Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
vytvoriť jednotné definície jednotlivých widgetov a každý widget ako samostatná knižnica. plus dajaká tmeliacia vrstva, ktorá si podľa user+system nastavení vyberie, ktorý widget použiť pre button, ktorý pre file-open či file-save dialog ...
k tomu by patrila nadstavba na spôsob glade
predstavy už mám, možno sa koncom roka dostanem k podrobnejšej práci
by mohli používat v hezčím QT, které nepoužíva takové nesmyslné file dialogy a podobněTo je jednoznačný pokus o vyvolání flame. GTK není hezčí než QT stejně jako QT není hezčí než GTK - je to věc nastaveného stylu a vkusu. GTK file dialog mi nesmyslný nepřijde, přijde mi jen jiný, než jsou někteří zvyklí z Windows...
Prostě by se tak vyřešil jeden z nejvetších problému linuxu na desktopu (za další považuji málo softwaru, neexistence kvalitní desktopové distribuce, neexistence driverům k části mainstream hardware).Označovat GTK za problém desktopu a pak ještě prohlašovat, že není kvalitní desktop distribuce... neměl tohle být "true blog"? Zatím je to spíš "blud blog".
/home
to napise /home/ome
a tak podobne. Pro lidi, co trochu rychle pisou je mnohem rychlejsi tam tu cestu napsat celou, nez mackat pomale jednotlivy pismenka a cekat, kdy tam ten stupidni dialog doplni zbytek...
A muze me nekdo vysvetlit, proc musim smazat posledni lomitko, pokud chcu do toho adresare prejit ???????????
Dalsi vec je, ze nefunguji ..
pro skok do nadrazeneho adresare.
Takze i kdyz tam pokus o to je, tak je to vyreseny velmi nestastne
Tiskni
Sdílej: