Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Občas si připadám, že jsem prostě moc náročný. Mám v počítači pár aplikací, které považuji za naprosto klíčové. Jsou to textový editor, browser, shell, poznámky a samozřejmě mail klient.
Po přečtení příspěvku http://www.abclinuxu.cz/…05/5/8/86402 o GPG jsem začal uvažovat o způsobu jeho použití. Tedy já jej lokálně používám již dávno např. pro úschovu hesel (http://www.vi-improved.org/…x.php/VimGpg) a pro ochranu nekterých citlivých souborů, používám jej pro ověřování balíčků OS a ověření zpráv o bezpečnostních dírách.
Ale původně se jednalo o nástroj pro ochranu soukromí zpráv v poště. Používá jej někdo takto? Já popravdě nikoliv, ani jednou jsem takto nepoužil. Nemám komu posílat zašifrované zprávy, ačkoliv některé by si to zasloužili (například ty, které obsahují hesla). Za celou dobu (cca 5let, před gpg to bylo pgp) jsem nebyl schopen se s nikým domluvit na jeho použití, nikdo neměl gpg/pgp nainstalované nebo bylo šifrování považováno za zbytečné a komunikovat se prostě musí. Pak jsem to vzdal, „kdo chce kam, pomozme mu tam“. A co vy? Používáte gpg/pgp běžně v poště?