus je pro zovotni prostredi lepsi volbou?Krátká odpověď: Ne. Středně dlouhá odpověď: Zdaleka ne každý, kdo řeší ekologii, je socialista, marxista atd. A kromě toho záleží, jakej konkrétní socialistickej a kapitalistickej systém porovnáváš. Trochu delší odpověď: Z mého pohledu koncepty kapitalismu a socialismu jsou už teď do značný míry záležitost minulosti. Čistý kapitalismus zatím nikdy nikde dobře nefungoval a pro socialismus platí to samé, v praxi se stejně používá nějaký mix (v různém poměru a s různými parametry). Z mého pohledu to není téma a k řešení ekologických problémů IMO nemají tyhle koncepty moc co říci. IMO bude potřeba, aby vznikly celé nové koncepty ekonomie (resp. případně některé existující vyjít z obskurity), které poskytnout nějaký framework pro řešení těch problémů, protože tradiční ekonomie se s environmentálními otázkami, zejména v kontextu globalizovaného světa, vůbec neobtěžovala zabývat. Nemám aktuálně vůbec tušení, co za koncepty by to mělo být (resp. můžu jen spekulovat), takže si je asi zatím nemůžeš zařadit na svou osu Dobro-Zlo. Respektive můžeš si je případně preventivně všechny dát ke Zlu, to by asi tak odpovídalo tvému vystupování tady...
Já bych bez diskuzí celosvětově postavil mimo zákon těžbu krypoměn, která před dvaceti lety neexistovala.Tohle téma jsem dost řešil nedávno, protože jsem začal pracovně částečně trochu dělat něco okolo bitcoinu a vnímal jsem tohle jako dost velký problém. Nicméně pak jsem zjistil, že např. PC gaming žere podobně jako bitcoin mining, něco podobnýho se týká taky streamování videa (ačkoli tady nemůžu teď najít přesný číslo) atd. Takže ano, problém to je, nicméně bohužel jen jeden z mnoha.
Znam vic lidi co hraji na RPi nebo levnem starem notebooku nez lidi s nejakymi nadupanymi hernimi masinami.To, jaké ty znáš nebo neznáš lidi, nevypovídá vůbec o ničem. Ta čísla máš odkázaná v článku výše.
Kolibac ti zakaze vsechny tri veci. Hned po susickach, myckach, prackach a lednickach. Mozna si budes moci vybrat poradi.Myčku jsem taky řešil a závěr po zběžné rešerši je, že slušná myčka při smysluplném používání (tj. nepouštět na poloprázdno) je efektivnější/ekologičtější než mýt nádobí v ruce. Takže zakazovat myčky by bylo asi dost nesmyslné. Pračku jsem nezkoumal, ale očekával bych spíš, že to bylo podobné jako ta myčka. Sušičku jsme doma vyhodnotil, že kupovat nebudeme, protože hřeje a žere energii, zatímco sušení prádla v interiéru ochlazuje a zvlhčuje vzduch, což se hodí zejména v létě. Zakazovat to ale nikomu nebudu.
Já bych se na přírodu vysral.To je docela rozumný nápad jako alternativa ke hnojivům založeným na ropě. Nevýhoda je umožnění životního cyklu mnoha parazitů, ale s tím by se snad dalo něco dělat (ale nestudoval jsem tohle dopodrobna)...
Islám nepatří do Rakouska ani do dalších zemí západního světa, je přesvědčeno 70 procent obyvatel Rakouska. Plných 45 procent se jich domnívá, že by muslimové neměli mít stejná práva jako všichni ostatní v této alpské republice.Asi to taky budeš označovat za „Děsivý výsledek studie.“ ale tak to prostě je. Lidé o to vaše obohacení nestojí. Když máte ty muslimy a černochy tak rádi, tak se přestěhujte do Afriky - ale nestěhujte Afriku sem. Autoři studie samozřejmě nezapomněli dodat (když jim to nevyšlo podle jejich představ), že tyto "extrémní" a "znepokojivé" názory mají hlavně "staří nezaměstnaní bez vysokoškolského vzdělání" atd. jak už se to u takových studiích říkává. Nicméně ke cti lze autorům studie přičíst to, že výsledky zveřejnili, i když se jim nelíbí a možná s těmi čísly ani moc nemanipulovali (manipulativní jsou až ty závěry). Jsi čiré zlo. Tebe nezajímá, co lidé chtějí - ty jim chceš jen vnutit to, co se líbí tobě, klidně i pomocí lží a násilí. Až ti někdo bude oplácet stejnou mincí, tak se nediv a nestěžuj si - můžeš si za to sám.
Lidská práva našich přátel a spojenců, kteří patří k vrcholné západní civilizaci, mají pro mě, jakožto příslušníka této civilizace, výrazně vyšší hodnotu, než lidská práva nějakých ovcomrdů žijících v islámském středověku.
Izrael dělá jen to, co musí, aby se bránil proti teroristům a zločincům.Ha-ha. Ne. Leda technicky stát určuje, co je to zločin, takže… Ale nemusí. Ne-mu-sí.
A nedělá nic, než co jsme my dělali nacistům na konci války.Lidové lynčování?
Tebe nezajímá, co lidé chtějí - ty jim chceš jen vnutit to, co se líbí tobě, klidně i pomocí lží a násilí.S tímhle argumentem opatrně, když o kousek vedle chceš lidem „vnutit“ „ekologický život“, o který, zdá se, nestojí.
a zakaz susicek nas jako zacharani?To je otázka asi jako kdyby ses zeptal, jestli když nevypiješ flašku metanolu, jestli ti to zachrání život a zajistí věčné mládí. Odpověď je, že samozřejmě ne, ale to neznamená, že máš jít a vypít flašku metanolu. Tím nechci říct, že jsem pro zákaz sušiček (nejsem), spíš jde o to, že tohle není moc smysluplná kritika...
This phenomenon demonstrates the awesome, and often unrecognized, power of culture. Many nations have more reasons than North Americans to use a dryer (smaller houses or colder climates) and yet they don’t. (…)
Pro kritiky kapitalismu, zkuste si vzpomenout, nebo se zeptejte rodicu, jake bylo zivotni prostredi v socialistickem Ceskoslovensku. A jak se dramaticky zlepsilo po jeho rozpadu. Vazne si myslite, ze socialismus je pro zovotni prostredi lepsi volbou? Ja si nejak nevybavuju svycary, kteri by se jezdili nadychat zdraveho socialistickeho vzduchu do krusnych hor, do mostu, nebo chomutova, nebo do SSSR, NDR ci severni koreje. Vy ano?To jo, ale taky si zkuste vzpomenout co jsme všechno vyráběli a už nevyrábíme. Jo Švýcaři, jenže ti maj banky, kde jsou všechny ukradený peníze světa, my máme prd...
Stále vidím ve svém městě ochránce přírody jak sází stromy, uklízejí odpadky, a dělají výstavy (negretenistické a nealarmamistické, třeba jen přehled místních druhů motýlů se zajímavostmi). A ti kupodivu žádný odpor nevzbuzují. A pokud se příroda bude chránit, tak to vzejde od této skupiny, nemající s Gretou ani ekologisty nic společného.Tak se schválně těch lidí zeptej, jakej maj názor na Grétu. Vsadím se s tebou o RISCovou platformu bez 16-bit integeru, že ty reakce budou vesměs spíše pozitivní (byť třeba ne bezvýhradně).
Já opravdu nevím, proč někým nevolená parta fanatiků hrajících si na ředitele vesmíru, by měla přebírat moc a rozhodovat nad druhými lidmi.Jaká parta fanatiků? Mohl bys pokud možno přesně říct, koho tím máš na mysli?
Doporučuji to téma na uint16_t, kde pár lidí osvědčilo svou neznalost jazyků C/C++, odkázat ještě svým dědicům. Zahnojovat tím diskuse co nejčastěji.Stačí mě přestat napínat a konečně zmínit tu platformu nemající
uint16_t
, a už o tom nepadne ani slovo. Má ta platforma tak brutálně dlouhej název, že se zdráháš to napsat?
Myslím tím dnešní následovníky Gréty Thunbergové.Vágní.
Dále všechny, kdo vidí nebezpečí v pirozeném plynu zvané CO2.Přirozenost není argument. Rtuť je taky přirozená, ale asi ji nechceš v řečišti ani geografickém ani krevním...
Mluv si o tvé blbosti až do alelujá, mně je to jedno.Ty jsi napsal že ta platforma existuje, ne já. Za to já fakt nemůžu
Bez oxidu uhličitého by život na zemi nebyl možný. Označit oxid uhličitý za toxický plyn je projevem hlupáka.A jak bys klasifikoval projev, kdy někomu nedošlo, že "být nezbytný pro život" a "být toxický" se nevylučuje?
Ledka se dá vyrobit tak, že žádnou elektroniku nepotřebuje. Akorát to má ten problém, že to bliká na 100HzZa předpokladu dostatečně malého rozptylu vstupního napětí, což v praxi není moc splněno. Neznám LED, která by měla takovou VA charakteristiku aby se dala zapojit tak, že bude v bezpečném rozsahu při 245 V a zároveň výrazně neklesla svítivost při třeba 215V.
Nič ti nehovorí "bezpečné zlyhanie zariadenia" ? Elektronika je tam preto aby to zariadenie spoľahlivo fungovalo a pri prípadnom poruchovom stave odpojili zariadeni.
Nevidím dôvod prečo meniť paticu. V prípade výmeni svietidla za typ s inou paticou by vytvorilo odpad. Pri E27 jednoducho vymeniť daný svetelný zdroj a hotovo.
DC rozvody sa nepoužívaju z dôvodu veľkých strát na vodiči. Ďalšia vec sú zhasinanie oblúkov je jednoduchšie pri AC ako pri DC, na DC potrebuješ špecialne ističe. Ako chceš zariadiť aby nedošlo k omylu pri použití viacerích typov rozvodov v jednom objekte.
Nič ti nehovorí "bezpečné zlyhanie zariadenia" ?Proč tak útočně? Já jsem někde zakázal tam dát pojistku nebo fusible resistor (omluvám se za ang výrazy, ale některé věci znám už jen anglicky)?
Elektronika je tam preto aby to zariadenie spoľahlivo fungovalo a pri prípadnom poruchovom stave odpojili zariadeni.Což je zejména u levnějších zařízení spíše jen na papíře. Při zkratu těch ledek stejně nejpravděpodobněji dojde k přetavení drátku v tom minitransformátoru. Nebo tranzistoru na primáru. Dioda na sekundáru to většinou vydrží.
Nevidím dôvod prečo meniť paticu. V prípade výmeni svietidla za typ s inou paticou by vytvorilo odpad. Pri E27 jednoducho vymeniť daný svetelný zdroj a hotovo.To je obecně sice pravda, ale dnešní svítidla mohou být zcela jiná a je lepší si (tam kde to má smysl), nainstalovat svítidla pevná s COB led nebo led vlákny.
DC rozvody sa nepoužívaju z dôvodu veľkých strát na vodiči.DC nemá se ztrátami do dělat. Klasický okruh pro světla se instaloval s 10A jističi (230V*10A = 2.3kW). Ledka je asi 7x účinnější. Tedy při stejném osvětlení a 10A proudu (stejné vodiče) je to cca 32V. (Mimochodem, fakt by mě zajímalo, kdo by si do bytu instaloval 23*100W žárovek. Tedy reálný proud je nižší.)
Ako chceš zariadiť aby nedošlo k omylu pri použití viacerích typov rozvodov v jednom objekte.Pardon? Silnoproud a slaboproud se v jednom objektu tahá celkem běžně. Pokud to někdo neumí rozlišit, tak na to nemám odpověď. Ani silnoproud netvoří jeden okruh a není možné spojovat různé okruhy (už třeba jen z důvodu funkce chrániče). Tento argument nedává smysl.
Resetovateľné poistky nie sú zrovna spoľahlivé pri opakovanom odpojení. Určite lepšie je dať jednorázovu poistku.
Predstav si scenár, že máš viacej svietidiel zapnutích a vypadne prúd. Ak tam máš svietidla s vyšším nabehovým prúdom. Ak by si tam mal istič 6A s charakteristikou B. Tento istič vypína do 1h ak prechádza 1.2 násobok menovitého prúdu a okamžite ak je prúd 3 až 5 násobok. Ističe sa bežne určujú podľa použitého prierezu vodiča a spôsobu uloženia.
Resetovateľné poistkyNo ale o těch jsem nemluvil. Tam klidně může být klasická tavná, nebo fusible resistor, což je klasický odpor, který se při překročení dovoleného ztrátového výkonu kontrolovaně přepálí.
Ak tam máš svietidla s vyšším nabehovým prúdom.To ledky nejsou. Resp mohou být, pokud některé zapojení používá jen kapacitní dělič, ale takovou prasárnu tady snad nikdo neprodává (nehledě na to, že se tím špičkovým proudem ničí zejména ty ledky).
Ak by si tam mal istič 6A s charakteristikou B. Tento istič vypína do 1h ak prechádza 1.2 násobok menovitého prúdu a okamžite ak je prúd 3 až 5 násobok. Ističe sa bežne určujú podľa použitého prierezu vodiča a spôsobu uloženia.Ano.
Ovolo je síce zakazané ale to sa aj prejavilo na spoľahlivosti.
Vieš ako sa vyrábaju PN priechody polovodičov ?
ze se ve vsech domacnostech objevily CFL - i na WC.lol, nikdy jsem v domacnosti zadnou CFL nemel ano, v dobre pred LED, jsem pouzival skutecne zarivky - ktere maji zivotnost i ucinnost vyrazne lepsi nez CFL a pri poruse elktroniky/trubice neni potreba vyhodit celek
Pouzitelny LEDkovy svitidla za rozumnou cenu jsou tu jak dlouho?10 let? ale asi ti uniklo, ze neexistuji jen zarovky, CFL a ledky
ze ti proste jen neni tolik, abys tu vlnu osobne zazil a prechazel jsi na CFLne, jen jsem zazil prechod z T12 na T8 a na T5 (jestli vis, co to je) CFL jsem v provozu skutecne nezazil, protoze je to totalni picovina
To bude asi problém. Je zrejme, že ľudia schopní vyvinuť potrebné technoĺogie sú nedostatkový. Dnes sú preferované typy zamestnania, čo naviac zarobiť a nič pritom nerobiť.
CFL je v podstate neonka v menšom meradle. Taktiež v neonke prebieha ten istý dej ako CFL.
Muž ji najednou bodl a poté ji začal mlátit hasicím přístrojem. Nakonec její bezvládné tělo polil benzínem a zapálil, popsal deník Bild. Žena na místě zemřela. Pachatel po masakru sedl na kolo a z místa činu ujel. Dosud se ho nepodařilo zadržet.Cyklofašismus je třeba zastavit!
Tady máš ;)
A můžu ukázat třeba i pipku!