abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2024 (pdf). V loňském roce NÚKIB evidoval dosud nejvíce kybernetických bezpečnostních incidentů s celkovým počtem 268. Oproti roku 2023 se však jedná pouze o drobný nárůst a závažnost dopadů evidovaných incidentů klesá již třetím rokem v řadě. V minulém roce NÚKIB evidoval pouze jeden velmi významný incident a významných incidentů bylo zaznamenáno 18, což oproti roku 2023 představuje pokles o více než polovinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Komunita

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované obrázky APNG a WebP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Na chytré telefony a počítačové tablety v Rusku bude od začátku příštího měsíce povinné předinstalovávat státem podporovanou komunikační aplikaci MAX, která konkuruje aplikaci WhatsApp americké společnosti Meta Platforms. Oznámila to dnes ruská vláda. Ta by podle kritiků mohla aplikaci MAX používat ke sledování uživatelů. Ruská státní média obvinění ze špehování pomocí aplikace MAX popírají. Tvrdí, že MAX má méně oprávnění k přístupu k údajům o uživatelích než konkurenční aplikace WhatsApp a Telegram.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu srpnový souhrn novinek. Kvůli nedostatečnému zájmu byla ukončena výroba telefonů PinePhone Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | Nová verze

    Po pěti měsících vývoje byla vydána nová verze 0.15.1 programovacího jazyka Zig (GitHub, Wikipedie). Verze 0.15.0 byla přeskočena. Přispělo 162 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:55 | Komunita

    Před sedmi lety společnost Valve představila fork projektu Wine s názvem Proton umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát počítačové hry do té doby běžící pouze ve Windows. Aktuální přehled podporovaných her na stránkách ProtonDB

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | IT novinky

    Společnost DuckDuckGo rozšířila svůj AI chat Duck.ai o GPT-5 mini (𝕏). Duck.ai umožňuje anonymní přístup bez vytváření účtů k několika modelům umělé inteligence. Aktuálně k GPT-4o mini, GPT-5 mini, Llama 4 Scout, Claude Haiku 3.5 a Mistral Small 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:44 | Bezpečnostní upozornění

    Marek Tóth v příspěvku DOM-based Extension Clickjacking: Data ve správcích hesel v ohrožení na svém blogu popsal novou clickjacking techniku s několika variantami útoků a otestoval ji proti 11 správcům hesel. Výsledkem bylo nalezení několika 0-day zranitelností, které mohly ovlivnit uložená data desítek milionů uživatelů. Jedno kliknutí kdekoliv na webové stránce kontrolované útočníkem umožňovalo ukrást uživatelská data ze

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.8. 21:11 | IT novinky

    Na dnešní akci Made by Google 2025 (YouTube) byly představeny telefony Pixel 10 s novým čipem Google Tensor G5 a novými AI funkcemi, hodinky Pixel Watch 4 a sluchátka Pixel Buds 2a.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    20.8. 14:11 | Nová verze

    The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 25.8 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) a také na Youtube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (74%)
     (11%)
     (4%)
     (4%)
     (6%)
     (0%)
    Celkem 47 hlasů
     Komentářů: 6, poslední včera 13:35
    Rozcestník

    Trošku ďalších screenshotov

    10.6.2006 22:36 | Přečteno: 1436× | GNU/Linux

    Takto vyzerá môj domáci a niekoľko desiatok firemných strojov (vo firme mám úplne rovnaké stroje ako doma, takže stačí jednoduchý rsync a samozrejme, že bez tých hier): http://student.ics.upjs.sk/~supervisor/10.06.2006/

    P.S. 1: pre podpichovačov - všetok komerčný softwér (takže aj všetky tie hry ktoré tam vidíte spolu aj s cedegov) mám legálne zakúpený. Na rozdiel od plešatého ktorý aj napriek siláckym rečiam si nie je schopný zakúpiť ani ním toľko ospevovaný Total Commander

    P.S. 2: windowsácke programy (v práci) ktoré nemajú (buď žiadnu alebo majú ale nepoužitelnú) alternatívu bežia na jednom serveri kde je Windows 2003 Server a terminálovo sa "premietajú" do klientov. Čiže suma sumárum - oproti čisto win alternatíve sme sakra ušetrili (ak budem mať náladu, chuť a čas tak spíšem blog o reálnych finančných ušetrených nákladoch oproti win variante).

    P.S. 3: neviem, že čo všetci majú s tým, že migrovať na linux sa neoplatí lebo sú tam vysoké náklady na preškolovanie, ... Ak prijímam zamestnanca, ktorý sa má o tie počítače starať, tak predsa prvou (samozrejme, že nie jedinou) podmienkov je ovládanie *NIX-ových systémov. Čo sa týka iných firiem - ja za to nemôžem, že zamestnávaju (bohužiaľ) väčšinov tupcov.

    P.S. 4: a čo sa týka ľudí ktorý na tých počítačoch pracujú (neadministrujú ich) - čiže sekretárky, účtovníčky, ... tak jedniné preškolovanie bolo to, že sa im ukázalo, že disketu nemajú hľadať pod písmenom A: ale pod /media/floppy, ... Takže opäť - žiadne veľké a nákladné preškolovanie sa nekonalo - proste na ostatné veci prišli veľmi rýchlo sami. Takže buď mám nadpriemerne inteligentných kolegov alebo (čo by som skôr povedal) to proste nie je žiadna veda (ako sa to všade prezentuje).

    P.S. 5: na opačnej strane osobne poznám jeden kásny príklad, kde ide všetko super iba na papiery - http://www.microsoft.com/slovakia/casestudies/Euromedia_SBS_SK.mspx. Skoro vždy keď tam prídem (a to tam chodím relatívne dosť často) tak len všade počujem, že prečo ten zasratý systém zasa nejde alebo prečo je zasa taký pomalý. Len málokedy počujem, že ide všetko tak ako má. Ináč ja netvrdím, že windows sa proste nedá nastaviť tak aby išiel v kuse tak ako má, ale naproti tomu si myslím, že je to omnoho ťažšie a dražšie ako pri *NIX-ovom riešení.

    P.S. 6: uvedený text neprešiel jazykovou úpravom - takže gramatycy nech sy láskavo dajú pokoj :-)        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    10.6.2006 22:40 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Gramatycy možná nic, ale já bych si stejně dovolil upozornit, že podtržený neodkazový text je nic moc a šest PS je taky trochu hloupé (zejména, když je každé delší než samotný text).
    Copak toho není dost?
    10.6.2006 22:43 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Ja viem - podtrhnutý text si nabudúce odpustím (inač ako potom niečo zdôrazniť bez toho aby som KRIČAL?). A P.S.? Tie sú len jedna veľká somarina. Pravdu povediac celý tento blog je jedna veľká somarina (aj keď s pravdivostnou hodnotou limitne blížiacou sa 100%) :-)
    10.6.2006 22:46 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    kurzíva - em, tučné - strong
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    10.6.2006 22:46 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    OK - dikes
    Luk avatar 10.6.2006 23:28 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Technická poznámka: V editoru na abíčku jsou jen tlačítka B a I, kdežto em a strong chybí. Takže má člověk dvě možnosti - buď být líný a mačkat to, co tam je, anebo psát logicky správnější tagy ručně. Možná bych to měl dát do bugzilly, aby o tom Leoš popřemýšlel.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    10.6.2006 23:56 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    No a bugzilla je ta třetí možnost ;-). Ostatně na takový patch bych si věřil i já :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    10.6.2006 22:47 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Zvýraznit lze i bez KŘIČENÍ, a to dokonce i důrazně :-)
    Copak toho není dost?
    10.6.2006 22:43 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Gentoo mají i sekretářky, nebo je v práci jiná distribuce? Respektive, každý má nějakou svoji, nebo raději One Distro to Rule Them All? :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    10.6.2006 22:45 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Až na 2 stroje kde beží win sú na všetkých (82) gentoo. Vzhľadom na to, že stroje sú úplne rovnaké tak sa sami aktualizujú zo servera kde sú už pripravené skompilované balíčky.
    10.6.2006 22:47 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Aha, podle toho /media/floppy jsem nabyl dojmu, že se jedná o něco jiného. Díky
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    vogo avatar 10.6.2006 22:48 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Tak tedy i já přidám trošku očního cukru, který si užívám :). Dnes jsem si opět chvilku hrál s KDE. Čerstvé screenshoty: první druhý třetí čtvrtý
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    10.6.2006 23:20 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Gentoo asi nebude jen nejaka "modni vlna". Doufam, ze se nekdy rozepises a napises aspon nejake konfigurace pocitacu.
    OndraZX avatar 11.6.2006 09:59 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    A proc mas v tom firefoxu tak hnusne pismo?

    viz obr 12.png
    11.6.2006 19:32 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    A vieš, že som si to doteraz ani nevšimol? :-) Voľajako mi to nikdy nevadilo. Ale teraz si mi dal chrobáka do hlavy, tak sa s tým idem pohrať. :-)
    11.6.2006 17:38 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Zdravím, mám malej dotaz, co je to za program na tu tiskárnu HP co tam máš? Díky
    Don´t worry, be happy.
    11.6.2006 19:32 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    hplip
    12.6.2006 08:40 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Co je to za menu na screenshotu 14.png?
    12.6.2006 09:22 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    To je z kbfx menu appletu
    12.6.2006 09:54 Zemis | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    Po dlouhé době desktop co mi vyrzil dech. Opravdu moc pěkné zpracování.
    12.6.2006 13:31 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trošku ďalších screenshotov
    dikes :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.