Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
< h3>Anketa< /h3> < div class="anketa"> < div> < form action="/EditPoll/340714" method="POST"> ....
Máš tam komunitní a ne korporátní věci (třeba RHEL) ... taky Solaric, HP-UX apod. ... nezmíníš, nepřidáš další anketu? Když už, tak pořádně
Apod. Byly tam i korporátní záležitosti. Nejen, co mám rád, ale i co používám.
Přidal jsem do digestu.
A co Gnome 3 ve fallback módu? (v Debianu se to teď jmenuje "Gnome Classic"). Metacity jako správce oken zůstává, panely se dají pořád stejně upravovat, přesouvat, měnit, základní sada appletů zůstala stejná jako v Gnome 2, po chvilce úprav je takový desktop od staršího Gnome 2 téměř k nerozeznání. Je sice pravda, že nechápu, proč se kontextové menu na appletech a panelu musí vyvolat současným držením altu a stiskem pravýho tlačítka myši (stašně dlouho jsem si myslel, že se s panely nedá nic dělat), ostatní programy z Gnome zůstaly +- stejné (až na Nautilus) a témata, která jsou vzhledově stejná pro Gtk2 a Gtk3 existují taky, tak systém vypadá konzistentně.
Nějak nechápu, proč někteří vývojáři vytváří pluginy pro Gnome Shell, aby docílili vzhledu a funkčnosti Gnome 2, když tu je Fallback, který tak funguje od začátku. Pokud chtějí efekty, pořád tu je Compiz, nebo základní kompozitor nabízí i Metacity (musí se povolit přes gconf-editor).
Tak hlasuj tady ... +1
Tuším jen 10 položek je ... ale zase jde dát více anket k sobě a taky by to vypovídalo, počet hlasů by byl vidět.
Pravdu díš, taky si to tak pamatuju. S tim by se mněl Bedňa popasovat, když už si s tim začal.
Můžeš sčítat hlasy u více anket, protože celkové hlasy uvidíš a procenta taky.
Vadí to? Tohle nejsou radio buttony, ale check boxy, mohl by hlasovat tak jako tak pro všechny volby a mohl dát tedy hlas všem.
Pokud nevadí, že po ukončení hlasování nevíte, kolik přesně procent která distribuce získala, pak to samozřejmě nevadíA to by mělo nějak vadit? Anketa je od toho, aby se lidi pobavili, ne od toho, aby něco ukázala.
Hmm, bez Archu take nemuzu hlasovat :( Kdyby tam aspon bylo pole "Jiny"....
Jinak stastny novy rok vsem, blog kvuli tomu psat nebudu :)