Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Když jsem minule psal o Eee 900, sotva byl prcek vybalen z krabice. Teď mám však za pasem první těžce vydřené poznatky (které se lze samozřejmě dočíst v příručce, ale do manuálů koukají jen looseři, nebo ne?) a konečně jsem založil hardwarový záznam na Abc (Asus Eee PC 900).
Jak tedy probíhalo experimentování?
O Asus Eee PC všichni básnili už několik měsíců, takže jsem se těšil, až si vymyslím záminku, proč tu hračku také nutně potřebuji. Pořád mě nic originálního nenapadalo, až jsem usoudil, že na hraní je to příliš drahá legrace, a nechal jsem to plavat.
Nedávno však začal být k dispozici nový model 900 (už jsem založil hardwarový záznam: Asus Eee PC 900) a můj apetit opět narostl. Navíc jsem, a to je hlavní, vymyslel pro prcka ideální využití: nebude na hraní, ale na normální práci. Dříve jsem moc nevěřil tomu, že by se na takovém pindíkovi dalo rozumně pracovat, ale po rozhovoru s několika vlastníky starší verze jsem změnil názor.