Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
co všechno je k tomu potřeba?Vcelku nic moc. Zapnout si pro danou složku zobrazení vláken (Zobrazení → Seřadit podle sloupce → Podle vláken), žádná vlákna nerozbalovat a prostě vybrat to příslušné. V dolní části se zobrazí konverzace.
To je právě omyl. Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.
Nicméně jestli chcete něco, co se popere s hromadou neuspořádaných e-mailů, tak zkuste sup.
Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.Samozřejmě, že vlákna nejsou o předmětu. Správně se vlákna tvoří pomocí hlavičky In-Reply-To (viz sekci 3.6.4 v RFC 2822), bez ohledu na to, co je v předmětu. AFAIK to TB dělá právě takhle.
Zobrazit → Seskupovat podle vláken
.
Vytváření zbytečných malicherných a hlavně iracionálních (tedy těch postrádající rozumný základ, česky se dá také říct "nerozumných") restrikcí a otravovat si tak vlastní život je oblíbená kratochvíle mnoha lidí.Nechuť využít konkrétních řešení z důvodu nedůvěry v danou instituci nezbývá než respektovat.
Vlastni domena a mailova schranka .... vse za nekolik desetikorun mesicne ...
u většiny poskytovatelů také dostupnost nic extra.Nevidím důvod dávat to k většině poskytovatelů. Bohatě stačí jeden.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.
Seznam obcas miva problemy s tim ze zprava na nej posilana uzivateli vubec nedojde a to mam vypnutu spamovou kontrolu takze predpokladam ze by mel chodit i kdejaky bordel a ono nic.
Gmail i hotmail funguje OK.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.To prodej na eBayi
Na tld cz asi nic moc. Ale aukro bych zkusit mohl.
Pokud chcete ciste privatni zalezitost tak co treba nejake VPS a nakofigurovat si postovni server tam ?
Tusimze mailserver je k mani i jako hotova VM, jen staci nakonfigurovat.
Z freemailu lze doporucit snad akorat gmail ci hotmail a v nejhorsim tuzemsky seznam neb ostatni domaci stoji za kulovy.
Tiskni
Sdílej: