Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
Od té doby, co existují různé nástavby ála MMX, 3DNow nebo SSEx je nutné hlídat i kompatibilitu CPU a programů. Nehledě na to, že i mezi generacemi CPU bývají jisté rozdíly z hlediska podporovaných instrukcí.Ve většině binárních distribucí je jádro i programy překládané pro nějaký obecný základ (třeba u Debianu i486) a tudíž jde všechno spustit i na novějších procesorech. SSEx, 3DNow! a podobné zajímají jen toho, kdo si překládá sám, takže tady nepovažuju za pravděpodobné, že by mohlo dojít k nějakým problémům. V HW sekci bych nechal spíš něco jako "model má MMX a SSE, v menuconfig si vyberte xyz, v gcc to povolíte přepínačem -abc"
V HW sekci bych nechal spíš něco jako "model má MMX a SSE, v menuconfig si vyberte xyz, v gcc to povolíte přepínačem -abc"Přesně tak, žádné extrémní detaily nejsou zapotřebí. Ale je zapotřebí vědět, co tam doslova je. Markantní je to zejména u Celeronů, kde se pod tímto jménem ukrývá několik značně rozdílných procesorových řad.
aha, takže DVD-RAM ee (fakt? nějak se mi nechce věřit, že by to nebyla kusová vada mechaniky, nebo nějaká jiná chyba), ale co znamená to DVD? to jsou jako plusový nebo mínusový disky, jednovrstvý nebo dvouvrstvý, pálený nebo lisovaný, anebo vše dohromady? prostě ten zápis nemá patřičnou informační hodnotu a navíc nevím, jak schopnost číst DVD souvisí s postupem zprovoznění.Viděl bych to spíš na kusovou vadu... stalo se mi to taky u mechaniky Sony/NEC - má číst všechny DVD, ale nečetla téměř žádná (a zhoršovalo se to). Vyreklamoval jsem, už to funguje. Ale pravda je, že to nijak nesouvisí se způsobem zprovoznění.
Ano, stažení je čistě dobrovolné, protože to po mně chce nějaký plugin, který si kvůli nějakému videu, o kterém vím akorát "watch" rozhodně stahovat nebudu.Má to pět MB, to zas není tak moc, ne?
Co se ti nelíbí na větě "Slabý výkon díky malé cache" u Celeronu...Třeba to, že ta věta ani nedává smysl..?