Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Samozřejmě, že vim, že Solaris "česky" umí, ale o tom to neni. Je to o tom, že když si někde zařídim "sponzorstvim" reklamu, měl bych si taky zajistit, aby to celý nebylo lidem k smíchu a mě na škodu...
cesky lze psat i cist v Solarisu bez omezeniMožná to není psáno ze Solarisu, ale toto tvrzení vypadá vskutku důvěryhodně
Přitom právě pracovní stanice se Solarisem jsou tím vybavením, se kterým se studenti setkají nejčastěji.No nevím, vystudoval jsem FEL, teď tam jsem jako PhD student a za celou dobu jsem žádnou pracovní stanici se Solarisem nepotkal. Možná to bude tím, že jsem studoval (a studuji) Kybernetiku a ne výpočetku...
Nebylo to myšleno tak, že by Solaris byl nejčastější OS na FELu, ale že je to nejčastější kousek od Sunu, se kterym se studenti na výpočetce setkají, viz níže.
Jinak k ostatním reakcím - nejde o to, že bych byl zoufalej z toho, že školní Solaris neumí česky (alespoň si mám s čím hrát ), ale o to, že vzhledem k úrovni ostatního vybavení od Sunu na škole působí jejich novej "Usability lab" stejně věrohodně, jako kdyby Standa Gross vystupoval v reklamě na bankovní úvěr...
...o urovni vybaveni jak HW ci SW jste se nikde nezminil...
Aha, takže o CDE tady asi psal někdo jinej...
...Cim vice si studenti vyzkousi, tim lepe...
Ano, čím více si toho studenti vyzkouší tím lépe. Jenomže bohužel pro Sun je jejich zkušenost se solarisem typu "nikdy více!" (a teď zdaleka nemluvim jenom o sobě). Ale pravda, i špatná zkušenost je zkušenost.
Tiskni
Sdílej: