Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Po přečtení příspěvku http://www.abclinuxu.cz/…05/5/8/86402 o GPG jsem začal uvažovat o způsobu jeho použití. Tedy já jej lokálně používám již dávno např. pro úschovu hesel (http://www.vi-improved.org/…x.php/VimGpg) a pro ochranu nekterých citlivých souborů, používám jej pro ověřování balíčků OS a ověření zpráv o bezpečnostních dírách.
Ale původně se jednalo o nástroj pro ochranu soukromí zpráv v poště. Používá jej někdo takto? Já popravdě nikoliv, ani jednou jsem takto nepoužil. Nemám komu posílat zašifrované zprávy, ačkoliv některé by si to zasloužili (například ty, které obsahují hesla). Za celou dobu (cca 5let, před gpg to bylo pgp) jsem nebyl schopen se s nikým domluvit na jeho použití, nikdo neměl gpg/pgp nainstalované nebo bylo šifrování považováno za zbytečné a komunikovat se prostě musí. Pak jsem to vzdal, „kdo chce kam, pomozme mu tam“. A co vy? Používáte gpg/pgp běžně v poště?
Tiskni
Sdílej:
-- Hi! I'm a signature virus! Copy me into your signature file to help me spread!