Evropská komise předběžně shledala, že návykový design aplikací Instagram a Facebook od americké společnosti Meta porušuje unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Návykový design zahrnuje například takzvané nekonečné posouvání, automatické přehrávání videí, tzv. push notifikace, kdy aplikace uživatele vybízí k návratu do jejího prostředí, či vysoce personalizovaný algoritmus, který rychle pozná, co uživatele baví a snaží
… více »Byla vydána verze 1.97.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Švýcarská společnost Punkt. má nově v nabídce telefon Punkt. MC03. Telefon byl navržen ve Švýcarsku s důrazem na soukromí a digitální suverenitu a vyroben v Německu. V telefonu běží operační systém AphyOS (Apostrophy OS) založený na AOSP (Android Open Source Project) 15. Cena telefonu je 745 eur.
TypeScript (Wikipedie), tj. JavaScript rozšířený o statické typování a další atributy, byl vydán v nové verzi 7.0. Kompilátor byl kvůli výkonu přepsán z TypeScriptu do Go.
Europarlament podpořil pozměněnou verzi výjimky známé jako „chat control 1.0“ umožňující firmám skenovat soukromou komunikaci na internetu kvůli ochraně dětí před zneužitím. Pozměňovací návrhy přijaté europoslanci však počítají s tím, že z výjimky bude vyřazena šifrovaná komunikace. Výjimka přestala platit začátkem dubna poté, co se Evropský parlament a Rada EU nedokázaly shodnout na jejím prodloužení. Rada následně přijala
… více »Nejnovější X.Org X server 21.1.24 a Xwayland 24.1.13 řeší 2 bezpečnostní chyby.
Clement "Clem" Lefebvre publikoval souhrn dění v Linux Mintu za červen 2026. Vypíchnuta je vylepšená podpora Waylandu. Už není považována za experimentální. V příští verzi Linux Mintu, plánována je na Vánoce, bude běh Cinnamonu plně podporován na X11 i Waylandu. V květnu na vývoj Linux Mintu přispělo 611 dárců celkovou částkou 19 612 dolarů. Dalších 2 326 patronů přispělo na Patreonu celkovou částkou 5 334 dolarů.
V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Januscape aneb CVE-2026-53359. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala téměř 16 let (od srpna 2010 do června 2026).
Tribunál Soudního dvora Evropské unie dnes zamítl několik žalob, v nichž se americká společnost Apple ohrazovala proti pravidlům fungování velkých technologických společností na unijním trhu. Applu se nelíbilo, že jeho obchod s aplikacemi a operační systém iOS mají podléhat přísnějším povinnostem jen proto, že Brusel firmu považuje za takzvaného gatekeepera, tedy strážce přístupu.
Na WhatsAppu budou postupně v průběhu následujících měsíců zavedena uživatelská jména. Telefonní čísla tak mohou zůstat soukromá. Aktuálně si lze uživatelské jméno rezervovat.
Už kašlu na hrubky, v novinách jich je tolik, že snad nemá cenu se nad tím pozastavovat. Takže se radši budu usmívat nad blbovinkami... těmi pěknými, roztomilými. Například: kolik je "menší polovina" ze 44?
Já to nevím a článek mi to nechce říct. Pro jistotu se vymlouvá na ČT. Zajímalo by mě, jak to v televizi zaznělo... pokud to tedy není chybka a nemá tam být ČTK. Jsem ale v tom vedru líný ještě ceskenoviny.cz kontrolovat. Nebo jsem to kvůli vedru naopak úplně špatně pochopil?
Cyklistické kritérium Velká cena Prahy se ve středu na Václavském náměstí neuskutečnilo. Krátce před začátkem závodu se cyklisté rozhodli nestartovat kvůli porušení dohod ze strany pořadatelů, kteří pro ně údajně neměli dostatek peněz. Ze 44 původně nahlášených jezdců by podle ČT měla závodit menší polovina přihlášených.
UPDATE: aha, tak podle iDNES to vypadá, že "menší polovina" ze 44 je 27. To jsem z toho jelen...
Tiskni
Sdílej:
27.07.2005 17:51 - P r a h a - Cyklistické kritérium Velkou cenu Prahy na Václavském náměstí pojede pouze 27 závodníků. Většina hvězd. Pořadatelé akci půl hodiny před začátkem dokonce zrušili. Nakonec se několik závodníků pro start rozhodlo. Organizátoři z Triatlonu Praha přitom slibovali, že přivedou esa světového pelotonu v čele s vítězem Tour de France 1997 Janem Ullrichem.Takže menší polovina z 44 je 27
27.07.2005 23:59 - O l o m o u c - Fotbalisté Olomouce nezopakovali nadšené výkony ze zápasů s Borussií Dortmund a v prvním semifinále Intertoto Cupu podlehli před téměř vyprodaným domácím stadionem dalšímu německému soupeři SV Hamburk těsně 0:1. Hosté zvítězili zaslouženě, protože byli po celé utkání lepším, odvážnějším a nebezpečnějším týmem.
letter-spacing: 0.5em), a ne tam naflákat mezery. Tímhle znemožní vyhledávání zmršeného slova.
Nechápu proč Leoš povoloval značky I, U a B :-/To proto, aby se dalo ukázat, jak to vypadá hnusně
ze polovina je jen jedna!myslim, ze poloviny jsou spis dve
1/2 celku = 1/2 celku
méně jak polovinano fuj
.
(celý článek jsem nečetl...)To ani není nutné. Ale zkusit v něm vyhledat řetězec menší polovina si mohl.
… Výkon Gene/L je necelých 137 teraflopů, parametry japonského computeru se budou udávat v jednotkách o řád větších, v pentaflopech (1 pentaflop = 2^50, tedy přibližně tisíc bilionů operací v plovoucí desetinné čárce). …Tady se zase vyřádili redaktoři výše zmíněného plátku. V jedné větě nasekají tři chyby (a dvě z nich několikrát zopakují, aby bylo jasné, že nejde o překlep, ale o neznalost). Pokud sem tedy náhodou někdo z LN zavítá, pak nechť příslušnému redaktorovi (skrytému pod zkratkou lv) vyřídí, že