Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Rozdělil jsem styly Abíčka tak, aby světlý i tmavý styl definovaly pouze barvy a používaly třetí společný stylopis, který definuje rozložení prvků (velikosti, písma, umístění). Teď sháním betatestery
V obsahu stylových souborů jsem nic neměnil, pouze jsem opravil zjevné chybky a doplnil styly tak, aby odpovídaly specifikaci (zejména jsem doplnil jednotky k nulovým rozměrům). Abíčko by se tedy mělo zobrazovat pořád stejně – pokud najdete nějaký rozdíl, je to chyba.
Ze stylů jsem odstranil hacky pro MSIE, ten vyřeším samostatným souborem vkládaným v podmíněném komentáři. V MSIE tedy nové styly nezkoušejte. A jak můžete pomoci při testování stylů? V nastavení Abíčka (pod vaším jménem nebo přezdívkou an horní liště) zvolte Nastavení účtu a dále Změnit nastavení v sekci Nastavení účtu. Do vstupního políčka Vlastní CSS zadejte
Případné chyby hlaste prosím v diskuzi pod tímto příspěvkem. Děkuji za spolupráci
Tiskni
Sdílej:
CSS split
skriptom jeden deň počkať ?
#zh-logo a background-position: left top background-repeat : no-repeat;
background
a border
, zachová pořadí selektorů, porovná co se liší ve světlé a tmavé verzi… mi přišlo jako práce na několik dní. Resp. tak nějak jsem se to těch stylů zakoukal, abych zjistil, co vše bude potřeba, a už jsem rozděloval bordery na tloušťku a styl a zvlášť barvu a najednou to bylo hotové textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
A teď koukám, že aktivní textarea
ve světlém stylu nemá šedé pozadí.
To je otázka, jak to vlastně má být Protože v současném světlém stylu není barva pozadí pro textarea, select a input nastavená.No vida... já zapomněl. Chtěl jsem to nastavit na světle šedou, aby se to mírně odlišovalo od okolí, ale pak jsem si změnil barvu pozadí v KDE, což mi ty oblasti obarvilo automaticky, takže jsem na to už pak zapomněl.