Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
A navíc jste si jistí, že by na tohle měl Microsoft opravdu prachy? Přeci jenom Google je trochu velké soustoNevím, proto se ptám.
vim ~/.emacs
Jinak stát by se měl v tomto směru starat jen o dodržování základního pravidla, že "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého". Do jiných věcí by neměl co kecat. A věřte mi, že o životě toho vím dost.Vite, prave vety jako tahle - a zejmena pouziti slova "jen" - me presvedcuji o tom, ze vite dosud jen malo o realnem zivote. Jak urcit kde jsou hranice, kde konci svoboda jednoho a zacina svoboda druheho, a jak zajistit, aby nebyly prekracovany ve svete, kde kazdy ma svoji predstavu o tom co znamenaji svoboda a pravo... to je prave snad to nejtezsi co muze byt. A vsechny ty slozite pravni systemy, vsechny ty vzajemne provazane instituce, vsechny ty masinerie policejnich slozek a armad... ty prave jen odrazi to, jak se spolecnost horko tezko uz po staleti snazi se s tim ukolem vyporadat. A pak prijde nejaky obvykle tak 16-ti lety mudrc, vytasi se s nejakym citatem ktery ani nedokaze poradne prelozit, a vsechno je mu jasne...
Originální znění toho citátu je:...deserve neither and will lose both.
Jistá rizika jsou prostě cenou svobody.A co to obrátit: "Jistá svoboda je prostě cenou rizik." (ve smyslu vzdání se rizik). Například na tomto staví vznik států: lidé vymění nějakou svou svobodu za některé výhody. Takže doufám, v duchu toho tvého tvrzení, že ti vadí, že jsi vyměnil svou svobodu za vzdělání, zdravotní péči a např. ochranu... (jo, jasně, řekl jsi "jistá rizika"... takže která?)
Fašismus je odborný politologický termín.Ekologie je taky odborný termín.
státní zřízení s vysokou mírou ekonomických svobod,???
Zkus tohle. Já bych se na to nedíval tak černě, kdysi jsem se díky linku tady na ABCLinuxu dostal na docela pěkný server Polishlinux.org a tam si přečetl tenhle článek ... myslím, že je docela střízlivým poheldem na tuhle tematiku ;) Ale taky by mě nenapadlo, že Microsoft se jeví o tolik větším, než je.
Tiskni
Sdílej: