Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Při tvorbě webových stránek v rámci školního kurzu, jsem narazil na problém s překreslováním scrollované stránky při použití vlastnosti overflow:auto nad bloky preformátovaného textu za použití fixního poziciování. Tento problém jsem reportoval jako bug 460667.
Chyba se projevuje na jedné ze stránek mého webu. Stačí tuto stránku proscrollovat dolů v aktuálním Firefoxu (chyba je velmi dobře viditelná při rychlém scrollování posuvníkem). Konqueror, nebo třeba Firefox ve Windows touto chybou netrpí.
Předpokládám, že se vývojáři Firefoxu budou více zabývat bugy, které potvrdí více uživatelů s různými hardwarovými a softwarovými konfiguracemi, proto bych chtěl požádat ty, kteří by měli zájem se na tomto podílet, aby bug potvrdili (pokud možno i v bugzille).
Tiskni
Sdílej:
Stejný stav i u mě.
Projevuje se u vás (i ostatních) také pomalé vykreslování, pokud je na stránce prvek s position:fixed ?
Nakonec ale vzdy skonci vykreslena spravne.Ano, ale autorovi se jedná o stav během scrolování. PS: On člověk občas až díky těmtom puntíčkářům zjistí, co všechno nevidí. Tototo bych si nevšiml snad ani při ladění vlastních stránek natožpak o tom psát blog.
Doporučuji udělat všechno fixed, včetně bloku s textem a scrollování mít v něm.
Váš způsob jsem taky kdysi zkoušel, ale z omylu mě vyvedlo odkazování na fragmenty.
Prohlížeč nemůže chápat, že začátek textu se má začít kreslit až ve viditelné části, ale při scrollování může zajet pod titulku. Takže když si uděláte odkaz někam doprostřed textu, tak prohlížeč začne kreslit od shora – pod horní titulkový blok, takže člověk bude mít pocit, že stránka ujíždí nahoru.