Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Dostal som zaujímavý mail...
Včera som bol taký zaneprázdnený, že som si poriadne ani mailovú schránku neskontroloval. Urobil som tak až dnes ráno, preletel som zoznamom nových správ - na prvý pohlad niž zaujímavé. Väčšinou to boli maily s nulovou informačnou hodnotou, ktoré len informovali o zmenách na všeliakých weboch. Jeden ma ale predsalen zaujal - bol od Modrej Koblihy. Nevedel som si rýchlo vybaviť, čo to bolo, no potom mi došlo - ten "modrý" kvíz. ;)
Predpokladal som, že to bude niečo na štýl "Dobrý deň, naša súťaž sa skončila. Bohužiaľ ste nevyhrali.". Na také typy správ som zvyknutý. Veď jediné maily, čo mi oznamujú, že som niečo vyhral majú nálepku "spam"! Potom som si všimol predmet správy - "pozvanka Modra Session". Hmm...
Nechcelo sa mi veriť. Na ten kvíz som si už ani nepamätal poriadne. Jediné, čo mi ostalo v pamäti je obrázok tej modrej koblihy a fakt, že kvíz môžem opakovať kým nebudem spokojný s výsledkom. Po preletení všetkými tými otázkami, som vyplnil údaje a zabudol na to, že som to vôbec niekedy vypĺňal. Preto som sa nejako nesnažil nahrať skóre, ktoré by mi prinieslo víťaztvo. A to bola možno aj chyba lebo si vôbec nepamätám aké otázky to boli... Preto mám na vás prvú prosbu - aké otázky tam vlastne boli? Marí sa mi nejaký flash, flex, silverlight, no to si skôr s niečím mýlim. Čo tam teda bolo?
Začínam pomaly veriť, že to nie je nejaký škaredý a zákerný vtip namierený proti mne. Osobne nemám rád spoločenské akcie. (Aj keď zajtra idem do Prahy na muzikál, no to sa nepočíta. :) ) No šanca vyhrať 20-minútový let stíhačkou ma nesmierne láka. Viem, že šanca je len 3:200, no je to oveľa viac ako som kedy inokedy mal. ;) Samozrejme aj vidieť nejaké prednášky by bolo fajn, keďže na tie univerzitné nejako nechodím. Proste neviem, či mám alebo nemám ísť. Čo by ste mi poradili na základe vyššie spomenutých faktov, hmm?
Tiskni
Sdílej:
LOL, tak to dúfam nie! Aj keď niečo mi hovorí, že tam bude málo žien... ;)
Ale jeste nevim jestli se mi tam chce jit...A půjdeš? Já jsem to prokouknul, je to podle té modré barvy nějaké stranické zasedání modrých komsomolců. Ten Philippe Bernard vypadá jak Alexandr Vondra, a ten "Chief Evangelist" je taky nějaký podivný. Nakonec se z toho vyklube nějaký institut stranického vzdělávání ODS cevro, který založil ministr vnitra Ivan Langer, napojený na zavražděného podnikatele Mrázka. Jako existoval před listopadem 89 VÚML, tak i dnes existují stranické školy modrého bolševismu pro výchovu mladých modrých komsomolců. Třeba to bude i tahle "Modrá kobliha"
ty seš fakt ftipnej :D asi máš nějakej mindrák když všude sereš politiku (a proto seš taky ukřivděná levičácká svoloč) ;)
Poprvé mne Modrá kobliha dohnala zde: Tajemný kurýr, podezřelé koblihy a úvahy o teroristickém útoku. Po druhé pak v úterý pozvánkou na Modrou Session. Snad bych se i zašel podívat, ale nemohu, jsem na horách.
Jinak dle mého jde o celkem dobře udělanou náborovou akci IT specialistů.
Mne to taky dorazilo.
Mně to dorazilo taky a to jsem to opravdu jen jednou vyplnil a jeste pomalu a s nejakou chybkou... Ale mám pocit, že kvalifikace na tuto session je vůbec projevit zájem
. Jinak je to opravdu náborovka pro skype, což už samo o sobě mě odpuzuje...
Jinak je to opravdu náborovka pro skype, což už samo o sobě mě odpuzuje...Také bych řekl. Teď je otázka, co se skrývá za Skype a za tou modrou barvou
. Skype je jedním z nejrozšířenějších špionážních programů s uzavřeným protokolem pro VOIP telefonii
Mám pocit, že po tom, co jsem to vyplnil, tak mi to ukázalo pořadí, kde jsem byl někde okolo x tisíctého místa... Možná to neposlali všem, ale jen prvním y tisícům 
Nicméně kdyby tyhle informace někdo chtěl, tak už si je dávno stihl vygooglit... A co, stejně mám ve svém netowrku na linked-in několik profláknutých headhunterů, alespoň mi třeba příjde někdy nějaká zajímavá nabídka až se mi přestane líbit tam kde dělám teďka...
pokud jméno, příjmení a e-mail považuješ za osobní údaj tak prosím...Marku
. Jméno, příjmení a email jsou neosobní údaje, ano...
. Takové jméno, příjmení a email vůbec nejsou k zahození.
alespoň mi třeba příjde někdy nějaká zajímavá nabídkatobě přijde možná spousty spamů na výrobky na lakování nehtů, zvětšování penisů a kosmetických výrobků.
Jde o let stíhačkouFakt jo? Tíha... Čubrnim a jsem u vytržení a běžim jim tam napsat
. Určitě to bude americká stihačka F-16.
. Jo něco jsem tam četl, jak si jezdil s kamarádkou na kolečkových bruslích. Nestuduješ náhodou Vědecký ústav modrého bolševismu Cevro, založený íčkem Ivanem Langerem? Ten kdo se ale spolčoval s Ivanem Langerem jako Mrázek, ten je už dávno pod drnem...
Nestuduješ náhodou Vědecký ústav modrého bolševismu CevroNope.
No ja si teda toho jmena,prijmeni a jednouceloveho emailu zas tak moc nevazim 
. (Zase mi nic nedošlo, údaje bych jim dal, život pro ně položil a zase se na mě všichni vykašlou
)..
... Do spam schránky se nedívám, ale asi bude bota tam :).
No mne taky prisla pozvanka, i kdyz jsem byl na 1729 miste. LOL ja ten test tenkrat jen prolitnul as za minutu - otazky tam byly ze vsech moznych oblasti IT. By mne docela zajimalo, jestli nekde udelali chybu a pak se jim tam zjevi x lidi, nebo ty otazky nejak statisticky (pro skype vyhodne s ohledem an cilovou skupinu) vyhodnocovali...
Asi bych se tam i mrknul, ale nevim zda to neni nejaky fake - nehlede na to ze jsem tam nenapsal sve jmeno, ale pseudonym...
PeTe
jestli nekde udelali chybu a pak se jim tam zjevi x lidi,Nojo, kde jen ti soudruzi udělali chybu. Ti soudruzi z vědeckého ústavu stranického vzdělávání Cevro zase nabarvili koblihu na modro :)))))))
Já jsem to prokouknul, je to podle té modré barvy nějaké stranické zasedání modrých komsomolců.
Teď je otázka, co se skrývá za Skype a za tou modrou barvou . Skype je jedním z nejrozšířenějších špionážních programů s uzavřeným protokolem pro VOIP telefoni
Nestuduješ náhodou Vědecký ústav modrého bolševismu Cevro, založený íčkem Ivanem Langerem? Ten kdo se ale spolčoval s Ivanem Langerem jako Mrázek, ten je už dávno pod drnem...
Umíš i něco jiného, než vyhledávat citáty? Si velice zdařilý kašpar Petře_N, jen co je pravda
))))). Buď si na hlavu, a nebo nic jiného neumíš.
. Nevím jestli měl modrou prostatu i mafián Mrázek, když si povídal s íčkem Langerem. Mrtvý mafián už nepromluví