Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tiskni
Sdílej:
Tam jste dokonce ani nenapsal co máte za grafiku. Možná by vám pak někdo odpověděl. Nikomu se nechce prohledávat vaše logy.Tomu přece nevěříte. Zkuste se nad tím zamyslet.
Já jsem zatím otestoval všechny poslední ati-drivers a zůstal jsem na 8.24.8, protože v dalších verzích ati-drivers neakcelerovaly s r9200 a snad se všemi grafikami na stejném chipu. Údajně by to měli opravit v 8.27, tam jsem se ale setkal s jiným problémem a momentálně ho nemám náladu řešit. Xorg 7.1 nepotřebuju, Xorg 7.0 a ati-drivers 8.24 mi zatím stačí.No mě to běží báječně 3D akcelerovaně, ale to zrovna vůbec nepotřebuju
Co mám zvolit, když jsem nad ATI zlomil znechucením hůl a za pár hodin tu mám nVidia GeForce 7600GS 256MB? (+ jako bonus taky LCD monitor)
Attempting to use 3D applications on Radeon 9000/9100/9200/9250 and FireGL 8x00 products fails to start and reports back something similar to “[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureSGIS”. Further details can be found in topic number 737-22637
a to uz je tam pekne dlouho a porad to neni vyreseny. a o tom proc me nejde xv video na hlavnim monitoru natoz na tv outu tam ani nepisou.
zaplat pambu ze s tim distribucnim vse krome tv outu facha jinak bych to musel rozstipat nebo bejt furt ve windows kde to jede ...
mam mandrivu 2006 a jedu na fglrx ktery byl v distribuci (asi naky upraveny oficialni)Opravdu Mandriva distribuuje fglrx jako součást distribuce? Nemáš tam spíše normální free radeon ovladač z X.org?
Section "Device" Identifier "device1" VendorName "ATI" BoardName "ATI Radeon (fglrx)" Driver "ati" Option "DPMS" EndSection
a je to ten driver co uz tam byl po instalaci, ten od oficialni ati se tam hlasil jinak.
Pochybuju, že tyhle dva řádky tam byly po čerstvé instalaci Mandrivy. Přidal je tam určitě později instalátor toho proprietárního ovladače:
VendorName "ATI"
BoardName "ATI Radeon (fglrx)"
Ale to je jedno, protože stejně nemají žádný význam.
Důležité je až tohle:
Driver "ati"
Takže žádný upravený fglrx, ale úplně jiný driver (součást X.org, svobodný)
ono v mandrive powerpack ty proprietarni ovladace na spoustu kousku hardware jsou, ale ja mam free verzi.
Section "Device" BoardName "RV280 5960" BusID "1:0:0" Driver "radeon" Identifier "Device[0]" VendorName "ATI" Option "AGPMode" "4" Option "EnablePageFlip" "on" Option "AGPFastWrite" "on" EndSection