Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Tiskni
Sdílej:
sudo
- a to jsem v konzoli pecenej, varenej dělá si to samo co chce, bez jakého-koli upozornění si to stahuje aktualizace z internetu a Vám oznámí, že je nainstaloval a to i přes to, že jste k tomu nedali jediný souhlasubuntu pouze informuje o novych aktualizacich a i to se da vypnout. nikdy nic nestahuje samo.
v systému je hroznej bordel, co se týče umístění konfiguračních souborů a adresářů, místo xorg.conf jsem nalezl pouze xorg.cfumisteni konfiguraku je uplne normalni, startovaci skripty jsou taky prehledny.
xorg.conf
tam samozrejme je. xorg.cf
nikoliv a pokud si ho tam nasel, nebyla to chyba Ubuntu......
při startu systému se startuje spousta blbostí, které normální člověk nemůže nikdy potřebovatjako? daji se samozrejme vypnout - bud pres GUI nebo si to vosefuj v
/etc/init.d/
. Tady je jedno minus: pres GUI se neda vypnout vsechno. Vyvojari proste nektere sluzby pred uplne beznym uzivatelem schovavaji, aby ho "nezmatli"...v tomhle pripade je to ale podle me fakt nesmysl. A druha vec: i kdyz mam nektery sluzby vypnuty, porad se mi pri vypnuti pise, ze se ukoncuji, i kdyz fakt nebezi.
O tom, jak je systém pomalý, už raději ani mluvit nebudu. Ano, skutečně je pomalý tak, že od zapnutí PC po přihlášení do GDM ztrávítě neskutečnou jednu minutu a třicet vteřin. Troufám si říct, že HW to nebude (Pentium 4, 2GB RAM, NVIDIA 128MB, SATA 250GB s 7200rpm a 8MB cache).je pomale jenom tak, jak ho pomalym cini GNOME. Jine distribuce s GNOME nejsou IMHO o nic rychlejsi.
/etc/rc2.d - /etc/rccislo_runlevelu.d
S10ssh - symlink ukazujuci na /etc/init.d/ssh, znaci, ze sshd sa spusti ako desiaty
K12ssh - symlink ukazujuci na /etc/init.d/ssh, znaci, ze sshd sa vypne ako dvanasty.
Ked sa to nema zapinat ani vypinat, treba zmazat oba (vypinaci hladat v rc6.d)
Ak sa to "vypina" aj napriek tomu, tak je to divne.
Nechci zde zakládat FLAME, ale chyba musela být v instalačním médiu nebo mezi židlí a klávesnicí.
Mám vyzkoušené Ubuntu 5.04, 5.10 a teď jedu na 6.04
Konfigurační soubory jsou tam kde mají být. např. "/etc/X111/xorg.conf" tam je, takže nevím kde jsi hledal.
Pokud používáš Pentium4 nainstaluj si kernel pro něj:
- spusť konzoli - "sudo apt-get install linux-image-686" - restartuj
Defaultně Ubuntu jen upozorní, že máš nové aktualizace k dispozici a neinstaluje je bez tvého vědomí.
Opravdu jsi instaloval Ubuntu?
Oprava: /etc/X11/xorg.conf
Překlep ...