Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
co všechno je k tomu potřeba?Vcelku nic moc. Zapnout si pro danou složku zobrazení vláken (Zobrazení → Seřadit podle sloupce → Podle vláken), žádná vlákna nerozbalovat a prostě vybrat to příslušné. V dolní části se zobrazí konverzace.
To je právě omyl. Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.
Nicméně jestli chcete něco, co se popere s hromadou neuspořádaných e-mailů, tak zkuste sup.
Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.Samozřejmě, že vlákna nejsou o předmětu. Správně se vlákna tvoří pomocí hlavičky In-Reply-To (viz sekci 3.6.4 v RFC 2822), bez ohledu na to, co je v předmětu. AFAIK to TB dělá právě takhle.
Zobrazit → Seskupovat podle vláken
.
Vytváření zbytečných malicherných a hlavně iracionálních (tedy těch postrádající rozumný základ, česky se dá také říct "nerozumných") restrikcí a otravovat si tak vlastní život je oblíbená kratochvíle mnoha lidí.Nechuť využít konkrétních řešení z důvodu nedůvěry v danou instituci nezbývá než respektovat.
Vlastni domena a mailova schranka .... vse za nekolik desetikorun mesicne ...
u většiny poskytovatelů také dostupnost nic extra.Nevidím důvod dávat to k většině poskytovatelů. Bohatě stačí jeden.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.
Seznam obcas miva problemy s tim ze zprava na nej posilana uzivateli vubec nedojde a to mam vypnutu spamovou kontrolu takze predpokladam ze by mel chodit i kdejaky bordel a ono nic.
Gmail i hotmail funguje OK.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.To prodej na eBayi
Na tld cz asi nic moc. Ale aukro bych zkusit mohl.
Pokud chcete ciste privatni zalezitost tak co treba nejake VPS a nakofigurovat si postovni server tam ?
Tusimze mailserver je k mani i jako hotova VM, jen staci nakonfigurovat.
Z freemailu lze doporucit snad akorat gmail ci hotmail a v nejhorsim tuzemsky seznam neb ostatni domaci stoji za kulovy.
Tiskni
Sdílej: