NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Že je reklama protivná, na to už jsem si zvykl. Že často nechápu, co chtěl reklamou básník říci, s tím už jsem se taky smířil. U reklam typu „30 000 Kč za 1 000 Kč měsíčně“ už taky neočekávám rozuzlení, kolik těch splátek bude. Ale v poslední době mne některé reklamy překvapily svou upřímností.
Jinak si nedovedu vysvětlit dnešní článek v Metropolitním Expresu:
Pes vyčmuchá falešné CD – Vycvičení psi pomohou odhalit sklady pirátských nahrávek
Fenky labradora Lucky a Flo jsou jediní psi na světě, kteří umí odhalit nelegální zásilku pirátských DVD nebo CD. V prostorech ruzyňského letiště včera Česká protipirátská unie představila dva psy, kteří se po celém světě proslavili unikátní schopností odhalit nelegálně vyrobené nosiče. … Vycvičení psi už pomohli o víkendu odhalit sklady falešných nahrávek na česko-německém pohraničí.
Spamování e-mailových schránek vstoupilo do nové éry. Autoři spamu už nenabízí vše možné i nemožné. Pokročili ještě dál: vyrobte si svůj spam sami. Přiložený e-mail je až na „začernění“ citlivých údajů autentický a dorazil právě před chvílí. Zbývá už jenom poslední meta – spam, který až dorazí, bude obsahovat pouze hlavičky Received
, nic víc.
Vím, proč lítá balon, i když v něm není skrytá vrtule. Vím, co jsou radiový vlny. Vím, jak funguje zobrazování u klasického CRT monitoru. Ale všude, kde se vysvětluje princip televizní obrazovky, se předpokládá pouze jedno pevné rozlišení. Zobecnění na možnost přepínat rozlišení, jako to mají počítačové monitory, si laskavý čtenář doplní sám. Ale jak?