Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tento blog není ani tak zápisek, jako spíš odborný dotaz, který nepatří mezi linuxové. Včera se na mne obrátil nějaký člověk, který chtěl, abych se pro něj zaregistroval na stránkách serveru, který umožňuje výdělek na internetu klikáním na stránky. Všiml jsem si, že takových serverů existuje víc. Tak mám dotaz: z čeho pocházejí peníze, kterými je placen "klikač".
Mám podezření, že pocházejí od firem, které si platí prezentaci na webu (např. na Googlu). Za jeden proklik firma zaplatí např. dolar, z této částky jde pak jeden cent pro klikače. Výsledkem je, že firma nakonec zaplatí za několik set nebo tisíc prokliků, aniž na stránky klikne skutečný potencionální zákazník.
Rád bych se zeptal na názor odborníků: je tomu tak nebo jsem paranoidní? Před časem jsem také uvažoval o prezentaci na serveru a platit za proklik. Díky.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
3.2.2009 09:37Toto 'podnikani' je odporny podvod a kazdy, kdo se ho ucastni, by mel byt posuzovan jako podvodnik. Okrada totiz inzerenty, kteri nemaji zajem o takove prokliky, ale musi za ne platit. Okradate provozovatele webu, protoze je pak google popotahuje a dela jim problemy. My jsme s tim uz jednou ztratili hodne casu hadkami s googlem, ktery alibisticky svaluje odpovednost na weby. Takze me doporuceni je rici ne.
Děkuji moc. Toto je přesně můj názor, jen jsem si jej chtěl ověřit. Prostě jsem s tím měl etický problém.
U webů, které se mají hodnotit, může jít o něco jiného. Na určitém vzorku uživatelů se posuzuje, zda se web líbí nebo ne - zda bude mít úspěšnost. Tam mají platby svůj smysl. Ale pokud se jen má klikat, vidím za tím jen výdělek, který zaplatí inzerent.
Nechapu čemu se divíš, lidi, kteří na to klikají budou nejspíš pro marketing dobře zařaditelná skupina (naivní, vychcánci či lidé v hmotné nouzi). Pro "výhodné" nabídky ve stylu "Půjčka, peníze ihned na ruku, výpis z registru dluzníků ani vase prijmy si neoverujeme" nebo pro "výhodné nabídky nezbytných věcí" naprosto ideální.
Ano, z těchto mladých lidí rostou takoví, kteří pro ušetřený třicetikorunový poplatek hodí přes palubu prostředky kraje, které mohly být využity třeba na zateplení zdravotnických zařízení.
Klikačky jsou k ničemu, proklikávání je porušení pravidel...
Já používám zpětné odkazy(pozor referenční odkaz !), neni to moc, ale je to jednoduchý a na dlouhodobý(není potřeba klikat dokola a dokola). Mění se to samo, do měsíce se prodají odkazy a na začátku další přídou prachy. Ale moc od toho nečekejte, pro běžný web je to horší než adsense, pro mrtvý web je to dobré.Počáteční náklady jsou nula.
Nejlepší je založit web s pořádným obsahem, ale jen málo lidem se to skutečně povede dotáhnout...
Jak je to použitelné pro weby v češtině?
No, nejde o to, že by to byl klasický podvod. Ano to nelze zřejmě postihnout právně. Ale to neznamená, že by nikdo v celé záležitosti nedržel černého Petra v ruce. A proto jsem žádost o tuto službu odmítl.