Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Uz driv jsem na jednom nejmenovanem diskuznim serveru cetl nejake thready o IM i jinych, nez ICQ. Jeden den, kdy v CR nejpouzivanejsi sit oscar (ICQ) z niceho nic prestala fungovat na vsech klientech krome ICQ6, tak jsem jednu diskuzi o teto problematice take zalozil. Narozdil od dvaceti ostatnich dizkuzi, ktere se v tu chvili objevily, se moje tolik nezabyvala tematikou "OMG, taky vam nejde ICQ?", ale spis trochu propagaci jabberu a vypsanim vyhod jabberu oproti ICQ. Bohuzel jsem ale zminil prilis malo durazne, ze pouzivani klienta QIP nevyresi problemy s nespolehlivosti a bugy protokolu, na kterem bezi ICQ i QIP, a ze qip tedy neni o moc lepsi, nez originalni klient.
Tiskni
Sdílej:
"icko je lepshi nes nakej jabber"Piš jako člověk ty pýčo plesnivá!!!!
Druhá věc je server. Pánové, to je porod.To není porod. Kdo chce plug&play server, může použít OpenFire. Trochu problém je, že vyžaduje Javu. Ale stačí ho rozbalit, spustit a už to jede. Všechno se nastaví přes webové rozhraní. Zatím podporuje jen jednu doménu, ale to většině lidí bude stačit. Jinak ejabberd (na který jsem přešel právě z OpenFire) také není až tak těžký. Konfigurace byla záležitostí asi čtvrt hodiny, a to i s podporou více domén. Pořádný návod by sice neškodil, ale i tak to nebylo nic extrémního.
Trochu problém je, že vyžaduje Javu.Proč je to problém?
java
žere tolik, když ne Java? Neříkej, že je ten program prostě špatně udělaný - nevěřím, že jsou všichni Java programátoři tak špatní.
Jiná ukázka: NetBeans - 851 MB RAM; KDevelop 57 MB RAM. Azureus - 150 MB RAM; FatRat 45 MB RAM.
OpenFire mi tam žral víc než Apache, MySQL, jabberd2 a subversion dohromady.
Zaprvé je jedna věc, kolik si to alokuje a kolik doopravdy používá.Jako (dřív?) Firefox
A zadruhé je Java skutečně žravá pouze paměťově, zátěž procesoru je srovnatelná jako u programů kompilovaných do strojového kódu.Dovolím si nesouhlasit a není to vinou Swing GUI. Ale opět možná platí, že jsou jen ty Javové programy špatně psané...
Skutečnými žrouty jsou interpretované programy napsané v Perlu a Pythonu.Na tom se shodneme.
Javu a javové programy jsem provozoval i na strojích, které byly vyrobeny dřív, než ses narodil.Na 386? To musela být docela sranda...
Minimálně si musí zvolit server (aby pak zjistil, že jiný je lepší), port (jsou tři podle šifrování), ještě k tomu šifrování si doinstalovat plugin.Server si musí zvolit i u e-mailu. Port se už snad používá jen jeden, kde je volitelně dostupné TLS, ne? A plugin tak maximálně na GPG, které nepotřebuje.
U psi se musel doinstalovat balíček pro tls.Tak je to špatně balíčkované
Druhá věc je server. Pánové, to je porod. Tohle je srovnatelné jedině s ručním nastavením sendmail.cf. Zatímco nastavení webového a poštovního serveru je na RHEL like distru otázkou pár desítek minut, tak rozjet (e)jabberd je na víkend. Nejsou použitelně nastavené defaulty, není DB schéma, není nic.Na jabberd2 žádný porod nebyl. Dělal jsem to poprvé a bylo to hned.
Přenos souborů funguje v klientu Jabbim (mě funguje i v Gajimu) a Scratchpad umí tuším (SVN verze) taky...
Přenos obrazu a zvuku snad bude zachvíli dostupná taky,až bude jingle schváleno,jako standard.To s tím obrazem a zvukem mi trošku připomíná ten starý joke, že už vyšel GNU/HurdPřenos souborů funguje v klientu Jabbim (mě funguje i v Gajimu) a Scratchpad umí tuším (SVN verze) taky...
- nefunguje scratchpad (neviem ako sa to presne vola, cmaranie obrazkov)Je to tak rok, co jsem pres jabber a scratchpad neco vysvetloval, takze todle je jen blud.
Kromě šifrování jednotlivých zpráv (např. pomocí PGP/GPG)To ale licence výslovně zakazuje.
No jo, typičtí uživatelé ICQ - Puberťáci, většinou věkově mladší, než patnáct let a duševně ještě víc mladší...
Jsem rád, že už to ICQ (téměř) nepoužívám, očividně je to stejný odpad, jako xchat.cz / pokec.sk...
a keby to bolo opacne tak nepouzivas icq?To jsem prece nikde nerekl. Kdyz budu chtit komunikovat s clovekem, ktery preferuje IM pres ICQ, pouzivat ho budu. Zadny moralni problem s tim nemam. Stejne tak treba pro to MSN. Me se treba jabber uprimne libi vic nez icq, ale nikomu ho nutit nebudu. Muzu tak akorat doporucit, snazit se (stejne jen subjektivne) zminit vyhody. Ale kazdy at si pouziva, co je mu z jakehokoli duvodu libo.
Na lidi se musí jinak. Ne „zařiď si jabber“ ale „nemáš náhodou mail od googlu, gmail?“ už v tomhle kroku někteří odpoví že ano, a už s nima můžu komunikovat přes jabber. Když ne, tak stačí říct, že kromě mailu budou mít k dispozici síť podobnou ICQ, přes kterou se se mnou budou moct spojit a třeba i nějaké další služby. Neveřili byste tomu, ale dost lidí to opravdu zviklá. Díky tomu mám momentálně jen 3 kontakty na ICQ, zbývajících ca 15 jabber (a to jen asi 5 je víc než BFU).
PS.: Jestli někdo namítne, že nahrávám googlu k monopolu, tak je mi to srdečně jedno. Dokud bude Gtalk implementací XMPP, nic proti němu nebudu mít.
Jo, tohle se mi libi. Ukradnu ti to, az prijde rec na tema IM s nekym kdo jabber (moc) nezna. DikNa lidi se musí jinak. Ne „zařiď si jabber“ ale „nemáš náhodou mail od googlu, gmail?“ už v tomhle kroku někteří odpoví že ano, a už s nima můžu komunikovat přes jabber. Když ne, tak stačí říct, že kromě mailu budou mít k dispozici síť podobnou ICQ, přes kterou se se mnou budou moct spojit a třeba i nějaké další služby.
Na lidi se musí jinak. Ne „zařiď si jabber“ ale „nemáš náhodou mail od googlu, gmail?“ už v tomhle kroku někteří odpoví že ano, a už s nima můžu komunikovat přes jabber. Když ne, tak stačí říct, že kromě mailu budou mít k dispozici síť podobnou ICQ, přes kterou se se mnou budou moct spojit a třeba i nějaké další služby. Neveřili byste tomu, ale dost lidí to opravdu zviklá. Díky tomu mám momentálně jen 3 kontakty na ICQ, zbývajících ca 15 jabber (a to jen asi 5 je víc než BFU). PS.: Jestli někdo namítne, že nahrávám googlu k monopolu, tak je mi to srdečně jedno. Dokud bude Gtalk implementací XMPP, nic proti němu nebudu mít.
BTW:Nevěděl by někdo jak udělat mezi dvěma subnety zeroconf proxynu?