Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rozdělil jsem styly Abíčka tak, aby světlý i tmavý styl definovaly pouze barvy a používaly třetí společný stylopis, který definuje rozložení prvků (velikosti, písma, umístění). Teď sháním betatestery
V obsahu stylových souborů jsem nic neměnil, pouze jsem opravil zjevné chybky a doplnil styly tak, aby odpovídaly specifikaci (zejména jsem doplnil jednotky k nulovým rozměrům). Abíčko by se tedy mělo zobrazovat pořád stejně – pokud najdete nějaký rozdíl, je to chyba.
Ze stylů jsem odstranil hacky pro MSIE, ten vyřeším samostatným souborem vkládaným v podmíněném komentáři. V MSIE tedy nové styly nezkoušejte. A jak můžete pomoci při testování stylů? V nastavení Abíčka (pod vaším jménem nebo přezdívkou an horní liště) zvolte Nastavení účtu a dále Změnit nastavení v sekci Nastavení účtu. Do vstupního políčka Vlastní CSS zadejte
Případné chyby hlaste prosím v diskuzi pod tímto příspěvkem. Děkuji za spolupráci
Tiskni
Sdílej:
CSS split
skriptom jeden deň počkať ?
#zh-logo a background-position: left top background-repeat : no-repeat;
background
a border
, zachová pořadí selektorů, porovná co se liší ve světlé a tmavé verzi… mi přišlo jako práce na několik dní. Resp. tak nějak jsem se to těch stylů zakoukal, abych zjistil, co vše bude potřeba, a už jsem rozděloval bordery na tloušťku a styl a zvlášť barvu a najednou to bylo hotové textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
A teď koukám, že aktivní textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
To je otázka, jak to vlastně má být Protože v současném světlém stylu není barva pozadí pro textarea, select a input nastavená.No vida... já zapomněl. Chtěl jsem to nastavit na světle šedou, aby se to mírně odlišovalo od okolí, ale pak jsem si změnil barvu pozadí v KDE, což mi ty oblasti obarvilo automaticky, takže jsem na to už pak zapomněl.