Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Už dlouho nedošlo v oficiálním výchozím vzhledu abclinuxu.cz k nějaké výraznější změně, a tak si říkám, že je čas se zbavit té vlezlé žluté a dát místo ní uklidňující modrou. Hned vysvětlím...
V oficiálním "světlém" stylu změní všechny běžné (hyper)textové odkazy při najetí myší (:hover
) barvu pozadí na podivně "vyblitě" žlutou (a text se z modré obarví na černou). A ačkoliv se mi to z počátku líbilo, teď už jsem té žlutý syt. Jinými slovy jí mám plné zuby. A proto jsem si pro vlastní používání styl upravil tak, aby se pro pozadí odkazů používala stejná modrá, kterou je vyvedeno písmo odkazů.
Než abych to krkolomně popisoval, přikládám raději obrázek. Račte se mrknout, jak to oku lahodí a dejte mi v anketě vědět, jestli byste souhlasili s nasazením takového krásně modrého barevného schématu jako dyfólt. Myslím totiž, že je to změna, kterou by mohlo ocenit více lidí.
Jo, zapomněl jsem zmínit, že by to znamenalo i úpravu barev používaných pro zvýraznění nových a vlastních příspěvků v diskuzích. Ale na to se dá IMHO rychle zvyknout.
Tiskni
Sdílej:
Já jsem si pomohl oranžovou :).
Prozatím to je na webu mé alma mater. Jelikož jsem však už v červnu přestal býti studentem, nevím, jak dlouho to tam vydrží. Do té doby se to už ale snad (Roberte? ;) objeví i tady na Ábíčku.