Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Filip Jirsák rozdělil soubor s CSS abclinuxu.cz na dvě části: formátování a barvy. Díky tomu bude snazší vytvářet nová barevná témata. Navíc to z velké části eliminuje problémy, které u "neoficiálních" stylů způsobují úpravy "oficiálního" CSS prováděné při zavádění nových funkcí Abíčka; většina změn se totiž omezí na soubor s formátováním. Dnes jsem tyto rozdělené styly nasadil naostro.
Ačkoliv jsem se snažil vše otestovat, je dost možné, že mi nějaká drobnost unikla. Proto prosím o nahlášení jakýchkoliv chyb souvisejících s CSS, na které narazíte. Jako obvykle jsem zkoušel prohlížeče Konqueror (3.5.5), Firefox (2.0), Opera (9.10) a MSIE (6.0, Wine). Jde tedy o testování zejména starších verzí těchto prohlížečů a IE7.
Uživatelů oficiálních stylů (světlého a tmavého) se nasazení oddělených souborů nijak nedotkne. Všem těm, kteří používali vlastní upravené verze, doporučuji přejít na nový způsob. Udržovat svůj styl aktuální dá teď daleko méně práce. Nemohu samozřejmě zaručit, že v souboru s barvami nedojde k žádným změnám, ale bude jich daleko méně než dosud.
Děkuji Filipovi za pomoc a happy barneymu za nakopnutí. Chystal jsem se k tomu už tak dlouho, až to nakonec jiní udělali za mě.
Na ukázku toho, jak jednoduché je teď přizpůsobení stylu, jsem (během asi tří minut) vytvořil zelené téma. Původně jsem tam toho měl zeleného ještě víc, ale raději jsem tam pak vrátil trochu té šedé... Pokud si ho chcete vyzkoušet, nastavte si v uživatelském profilu adresu stylu na /data/kratky/green.css
.
Teď jsem si uvědomil, že reklamy Google AdSense se v tom zeleném stylu nezobrazují správně (jsou s černým pozadím). To ještě vyřeším. Nejlépe tak, aby bylo možné názvem CSS souboru určit, jestli se má natáhnout světlá nebo tmavá verze reklam (např. pouze styly začínající na dark-
by měly zobrazenu tmavou verzi).
Tiskni
Sdílej: