Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Zajímal by mne Váš názor.Slackware nepoužívám (a kromě jednoho několikatýdenního experimentu před mnoha lety ani nepoužíval), ale co jsem to v rychlosti projel, vypadá to dost dobře. Myšleno ten článek, Slackware mi už nikdo nevnutí ani násilím. :)) Co tě vede k Fluxboxu? Kdysi jsem jej používal, ale v podstatě jen proto, že jsem neměl výkonu nazbyt a bylo to první, co mi přišlo pod ruku, když jsem se rozhlížel po něčem odlehčenějším. Kdybys měl chuť zkusit něco podobně lehkého, ale modernějšího a víc klávesnicově orientovaného, tak za sebe doporučuji zkusit i3. Ale pokud ti vyhovují klasická plovoucí okna a neutáhne ti to ani Xfce, tak je asi Fluxbox dobrá volba.
Jestli Suse bylo někdy založené na Slackware, to nevím, ale asi by stálo zmínit, že už je to historie.
Původně to tak skutečně bylo, ale už v době, kdy jsem na (tehdejší) SuSE Linux přecházel (shodou okolností právě ze Slackware), tj. období 2002-2004, to moc poznat nebylo. Dnes už to je jen historická zajímavost bez jakéhokoli praktického významu.
Poznámka pro autora: správně je (dnes) "SUSE", dříve to bylo "SuSE" a ještě dříve (tj. i v době, kdy ta distribuce vznikla) "S.u.S.E.". "SuSe" se to nepsalo nikdy.
FS independentFakt? A jak najde další stage či kernel image třeba na RAID6 kde je rozsekaná a vyxorovaná nebo na filesystému s kompresí?