Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking
… více »Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.
Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".
Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.
PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.
OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).
Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.
Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.
(Pokud něco nepřehlížím.) Napiš Dolimu, patrně bude jediný, kdo s tím může pomoct.
< h3>Anketa< /h3> < div class="anketa"> < div> < form action="/EditPoll/340714" method="POST"> ....
Máš tam komunitní a ne korporátní věci (třeba RHEL) ... taky Solaric, HP-UX apod. ... nezmíníš, nepřidáš další anketu? Když už, tak pořádně 
Apod. Byly tam i korporátní záležitosti. Nejen, co mám rád, ale i co používám.
Přidal jsem do digestu.
A co Gnome 3 ve fallback módu? (v Debianu se to teď jmenuje "Gnome Classic"). Metacity jako správce oken zůstává, panely se dají pořád stejně upravovat, přesouvat, měnit, základní sada appletů zůstala stejná jako v Gnome 2, po chvilce úprav je takový desktop od staršího Gnome 2 téměř k nerozeznání. Je sice pravda, že nechápu, proč se kontextové menu na appletech a panelu musí vyvolat současným držením altu a stiskem pravýho tlačítka myši (stašně dlouho jsem si myslel, že se s panely nedá nic dělat), ostatní programy z Gnome zůstaly +- stejné (až na Nautilus) a témata, která jsou vzhledově stejná pro Gtk2 a Gtk3 existují taky, tak systém vypadá konzistentně.
Nějak nechápu, proč někteří vývojáři vytváří pluginy pro Gnome Shell, aby docílili vzhledu a funkčnosti Gnome 2, když tu je Fallback, který tak funguje od začátku. Pokud chtějí efekty, pořád tu je Compiz, nebo základní kompozitor nabízí i Metacity (musí se povolit přes gconf-editor).
drevokocůra na tebe
Tak hlasuj tady ... +1
Tuším jen 10 položek je ... ale zase jde dát více anket k sobě a taky by to vypovídalo, počet hlasů by byl vidět.
Pravdu díš, taky si to tak pamatuju. S tim by se mněl Bedňa popasovat, když už si s tim začal.
Můžeš sčítat hlasy u více anket, protože celkové hlasy uvidíš a procenta taky.
Vadí to? Tohle nejsou radio buttony, ale check boxy, mohl by hlasovat tak jako tak pro všechny volby a mohl dát tedy hlas všem.
Jak jsem ukázal na příkladu, tak nemusí jít rozlišit mezi tím, zda je distribuce oblíbená mezi všemi hlasujícími nebo jen mezi polovinou z nich.
Pokud nevadí, že po ukončení hlasování nevíte, kolik přesně procent která distribuce získala, pak to samozřejmě nevadíA to by mělo nějak vadit? Anketa je od toho, aby se lidi pobavili, ne od toho, aby něco ukázala.
Hmm, bez Archu take nemuzu hlasovat :( Kdyby tam aspon bylo pole "Jiny"....
Jinak stastny novy rok vsem, blog kvuli tomu psat nebudu :)
Tiskni
Sdílej: