Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Mimochodem (a nemučte mě, jestli plácnu kravinu, moc o tom nevim), zajímalo by mě, jak by to bylo v linuxu s instalací fontu do nějakýho font serveru (mám ten dojem, že to už se dneska nepoužívá). Myslim, že by to minimálně skončilo restartem jednoho démona, ne-li celejch Xek. Proč o tom mluvim? Z toho, co se musí provést, aby novej font ve Windows fungoval, se mi zdá, že Windows asi používaj něco více či méně vzdáleně podobnýho fontserveru.Já sem včera přidával nějaké fonty z Windows do FC4 a bylo to celkem jednoduché. V adresáři /usr/share/fonts sem vytvořil adresář windows, do něj nakopíroval patřičné ttf soubory, nastavil práva a poté spustil fc-cache a to je vše. A musím říct, že Fedora používá xfs (X font server) a nemusel jsem ho nikterak restartovat. A i kdyby ano tak napíšu service xfs restart a je to. Jinak Fedora má v Nautilusu implementované nějaké rozšíření (tuším že když se do jeho adresního řádku napíše fonts:// ), pomocí kterého si své fonty může instalovat i obyčejný uživatel.
Rozhodně pak stačí jen znovu spustit programy, v kterých je nové písmo potřeba.Tak to mi tedy nešlo... Asi jsem zapomněl hacknout registr.
kill -1 1(sighup init :)
Restart PC by samozrejme byl pomerne trapny, ze :)Ehm, te blbec chce abych to restartoval, když po startu najde, že mám myš v USB. V Linuxu jí stačilo jen zastrčit a už jela.
/etc/X11/XF86Config
, /etc/X11/xorg.conf
).
/etc/init.d/xfs restart
I kdyz nevim, jestli to bylo nutne.
Hank
mkfontscale
a mkfontdir
se hodí. Ještě se hodí fc-cache
pro ty, které jedou přes FontConfig. Nicméně bych se nedivil, kdyby se třeba fc-cache
spouštělo v některých distribucích automaticky.