Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zase to bude stručné - zatím. Právě jsem si uvědomil, že bych vlastně měl jít k volbám. Zřejmě sama Boží prozřetelnost mi těsně před tímto důležitým úkonem potvrdila moje rozhodnutí: Narazil jsem totiž na následující článek. Ne, děkuji pěkně, autorská díla mě živí, přesto od OSA a spol. nemám ani korunu a ještě budu platit někomu jinému, kdo od OSA má peněz hromadu, aniž bych s tím člověkem měl cokoliv společného? Opravdu úžasná vize.
Tiskni
Sdílej:
Pro ideály se bouří málo lidí, až se jim sáhne na peníze, zvedne se jich víc.
Nekde jsem cetl a tak nejak mi to i zapada, ze vlastnosti byt pravicovy nebo byt levicovy a byt liberalni nebo byt autoritarsky jsou vuci sobe ortogonalni.
Tenhle popis politickyho presvedceni a chovani mi sedi vic.
... je zcela zcestnéViz druhý řádek mé patičky.
legální uživatelé jsou nuceni používat cracklé verze programu, aby mohli trávit čas používám legálně zakoupeného programuTakových programů zase tolik není. A lze si příště od tohoto autora nic nekoupit.
Ale ať je POVINNOST prodávajícího umožnit takový nosič do měsíce vrátit a dostat za něj plnou cenu v případě, že zjistíte, že nosič je nekompatibilní s vaším zařízením a ochrana jej neumožňuje přehrát.Nejsem proti, ale nemůže se to týkat případů, kdy jsou na nosiči specifikovány podmínky, za kterých to lze přehrát.
Ochrana musí být na obale viditelně označena nápisem, který představuje, alespoň 30% plochy povrchu.Na tom bych netrval. Dostatečně zřetelně ano, ale 30 % je blbost.
Ať se postaví mimo zákon ochrany typu Sony rootkit a nechť je postaveno mimo zákon, aby ochrana instalovala jakýkoli ovladač do systému, a veškeré aktivity ochran se nesmí odehrávat jinde, než v uživatelském prostoru. Každá ochrana, která se nainstaluje do počítače se musí automaticky podle zákona nainstalovat i s viditelně umístěným program, který jí beze zbytku a následků kompletně odinstaluje.Domnívám se, že Sony rootkit je v použité podobě již nyní nelegální - a to z toho důvodu, že bez souhlasu uživatele zasahuje do programového vybavení počítače (§ 257a TrZ). Ale je to dost gumové, chtělo by to lepší zákonnou úpravu. Netrvám na fungování pouze v uživatelském prostoru, ale instalaci musí odsouhlasit uživatel, musí být seznámen se všemi důsledky instalace, a musí mít možnost ochranu odinstalovat.