Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Rozdělil jsem styly Abíčka tak, aby světlý i tmavý styl definovaly pouze barvy a používaly třetí společný stylopis, který definuje rozložení prvků (velikosti, písma, umístění). Teď sháním betatestery
V obsahu stylových souborů jsem nic neměnil, pouze jsem opravil zjevné chybky a doplnil styly tak, aby odpovídaly specifikaci (zejména jsem doplnil jednotky k nulovým rozměrům). Abíčko by se tedy mělo zobrazovat pořád stejně – pokud najdete nějaký rozdíl, je to chyba.
Ze stylů jsem odstranil hacky pro MSIE, ten vyřeším samostatným souborem vkládaným v podmíněném komentáři. V MSIE tedy nové styly nezkoušejte. A jak můžete pomoci při testování stylů? V nastavení Abíčka (pod vaším jménem nebo přezdívkou an horní liště) zvolte Nastavení účtu a dále Změnit nastavení v sekci Nastavení účtu. Do vstupního políčka Vlastní CSS zadejte
Případné chyby hlaste prosím v diskuzi pod tímto příspěvkem. Děkuji za spolupráci
Tiskni
Sdílej:
CSS split
skriptom jeden deň počkať ?
#zh-logo a background-position: left top background-repeat : no-repeat;
background
a border
, zachová pořadí selektorů, porovná co se liší ve světlé a tmavé verzi… mi přišlo jako práce na několik dní. Resp. tak nějak jsem se to těch stylů zakoukal, abych zjistil, co vše bude potřeba, a už jsem rozděloval bordery na tloušťku a styl a zvlášť barvu a najednou to bylo hotové textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
A teď koukám, že aktivní textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
To je otázka, jak to vlastně má být Protože v současném světlém stylu není barva pozadí pro textarea, select a input nastavená.No vida... já zapomněl. Chtěl jsem to nastavit na světle šedou, aby se to mírně odlišovalo od okolí, ale pak jsem si změnil barvu pozadí v KDE, což mi ty oblasti obarvilo automaticky, takže jsem na to už pak zapomněl.