Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tiskni
Sdílej:
< h3>Anketa< /h3> < div class="anketa"> < div> < form action="/EditPoll/340714" method="POST"> ....
Máš tam komunitní a ne korporátní věci (třeba RHEL) ... taky Solaric, HP-UX apod. ... nezmíníš, nepřidáš další anketu? Když už, tak pořádně
Apod. Byly tam i korporátní záležitosti. Nejen, co mám rád, ale i co používám.
Přidal jsem do digestu.
A co Gnome 3 ve fallback módu? (v Debianu se to teď jmenuje "Gnome Classic"). Metacity jako správce oken zůstává, panely se dají pořád stejně upravovat, přesouvat, měnit, základní sada appletů zůstala stejná jako v Gnome 2, po chvilce úprav je takový desktop od staršího Gnome 2 téměř k nerozeznání. Je sice pravda, že nechápu, proč se kontextové menu na appletech a panelu musí vyvolat současným držením altu a stiskem pravýho tlačítka myši (stašně dlouho jsem si myslel, že se s panely nedá nic dělat), ostatní programy z Gnome zůstaly +- stejné (až na Nautilus) a témata, která jsou vzhledově stejná pro Gtk2 a Gtk3 existují taky, tak systém vypadá konzistentně.
Nějak nechápu, proč někteří vývojáři vytváří pluginy pro Gnome Shell, aby docílili vzhledu a funkčnosti Gnome 2, když tu je Fallback, který tak funguje od začátku. Pokud chtějí efekty, pořád tu je Compiz, nebo základní kompozitor nabízí i Metacity (musí se povolit přes gconf-editor).
Tak hlasuj tady ... +1
Tuším jen 10 položek je ... ale zase jde dát více anket k sobě a taky by to vypovídalo, počet hlasů by byl vidět.
Pravdu díš, taky si to tak pamatuju. S tim by se mněl Bedňa popasovat, když už si s tim začal.
Můžeš sčítat hlasy u více anket, protože celkové hlasy uvidíš a procenta taky.
Vadí to? Tohle nejsou radio buttony, ale check boxy, mohl by hlasovat tak jako tak pro všechny volby a mohl dát tedy hlas všem.
Pokud nevadí, že po ukončení hlasování nevíte, kolik přesně procent která distribuce získala, pak to samozřejmě nevadíA to by mělo nějak vadit? Anketa je od toho, aby se lidi pobavili, ne od toho, aby něco ukázala.
Hmm, bez Archu take nemuzu hlasovat :( Kdyby tam aspon bylo pole "Jiny"....
Jinak stastny novy rok vsem, blog kvuli tomu psat nebudu :)