Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
A kalkulačka, že?
Jsou. Ale radši mám hodinky na ruce, než abych sahal pokaždé do kapsy. (Pak existují tací, kteří nosí mobil na krku, ale to už je opravdu závažný problém.)
Věc názoru. Já zase nejsem zastáncem těch kapesních.
Pro potěšení, nostalgii, bych si kapesní do divadla vzal
Kéž by takových lidí byla většina.
Možná je problém v tom, že všichni výrobci se snaží produkovat výhradně closed-source udělátka. Aby je nemohli používat majitelé jiných telefonů. To je jeden z mnoha důvodů, proč se těším na malý a použitelný linuxový telefon...
Jinak naprosto nevěřím, že linuxový telefon bude mít možnost používat přenositelné aplikace - ve světě Linuxu je roztříštěnost jaksi zvykem, stejně tak jako nejednotnost API. Takže nakonec stejně v použitelnosti převálcují linuxové telefony nějaké jiné s jednotným konceptem a s jednotným API. (jen můj skromný soukromý subjektivní názor)Oblíbená pohádka o roztříštěnosti a nejednotnosti.
Urcita uroven hlucnosti by mela byt jeste spolecensky prijatelna a vyssi uroven uz ne, bez ohledu na to, zda clovek mluvi k sousedovi, do mobilu nebo treba sam pro sebe.
Naprosto souhlasím. Nikde jsem nepsal, že by mělo být použití mobilů v MHD zakázáno. Pouze hulákání o bramborech mi trochu vadí. Věřím, že 90% lidí telefonuje slušně, jenže těch si nevšimnu, že ano...
Co se tyce priority osobni konverzace vs prichozi mobil - tak priority by nemely byt podle technologie, ale podle zavaznosti sdeleni.
Já to většinou řeším tak, že mobil s sebou nemám. V opačném případě ho na dobu (delších a důležitých) rozhovorů vypnu. Samozřejmě je někdy nutné hovor přijmout. Když někdo řekne promiň, to je šéf, musím to vzít, je to naprosto pochopitelné a rozhodně to nebude neslušné. Horší ale je, když někteří berou mobil uprostřed věty. Zažil jsem i jednoho přednášejícího, který takové věci vyváděl během přednášky! To mi vadilo. Když zrovna pracuje pro zaměstnavatele A, nemůže přece zároveň vyřizovat telefonáty pro zaměstnavatele B.
Jinak argumentace k bodu 1) a 3) v casti o vyberu mobilu jsou v evidentnim sporu.
Žádný spor v tom nevidím. Telefon má umět jednu věc a má ji umět dobře. Má tedy umět telefonovat, a to jak přes GSM, tak i přes VoIP. Využití VoIP má automaticky umožnit v místech, kde je dostupné WiFi. Jakýkoliv druh telefonování považuji za jednu a tutéž činnost. (Která se velmi liší od fotografování...)
V tretim bode mas: "Musí být možné přehrávat zvuk v libovolném formátu či využívat telefon jako PDA a pro připojení k různým sítím.". To me neprijde jako esencialni soucast telefonovani - prehravani zvuku ma k telefonovani asi stejne daleko jako to fotografovani.Jinak argumentace k bodu 1) a 3) v casti o vyberu mobilu jsou v evidentnim sporu.Žádný spor v tom nevidím. Telefon má umět jednu věc a má ji umět dobře. Má tedy umět telefonovat, a to jak přes GSM, tak i přes VoIP.
Jinak argumentace k bodu 1) a 3) v casti o vyberu mobilu jsou v evidentnim sporu.Žádný spor v tom nevidím. Telefon má umět jednu věc a má ji umět dobře.
Je móda, která mi vadí a která doufám pomine - komunikátor. K uchu vidím přikládat menší cihlu která jako mobil funguje blbě. Když potřebuji nějaký záznam do PDA, musím použít titěrný komunikátor, který jako PDA funguje blbě.
Prostě: chci samostatný malý, lehký, kompaktní a dobře fungující mobil bez různých vyfikundací a samostatné přiměřeně velké, přehledné a dobře fungující PDA, od kterého nežádám mobilní spojení.
P.S. A samostatné, přehledné, lehké digitálky na ruce
OK, to je pravda. To je jaksi navíc... Jenže když už ten telefon pracuje se zvukem, tj. je to prostě počítač se zvukovou kartou, proč by nemohl taky přehrávat MP3 nebo OGG?
Přehrávání zvuku má k telefonování zatraceně blízko, zatímco fotografování je mu na hony vzdálené. U sítí 3. generace je to už zase trochu jinak, ale to tu teď neřeším...
Myslím si, že by nemuselo být špatné mít v mobilu zároveň i empétřítko. Přijetí hovoru během poslechu hudby by mohlo být mnohem snazší než nepříjemná manipulace se dvěma oddělenými krabičkami naráz. Něco podobného platí pro sdílení dat, nabíjení akumulátorů a tak dále. Ale je to spíš věc vkusu a osobní volby, že ano.
Ve Vídni mají signálem pokryté i (některé) tunely metra. V Praze bohužel dodnes pouze stanice.Mezi Muzeem a Hlavním nádražím jsem viděl člověka, jak telefonoval za jízdy - buď začali pokrývat i tunely, nebo se tam dostal signál ze stanic. Stejně to pro tu základnovou stanici musí být docela náraz, když se najednou objeví několik set telefonů a půlka z nich vyhldává síť.
Mezi Muzeem a Hlavním nádražím jsem viděl člověka, jak telefonoval za jízdy - buď začali pokrývat i tunely, nebo se tam dostal signál ze stanic.
Já jsem zase viděl člověka, jak telefonoval mobilem uvnitř Nuselského mostu před příjezdem do stanice Vyšehrad... Tentokrát signál přicházel z pozemních stanic. Ale obecně se nedá říct, že by tunely byly pokryté.
Stejně to pro tu základnovou stanici musí být docela náraz, když se najednou objeví několik set telefonů a půlka z nich vyhldává síť.
Pro mobily je to taky záhul. Když jsem s sebou nosil mobil, po několika hodinách v metru byl akumulátor vždy vybitý, zatímco jinak běžně vydržel třeba i týden.
Pro mobily je to taky záhul. Když jsem s sebou nosil mobil, po několika hodinách v metru byl akumulátor vždy vybitý, zatímco jinak běžně vydržel třeba i týden.Též mám tyto zkušenosti s rychlým vybíjením v metru. Jinak legrační je, že se lidé bojí záření od radaru v Brdech, ale to, jak se grilují zrovna třeba ve vagonech metra je nechává klidnými. Stačí si to spočítat. Jeden mobil má při navazování kontaktu se sítí pulsní výkon necelé 2 W, při 8 timeslotech to dává střední výkon cca 0,125 W (lze uvažovat 50% pravděpodobnost vyslání pulsu). Do vagonu metra se vejde cca 250 lidí, tedy do nich smaží něco přes 30 W středního výkonu na celý vagon. Navíc, většina vyzářeného výkonu nepohlceného v lidech se odráží od pláště a vrací se zpět.
Jinak legrační je, že se lidé bojí záření od radaru v Brdech...
Záření? Já bych se mnohem víc bál dvou stovek Američanů, kteří by nepodléhali české justici... To je asi tak jediný problém, který u toho radaru vidím. Ale tohle by možná vydalo na samostatný blogpost a obsáhlejší diskusi.
tu ropu a plyn z nekama musime brat... a i to palivo do JE se musi nekde obnovovat....V tomhle máme štěstí, protože už Klausova vláda rohodla připojit se na víc zdrojů ropy a plynu, než jenom na Rusko. Co se paliva do JE týče, to taky umí udělat leckdo (Francouzi, Američani)
Já bych se mnohem víc bál dvou stovek Američanů, kteří by nepodléhali české justici... To je asi tak jediný problém, který u toho radaru vidím. Ale tohle by možná vydalo na samostatný blogpost a obsáhlejší diskusi.Napíšeš něco? Myslím, že nemůžou nepodléhat naší justici, když pojedou do hospody. Ale nevidím nic tak strašně nelogického na tom, když mezi ploty radarové základny podléhají právu USA.
Spojené státy s Českou republikou uzavřou „Dohodu o protiraketové obraně“ a z právního hlediska se radarová základna bude řídit dohodou NATO o statutu sil SOFA, která bude dodatkem „bilateralizována“. Obě tyto smlouvy budou s ohledem na Ústavu ČR (čl. 49) schvalovat obě komory Parlamentu a ratifikovat prezident. Americká strana v rámci uvedených smluv nezíská tzv. exteritorialitu. Území, na kterém bude systém vybudován, tedy zůstává suverénním územím České republiky. Podle článku II Dohody o statutu sil NATO (NATO SOFA) bude mít vojsko a jeho civilní složky, včetně jejich rodinných příslušníků, povinnost dodržovat zákony hostitelské země.
ZdrojPodle článku II Dohody o statutu sil NATO (NATO SOFA) bude mít vojsko a jeho civilní složky, včetně jejich rodinných příslušníků, povinnost dodržovat zákony hostitelské země.
Jejich dodržování ale nebude možné nijak rozumně vynucovat. Stejně jako nebude možné přímo v České republice potrestat jejich porušení - byť i závažné. Slovo povinnost je pouhá teorie.
Podle článku II Dohody o statutu sil NATO (NATO SOFA) bude mít vojsko a jeho civilní složky, včetně jejich rodinných příslušníků, povinnost dodržovat zákony hostitelské země.Základna nebude patřit NATO, ale Spojeným státům, takže tuhle dohodu asi aplikovat nepůjde.
Napíšeš něco?
Nechci vyvolat flamewar, protože názory na radar se velmi různí. Například já jsem jeho odpůrcem, ale zároveň nesouhlasím ani s komunisty, ani s pacifistickými zhulenci, kteří jsou taktéž proti němu. Proto jsem nepodepsal žádnou petici proti radaru. (A už vůbec ne pro radar.) Všechny petice zatím organizovali pouze lidé, s nimiž nesouhlasím.
To, že budou muset (mimo základnu) dodržovat zákony ČR, je blud a iluze. To je teorie. Pouhá teorie a nic víc. V praxi je potřeba si položit otázku, kdo ty zákony bude vynucovat.
Co se tedy stane s případnými delikventy? Na území základny nebude mít česká policie vůbec přístup. I mimo něj bude mít svázané ruce. Standardní postupy (zadržet do prošetření podrobností, vzít do vazby, ...) nebudou možné. Z amerických vojáků se stanou polobozi, které nebude možné stíhat a kteří budou na své základně zcela nedotknutelní.
Rád bych předešel dalším nesmyslným argumentům, že americká vojenská justice něco vyřeší. Zaprvé, imunita a azyl na základně jsou ideálním prostředím pro zničení všech důkazů. Zadruhé, napřed by musel někdo dát ke stíhání podnět. Snad velitel základny? Obávám se, že toto zajišťuje vojákům téměř beztrestnost.
U radaru neslouží elitní vojáci. Mohou to být lidé se spornou minulostí nebo bývalí chovanci věhlasných amerických ústavů pro mládež, kterým byla služba v armádě nabídnuta výměnou za zmírnění trestu za některé delikty z mládí.
Proti radaru mám ještě několik dalších argumentů, založených na historické skutečnosti a zkušenostech se základnami v jiných zemích. (Zejména bych rád jmenoval Řecko, Turecko, Západní Berlín a Nový Zéland.) Ale nechci o tomhle moc diskutovat zrovna tady a další blogpost se mi už vůbec nechce psát.
Rád bych závěrem zdůraznil, že vojenské aktivity USA hodnotím kladně. Souhlasil jsem s operacemi v Kosovu, Afghánistánu a Iráku. Ale s radarem u nás nesouhlasím. Jediné řešení je podle mě takováto dohoda:
Český radar s českou posádkou vybudovaný za podpory a dle požadavků USA.
České velení, česká vojenská justice, odpovědnost české armády.
Trvale přítomno několik amerických důstojníků - pozorovatelů.
V případě vojenského ohrožení své země mohou USA převzít dočasně kontrolu nad radarem.
Veškerá data z radaru jsou neustále k dispozici české i americké straně.
Dohoda je uzavřena na dobu určitou. Po jejím uplynutí musí být vždy znovu vyhodnocena rizika útoku na USA. Jakmile rizika pominou, radar přejde zcela pod kontrolu Armády ČR.
Ach jo, fakt jsem se do téhle diskuse nechtěl zaplést! Žádný flamewar prosím. Ať si o tom někdo napíše svůj blogpost. Tohle je tady úplně off-topic...
Zkus si přečíst text některé z těch petic.
Jedna tvrdí, že USA jsou jakýmsi zlem, že bychom měli usilovat o přátelství s Ruskem a že bychom k němu zároveň měli mít respekt. Nesouhlasím, nepodepisuju.
Jiná tvrdí, že veškeré zbrojení je zlo, všechny vojenské akce USA jsou špatné a jediné správné, co se dá dělat, je odzbrojovat jednat s teroristy. Nesouhlasím, nepodepisuju.
Stačí takové vysvětlení?
Já lidi většinou informuji, že pokud mě chtějí zastihnout, tak ať mi raději napíší mail...
Přesně totéž dělávám i já. Většinou stihnu zkontrolovat mail i dvakrát denně. Kdo mě potřebuje sehnat, ten mě sežene. (A když si vzpomene na poslední chvíli, to už je jeho problém.) Na mobilu bývám k zastižení jen tehdy, když mě o to někdo předem požádá.
Zavolat je jistější na pevnou linku...
Tak tohle je u mě ještě jednodušší: žádnou pevnou linku nikde nemám. Zato ale mám VoIP číslo, které je účtováno stejně jako pevná linka a nezávisí na tom, zda jsem zrovna ve Zlíně nebo v Praze.
Pokud zjistím, že mi někdo volal, občas zavolám zpět, nebo na číslo, které jsem nezvedla zavolám později, ale spoléhat na to nelze.
Toto od jisté doby ze zásady nedělám. Jeden exekutor má totiž podobné číslo jako já - lze ho získat pomocí permutace s jedinou transpozicí. Mnohokrát mi volal nějaký pán a povídá: Prosím vás, já mám platit těch třicet tisíc, ale já je opravdu nemááám! Jindy zase: Prosím vás, já mám platit těch třicet tisíc, ale ztratil jsem to číslo účtu, mohl byste mi ho nadiktovat? (!!!!!!) Je přímo šokující, jak někteří lidé riskují. Ten pán byl bez rozpaků ochoten jen tak po telefonu získat číslo účtu a poslat na něj peníze...
Když nějaký, očekávám, pak i desetkrát. Nebo si zapnu mobil, abych dostal SMS s hlášením.
Jooo? Fakt?
Já jsem ale teď zrovna hrál na klavír We Are the Champions v es-dur. Proto jsem cítil potřebu jasně vyjádřit, o jaké transpozici je řeč. Kdybych se zrovna vracel z některé z přednášek z algebry, možná bych se byl vyjádřil obratněji.
To znám. My jsme měli zase podobné číslo jako poruchová služba (dodávky el. energie) ... takže nám lidi volali, že jim vypli proud.
Vrcholem všeho
bylo, když někdo volal v 5:30 ráno (!!!!) .. zvednu to a ozvalo se: "V Bohuňovicích nende pród". Když se mi ani napotřetí nepovedlo tomu člověklu vysvětlit, že
je to omyl, tak sem mu řekl, že spadlo vedení a že to zapneme za týden Nepotěšilo ho to, ale dal pokoj
"V Bohuňovicích nende pród".
Ano, to mi připomíná další z mnoha volajících, která ani napotřetí nepochopila, že těch třicet tisíc nemá platit mně... Jednou se fakt strašně naštvu a nadiktuju těm lidem své číslo konta, jak žádají!
Jednou rozesílal ten exekutor SMS z internetu. Překlepl se a jako odesilatele uvedl mé číslo. Pak už jsem se vůbec nemohl vymluvit a lidem lze těžko vysvětlit, jak je možné, že jsem tu zprávu nepsal...
A s tím pródem mi to připomíná, jak jsem jednou v červenci šel po obci zvané Moravské Bránice. Postarší paní tam povídá svému manželovi: „Dědku! Co děláš s tó plachtó?! Co dyby přišla bóřka???“ Pod tou plachtou byla nejhnusnější možná stará rezatá škodovka.
Navzdory autorovo mínění si myslím, že mobil je možné používat jako užitečnou věc, která mi bude sloužit, nepotřebuji si s ní dokazovat své ego, ani porušovat zásady Gutha-Jarkovského, a přitom se není třeba chovat tak extrémně jak je v zápise popsáno.
Jaké extrémní chování popisuji? Nevšiml jsem si ve svém blogpostu ničeho podobného. Kromě toho nikoho nenabádám, aby mobil nepoužíval. Sám ho přece používám (ač zřídka).
když to típnu červeným tlačítkem tak jemu se naúčtuje plná cenaMyslel jsem si, že hlasovou schránku si už většina lidí zrušila
Potom su aj ludia, ktorych ten telefon ciastocne zivi..
Takoví ale jistě mají dost praxe na to, aby uměli telefonovat slušně. Vědí-li například, že v následujících n hodinách zavolá hodně zákazníků, nejspíš nebudou zrovna v té době cestovat metrem.
Mozem vediet, cim sa zivis? Vzhladom na argument typu "kontroluju ma rodicia" tipujem, ze si student..
Zcela správný odhad - neživím se tedy ničím. S tou kontrolou ze strany rodičů to byla historka ze střední školy. Dnes už to není tak horké.
Mobil mi tiez prinasa (dost ubohy, ale prudko mobilny) pristup na internet. Casto si tak napriklad vyhladavam spoje v MHD.
O tom nepochybuji. Ale je to pořád jen poměrně drahé doplňkové řešení. Pro stahování větších záležitostí je potřeba mít navíc ještě další (pevné) připojení. Myslím si ale, že sítě 3. generace by postupně mohly tento problém odstranit. Kromě toho se objevuje několik dalších technologií jako WiMax a podobně.
Na telefonovani v dopravnom prostredku nevidim nic zle...
Já taky ne.
...Kricanie na cely autobus je druha vec...
A právě to mi vadí. V drtivé většině (mnou pozorovaných) případů to souvisí právě s telefonováním.
Vědí-li například, že v následujících n hodinách zavolá hodně zákazníků, nejspíš nebudou zrovna v té době cestovat metremVypadky sa obcas tazko predpovedaju
Zcela správný odhad - neživím se tedy ničím.Az sa zacnes, mozeme sa rozpravat o nepotrebnosti mobilneho telefonu - jasne su aj vynimky..
Tych 100 Skk mesacne mi az tak vela nepripada.. Na cisto mobilny internet 10 MB mesacne staci (miniem ledva 2). Pripojku v praci a doma to samozrejme nenahradi, ale to ani neni ucel..Mobil mi tiez prinasa (dost ubohy, ale prudko mobilny) pristup na internet. Casto si tak napriklad vyhladavam spoje v MHD.O tom nepochybuji. Ale je to pořád jen poměrně drahé doplňkové řešení. Pro stahování větších záležitostí je potřeba mít navíc ještě další (pevné) připojení.
Az sa zacnes, mozeme sa rozpravat o nepotrebnosti mobilneho telefonu - jasne su aj vynimky.
V tomto blogpostu nezpochybňuji užitečnost mobilního telefonu. Kritizuji jeho neslušné a nadměrné používání. Toť vše.
Až začnu pracovat, možná budu mít firemní telefon a budu muset být v předepsané době k zastižení. To je správné a samozřejmé. Rozhodně ale nebudu hulákat v metru Halóóó!!! Jsi tam ještě??? Halóóó!!!
Ty nároky v podstatě shrnují jakési podmínky, za kterých by se mi líbilo mobil používat...
Příspěvek předřečníka je s mým blogpostem v naprostém souladu. Nevidím tam žádný spor a se vším naprosto souhlasím. Netuším, v čem je můj blogpost nerozumný. Možná by stálo za to číst pozorněji.
Pozorný čtenář blogpostu jistě zaregistroval, že vždy beru mobil s sebou, když někam jedu na kole. Právě pro případ nehody. Zároveň nemám vůbec nic proti používání mobilů v MHD nebo na veřejných místech. Jsem ale proti sdělování nadbytečných informací, hlasitému hulákání do telefonu a dalším nešvarům.
T-Mobile nedávno vydal jakousi příručku slušného uživatele mobilního telefonu. Když si ji přečtete, najdete tam podobné postřehy, jaké jsem tu napsal. Co je na nich nerozumného, smím-li se zeptat?
To je pravda. U každé featury najdete nějakou možnost použití.
Vadí vám snad když se někdo v MHD baví s někým jiným? Já mezi bavením se přímo mezi lidmi a bavením se přes mobil rozdíl z tohoto hlediska nevidím...
Pakliže mi telefonující člověk v tlačenici řve do ucha, vadí mi to velmi. Normální telefonování v MHD mi samozřejmě nevadí. Mezi osobním rozhovorem a telefonátem je propastný rozdíl v tom, že při osobním rozhovoru umí drtivá většina lidí přesně kontrolovat hlasitost. V případě telefonátu to z mně neznámých důvodů naopak většina lidí nedovede.
Pokud někdo zvedne telefon v metru těsně před vjezdem do tunelu a udělá to během cesty třikrát po sobě, pokaždé s náležitým hulákáním, je to u mě buran. Máte snad něco proti tomuto názoru?
A věřte že jsem se hodněkrát v pražské MHD setkal s lidmi až otravně hlasitými, kteří přitom mluvili jen mezi sebou.
To je trochu off-topic. Já tam takové potkávám také. Je jich ale nesrovnatelně méně než neslušných telefonujících.
Já bych naopak preferoval přístroj, který by v sobě integroval... A zároveň aby byl skladný
Velký touchscreen a skladnost jsou v přímém rozporu. Buď chcete telefon, nebo cihlu. To je samozřejmě věc osobních preferencí. Já s sebou velmi nerad nosím nějaká pouzdra na opasek a podobné věci. Proto bych si představoval mobil o velikosti kreditky (viz odkaz v blogpostu), který dám do jakékoliv kapsy. To, co popisujete, je prostě PDA.
Celkově mi váš článek vyzněl v duchu: "Já jsem něco víc, protože si uvědomuji jak je to nadužívání mobilů špatné. Ostatní mi nesahají ani po kotníky."Inu, máte-li z článku takový pocit, nezbývá než se zamyslet na tím známým rčením s potrefenou husou...
Zajímavý pohled na věc.
Pokud jde o využití mobilů v horách, jsem pro. Každý by na horách měl mít s sebou mobil. (Stížnosti ohledně telefonování se ve většině případů týkaly hlasitého hulákání do telefonu v místech se slabým signálem. Věřím, že to může ve volné přírodě někomu připadat nepříjemné.)
Jak už jsem psal v blogpostu, vždy beru mobil s sebou na kolo. V případě nehody, technické závady nebo obyčejné průtrže mračen se stává nepostradatelným pomocníkem. O tom není sporu.
(vytahování kabelu telefonu nebylo ono)Navíc se to podle pravidel Telekyslíků ani nesmí...
Navíc se to podle pravidel Telekyslíků ani nesmí...
Telekyslíků? Kéž by existoval operátor N2, Fosgen nebo Pivofone! Hned bych k němu přešel.
Kéž by existoval operátor N2, Fosgen nebo Pivofone!No kvůli tomu poslednímu bych si možná i pořídil mobil.
Tiskni
Sdílej: