Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Opera ASA zavedla s Operou 11.10 speeddial 2.0, který u řady uživatelů vyvolal malé pozdvižení. Generované náhledy se ukládají s rozlišením 1024x768, počet náhledů ve speeddial lze přidávat pouze jeden po jednom a tak podobně.
Někteří uživatelé nespokojení s touto změnou, která stále nebyla "opravena", si nebrali v diskusích servítky, v důsledku čehož mi smazali účet na myopera . Zdůrazňuji, že jsem tentokrát nebyl SPROSTÝ, ačkoli to většinou mám ve zvyku.
Nejde mi ani tak o myopera account, ale jak vidno z nadpisu, bude mi chybět emailová schránka. Jsem sice sentimentální, ale nejde mi ani o barvičky a "čupr" design, ýbrž o funkci uspořádání emailové komunikace do konverzací.
České internetové jedničky ve svém opíjení se svou vyjímečností zcela opoměli fakt, že moderní email vypadá jinak, než před 5ti lety. A tudíž je čas porozhlédnout se jinde. Sice mám v plánech vlastní mail server, ale stále nedisponuji dostatečným know how, ani vybavením(prostě nemám přebitečnou mašinu). Takže můžete mi doporučit nějaký vhodný mail server?
Mám jenom 2 požadavky:
Tiskni
Sdílej:
co všechno je k tomu potřeba?Vcelku nic moc. Zapnout si pro danou složku zobrazení vláken (Zobrazení → Seřadit podle sloupce → Podle vláken), žádná vlákna nerozbalovat a prostě vybrat to příslušné. V dolní části se zobrazí konverzace.
To je právě omyl. Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.
Nicméně jestli chcete něco, co se popere s hromadou neuspořádaných e-mailů, tak zkuste sup.
Vlánka nejsou o předmětu. Bohužel v tomto omylu žije řada poštovních klientů a ještě více uživatelů, takže na slušně utvořená vlákna dnes člověk narazí jen v jistých kruzích.Samozřejmě, že vlákna nejsou o předmětu. Správně se vlákna tvoří pomocí hlavičky In-Reply-To (viz sekci 3.6.4 v RFC 2822), bez ohledu na to, co je v předmětu. AFAIK to TB dělá právě takhle.
Zobrazit → Seskupovat podle vláken
.
Vytváření zbytečných malicherných a hlavně iracionálních (tedy těch postrádající rozumný základ, česky se dá také říct "nerozumných") restrikcí a otravovat si tak vlastní život je oblíbená kratochvíle mnoha lidí.Nechuť využít konkrétních řešení z důvodu nedůvěry v danou instituci nezbývá než respektovat.
Vlastni domena a mailova schranka .... vse za nekolik desetikorun mesicne ...
u většiny poskytovatelů také dostupnost nic extra.Nevidím důvod dávat to k většině poskytovatelů. Bohatě stačí jeden.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.
Seznam obcas miva problemy s tim ze zprava na nej posilana uzivateli vubec nedojde a to mam vypnutu spamovou kontrolu takze predpokladam ze by mel chodit i kdejaky bordel a ono nic.
Gmail i hotmail funguje OK.
Na hotmailu mam ucet celkem slusne lukrativniho dvouznakeveho nazvu ktery jsem chytnul kzdyz zacinal hotmail.cz a jako co rict .... funguje no .... ale stejnetak funguje i gmail i seznam.To prodej na eBayi
Na tld cz asi nic moc. Ale aukro bych zkusit mohl.
Pokud chcete ciste privatni zalezitost tak co treba nejake VPS a nakofigurovat si postovni server tam ?
Tusimze mailserver je k mani i jako hotova VM, jen staci nakonfigurovat.
Z freemailu lze doporucit snad akorat gmail ci hotmail a v nejhorsim tuzemsky seznam neb ostatni domaci stoji za kulovy.