Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
A navíc jste si jistí, že by na tohle měl Microsoft opravdu prachy? Přeci jenom Google je trochu velké soustoNevím, proto se ptám.
vim ~/.emacs
Jinak stát by se měl v tomto směru starat jen o dodržování základního pravidla, že "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého". Do jiných věcí by neměl co kecat. A věřte mi, že o životě toho vím dost.Vite, prave vety jako tahle - a zejmena pouziti slova "jen" - me presvedcuji o tom, ze vite dosud jen malo o realnem zivote. Jak urcit kde jsou hranice, kde konci svoboda jednoho a zacina svoboda druheho, a jak zajistit, aby nebyly prekracovany ve svete, kde kazdy ma svoji predstavu o tom co znamenaji svoboda a pravo... to je prave snad to nejtezsi co muze byt. A vsechny ty slozite pravni systemy, vsechny ty vzajemne provazane instituce, vsechny ty masinerie policejnich slozek a armad... ty prave jen odrazi to, jak se spolecnost horko tezko uz po staleti snazi se s tim ukolem vyporadat. A pak prijde nejaky obvykle tak 16-ti lety mudrc, vytasi se s nejakym citatem ktery ani nedokaze poradne prelozit, a vsechno je mu jasne...
Originální znění toho citátu je:...deserve neither and will lose both.
Jistá rizika jsou prostě cenou svobody.A co to obrátit: "Jistá svoboda je prostě cenou rizik." (ve smyslu vzdání se rizik). Například na tomto staví vznik států: lidé vymění nějakou svou svobodu za některé výhody. Takže doufám, v duchu toho tvého tvrzení, že ti vadí, že jsi vyměnil svou svobodu za vzdělání, zdravotní péči a např. ochranu... (jo, jasně, řekl jsi "jistá rizika"... takže která?)
Fašismus je odborný politologický termín.Ekologie je taky odborný termín.
státní zřízení s vysokou mírou ekonomických svobod,???
Zkus tohle. Já bych se na to nedíval tak černě, kdysi jsem se díky linku tady na ABCLinuxu dostal na docela pěkný server Polishlinux.org a tam si přečetl tenhle článek ... myslím, že je docela střízlivým poheldem na tuhle tematiku ;) Ale taky by mě nenapadlo, že Microsoft se jeví o tolik větším, než je.
Tiskni
Sdílej: