abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    pools avatar 16.1.2008 20:23 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Jestli ty stránky na který je tam odkaz sou tvoje, tak tam máš v tý "angličtině" hromady chyb - např. při psaní "This I'm." si asi myslel "This is me."

    Jestli nejsou tvoje tak srry ;-)
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 21:14 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Když už se hovoří o "chybách", tak s tím "me" bych byl u puristů opatrný... :-)
    16.1.2008 20:33 chemik | skóre: 5 | blog: chemik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    co použít break?
    Beetljuice avatar 16.1.2008 21:23 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Já nevim,ale docela se tam ztrácím .... větší zmatek jsem dlouho neviděl :-( Ale možná jsem "jinej".
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(
    J.Boy avatar 16.1.2008 21:52 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Pánové ty stránky jsem "spíchnul" dost narychlo,takže je to dost surové.Neřekl bych,ale,že 
    je na nich zmatek.Na pravém sidebaru jsou odkazy s popisem na další moje "listy",takže z 
    nich každý jedinec pochopí oč vlastně jde.AJ má tolik výkladů a pravidel,že si ho každý 
    vykládá jinak :D."Nikdo není dokonalý"(ani já ne).
     Jinak v ČJ je to snad bez chyb,ale tento článek tam zatím ještě není.Můžete je skounout tady:    
    http://mobilni-komunikace.blog.cz 
    
    Software is like sex,it's better when it's free.
    pavlix avatar 16.1.2008 22:34 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    A ještě mi vysvětli, k čemu je takovéhle vychvalování Linuxu na Linuxovém portálu dobré :D.

    Těším se na nějaký smysluplnější blogpost :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    16.1.2008 22:36 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Další ze skvělých nic neříkajících blogů "Linux je super"
    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 22:59 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Nevíš, že často opakovaná lež se stává pravdou?
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:02 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Lžeš a mlžíš
    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 23:02 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Dokaž to!
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:04 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Lamo
    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 23:05 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Nauč se používat linux (=Gentoo) a pak na mě můžeš mluvit!
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:07 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Radši si bež zkoušet rozběhat tiskárnu...
    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 23:08 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Moje tiskárna funguje bezvadně, narozdíl od tvéh suspendu ;)
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:10 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    No proto uz jsem pocitac prestal vypinat uplne...;-)
    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 23:11 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    A do windows se prepinas jak? Vuli?
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:12 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???

    Pche...mam virtual box

    Radsi si stahni zdrojaky bftpd a najdi kde tam je ten bug s tim spoustenim jako root

    In TUX we trust
    pools avatar 16.1.2008 23:15 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Proc bych stahoval bftpd kdyz mi nadherne funguje moje uzasne nakonfigurovany ProFTPd ;-) To že jsi lama a že ani nedokažeš nastavi program aby jel pod jinym userem nez pod rootem je tvoje vec...
    Vivre libre ou mourir!
    16.1.2008 23:35 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    (Myslím, že kvůli přesně takovýmhle threadům potřebujeme jako sůl hodnocení příspěvků a nastavitelný práh zobrazování... :-))
    Ilfirin avatar 16.1.2008 23:53 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Náhodou je super :-) (pokud to teda oba zmínění pánové nemyslí vážně).
    17.1.2008 00:04 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???

    Myslim ze pod takovejhle blog ani nic jinyho snad napsat nejde ;-)

    Jen mezi nami, pools je fakt lama :)

    In TUX we trust
    Max avatar 17.1.2008 07:38 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Hehehe, kucí, vy se mi snad zdáte ... :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    pools avatar 17.1.2008 11:51 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Lžeš a mlžíš!
    Vivre libre ou mourir!
    J.Boy avatar 17.1.2008 17:18 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Díky má HP mi běží v pohodě :)
    Software is like sex,it's better when it's free.
    freshmouse avatar 16.1.2008 23:45 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Hmm, dobrý. Až opadne kocovina, odstraň tučnost textu, kurzívu a napiš to do normálních odstavců. Potom to celý smaž a napiš to česky. Nebo ne, radši to už nepiš.

    To jsou dneska lidi... :-/
    17.1.2008 00:31 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    "Až opadne kocovina, odstraň tučnost textu, kurzívu a napiš to do normálních odstavců."
    Kdybys nepil, tak bys to viděl normálně. :-)
    17.1.2008 02:15 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???

    S pozdravem, nepište mi, a pokud možno nepište vůbec. ;-)

    Každý má právo na můj názor!
    17.1.2008 08:05 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Milý Láďo ... ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    16.1.2008 23:56 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???

    Ufff. No a? A co jako? To je výsledek těžké kalby nebo co? Ať tak nebo tak, možná by bylo lepší příště napřed počítat do pěti a pak teprve psát blog. (A ta stránka s pokusem o anglický text, který angličtinu příliš nepřipomíná, mě taky příliš nezaujala.)

    J.Boy avatar 17.1.2008 17:20 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    To je,ale spíš tvůj problém a ne můj
    Software is like sex,it's better when it's free.
    17.1.2008 17:32 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    Tak tím bych si nebyl tak jistý...
    J.Boy avatar 17.1.2008 18:56 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???
    100pro
    Software is like sex,it's better when it's free.
    19.1.2008 14:42 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč používám LINUX ???

    Aha. Takže jak potom vysvětlíš, že tvůj příspěvek dostal hodnocení 8%??? To je nejhorší, jaké jsem kdy na tomto serveru viděl. Hodnotilo (v této chvíli zatím) 39 uživatelů. Takže proč by to měl být můj problém?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.