Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pro ideály se bouří málo lidí, až se jim sáhne na peníze, zvedne se jich víc.
Nekde jsem cetl a tak nejak mi to i zapada, ze vlastnosti byt pravicovy nebo byt levicovy a byt liberalni nebo byt autoritarsky jsou vuci sobe ortogonalni.
Tenhle popis politickyho presvedceni a chovani mi sedi vic.
... je zcela zcestnéViz druhý řádek mé patičky.
legální uživatelé jsou nuceni používat cracklé verze programu, aby mohli trávit čas používám legálně zakoupeného programuTakových programů zase tolik není. A lze si příště od tohoto autora nic nekoupit.
Ale ať je POVINNOST prodávajícího umožnit takový nosič do měsíce vrátit a dostat za něj plnou cenu v případě, že zjistíte, že nosič je nekompatibilní s vaším zařízením a ochrana jej neumožňuje přehrát.Nejsem proti, ale nemůže se to týkat případů, kdy jsou na nosiči specifikovány podmínky, za kterých to lze přehrát.
Ochrana musí být na obale viditelně označena nápisem, který představuje, alespoň 30% plochy povrchu.Na tom bych netrval. Dostatečně zřetelně ano, ale 30 % je blbost.
Ať se postaví mimo zákon ochrany typu Sony rootkit a nechť je postaveno mimo zákon, aby ochrana instalovala jakýkoli ovladač do systému, a veškeré aktivity ochran se nesmí odehrávat jinde, než v uživatelském prostoru. Každá ochrana, která se nainstaluje do počítače se musí automaticky podle zákona nainstalovat i s viditelně umístěným program, který jí beze zbytku a následků kompletně odinstaluje.Domnívám se, že Sony rootkit je v použité podobě již nyní nelegální - a to z toho důvodu, že bez souhlasu uživatele zasahuje do programového vybavení počítače (§ 257a TrZ). Ale je to dost gumové, chtělo by to lepší zákonnou úpravu. Netrvám na fungování pouze v uživatelském prostoru, ale instalaci musí odsouhlasit uživatel, musí být seznámen se všemi důsledky instalace, a musí mít možnost ochranu odinstalovat.
Tiskni
Sdílej: