Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »[...] ale spíš protože k HW novinkám častokrát prostě není co dodatTak nějak. U Jaderných novin také je většinou komentářů poskromnu.
V clanku HW novinky na linuxovom portale by mali byt len HW ktory sa novo podarilo rozchodit. Preco autor nepise o HW ktoremu pribudli drivre v poslednom vydani kernelu, vzdy su to desiatky roznych zariadeni a vystacilo by to urcite na 3 mesiace pre kazdy kernel ci ako casto novy kernel vychadza.A byla by to neskutečná nuda, protože toho hardwaru je spousta a o většině z toho nikdy nikdo neslyšel - podívej se do JN z doby -rc1 a začleňovacího okna na přehled. Možná by bylo zajímavé, kdyby se autor zmiňoval, co je nového v ovladačích pro stávající významný hardware, jenže k tomu by pravdpodobně bylo potřeba jiného autora. A ti nerostou na stromech.
kdyby měly být hardwarové novinky o novinkách v ovladačíchŘíká snad někdo, že by to mělo být místo stávajícího obsahu? Já teda ne, takže sis ten komentář mohl s dovolením strčit někam jinam.
mimochodem , co si představuješ pod pojmem "stávající významný hardware"? třeba u grafik jsou to totiž poslední 4 generaceNejvýznamnější změny se zpravidla dějí právě u ovladačů gr. karet (v podstatě bez ohledu na generaci)
to jest stručný přehled zajímavostí za poslední týdenInformace typu "v nové verzi open source ovladačů radeon už funguje vlastnost X, je potřeba mít jádro a.b.c, atd." mi přijde dostatečně stručná a žádný hlubší elaborát není nutný.
Rozhodnuti redakce trochu zpestrit obsah.
Ja si cenim prace na HW novinkach.
Je to fajn pocteni. Pekne shrnuti pro nekoho, kdo vyvoj hw nesleduje.
Tiskni
Sdílej: