Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nejsem moc velky psavec techto zapisku, ale tak nejak nevim posledni dobou jak se zorientovat ve vysse uvedene problematice, tak se to snad rozlouskne v teto diskusi pod zapiskem
Popis situace
Pouzivam tyto operacni systemy:
Co hledam ... ?
Hledam komunikacni program pro moji rodinu.Ktery by splnoval nasledujici kriteria:
Soucasna situace aneb co pouzivam
Budu vychazet z toho co je na windows, protoze bohuzel si priznejme, ze je to mainstream. Ja bohuzel, kvuli nekterym lidem tento mainstream musim respektovat. Takze na WinXP pouzivam tyto programy:
A co na Linux ...
Predne upozornuji, ze jsem velkym zastancem KDE, takze hlavni orientace je na Qt like programy a az pote na ostatni toolkity
IRC moc rozebirat nechci, na to mi staci konversation(Linux i Solaris) a tento protokol vubec na windows neni poreba, ale to jen tak na okraj. Takze MSN i Google Talk docasne supluji Kopete, ikdyz moc spokojenej nejsem, psat sice lze, nejaky ficurky take funguji, ale o volani, natoz videu si muze clovek nechat leda tak zdat. Kopete se sice tvari, ze neco podporuje, ale zatim se mi to nepodarilo rozjet.
O skype na linuxu snad ani nemluvit. Ano funguje, psat lze, volat take. Video nemozno. Paradoxne, ikdyz se jedna o starou verzi, nekteri lidi mi tvrdi, ze je ode me cistejsi zvuk nez z windows, ale to je dano kvalitou sound subsystemu v linuxu ne skypem:)
A solaris ...
Co se tyce toho pole neorane .... ano pokud ma clovek Gnome, ci Kde na Solarisu, tak jdou vyzujit porgramu danych prostredi.
O cem se da uvazovat....
Takze, zatim vypada jako nejvhodnejsi kandidat openwengo
Co pouzivate vy ???
Tiskni
Sdílej:
Tenhle zapisek neni tvoren s cilem vytvoreni prehledu, natoz nejakeho komplexnejsiho ...
Inspiruj se jeste zde List of SIP software and SIP clients