Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Podle mého je klasický pevný disk v tomto typu stroje hloupost.
Po Asusu EEE 900 taky pokukuju, ale zatím dostávají prioritu jiné věci. Chci ho ale primárně jako čtečku elektronických knih (specializovaná zařízení s e-papírem bohužel zatím nějak nejsou). „Nepoškoditelný“ SSD je tady daleko lepší volba pro pohodlnou manipulaci, než (byť odolný notebookový) pevný disk s pohyblivými částmi. Pokud už člověk potřebuje víc místa, mnohogigabytové flash disky jsou dnes běžné a relativně levné.
„Nepoškoditelný“ SSD je tady daleko lepší volba pro pohodlnou manipulaci, než (byť odolný notebookový) pevný disk s pohyblivými částmi.Me prijde idealni kombinace - mensi flashdisk pro bezny provoz a (prevazne vypnuty) 2.5 harddisk jako archiv.
E-papier je fajn ale pouzivat EEE 900ku ako PDF reader nemusi byt tiez odveci... Navyse sa pritom da stahovat nejaka dalsia knizka, pocuvat hudba, IMkovat, mailovat, prehravat video...Chci ho ale primárně jako čtečku elektronických knih (specializovaná zařízení s e-papírem bohužel zatím nějak nejsou).
Součástí balení je též napájecí zdroj pro disky o rozměru 3.5", které zpravidla nemohou být napájený přímo z USB.K notebooku bych radeji doporucoval nejaky 2,5 disk a k nemu box, anebo rovnou 2,5 externi harddisk.
Kde jsi ho poridil a na kolik te vysel?eBay. Platil jsem ho minulé pondělí a bylo to 650 USD i s poštovným (z Hong-Kongu). Podle tehdejšího kurzu to vyšlo na 10,5 tisíc.
Pry v EEE 900 je pridavny flashdisk v rozsirujicim slotu. Tusis, v jakem typu slotu je tento flashdisk?Po vybalení z krabice jsem si také myslel, že je v tom slotu (SD, MMC) karta, ale ukázalo se, že to je jen umělohmotná falešná kartička-záslepka. Uvnitř jsou dva disky, resp. úložná média: 4GB tzv. "OB", což předpokládám, že asi znamená "On-Board", a 16GB "klasický" SSD. Jdu teď vytvořit hardwarový záznam do zdejší databáze a vložím tam i výpisy cfdisku.
16GB "klasický" SSDTedy v 2.5" slotu nebo CF slotu?
Ozaj Robert, spravil si uz HW zaznam na abccku?Chystám se.
+ hinty ako rozbehat zariadenia!No, ono mi tam zatím vše funguje out-of-the-box (tj. vše, co je vestavěné). Zkoušel jsem připojit USB myšku a šla hned (připojena za běhu), ale to už je asi dnes samozřejmé. Ještě zkusím USB tiskárnu (HP - v základní instalaci je hplip, takže asi v pohodě), externí pevný disk, foťák a MP3 přehrávač. Jediný problém by možná mohl představovat ten MP3 přehrávač, protože to není mass-storage, ale PTP. Ale jinde na Linuxu mi běhá dobře, takže ani s tím asi nebudou potíže.
Tiskni
Sdílej: