Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
V cem je to psane?...v MS® World®
je to trosku OT, ale proc to nedelat primo pres pam? teda modul pam_ssh?
Je to sice elegantnější, na druhou stranu tam zase může chybět ta integrace s tím klikátkem v KDE na hesla a klíče obecně.
chybět ta integrace s tím klikátkem v KDE na hesla a klíče obecně.Přesně tak. Navíc PAMu vůbec nerozumím, kdežto s těmito prográmky pro KDE je nastavení funkčního prostředí hračka.
ssh-add
a zadanim passfraze a o dalsi se nestaram...
Ani nemusíte. Mně /etc/pam.d/xdm
(nebo odpovídajícího souboru) a když při přihlašování místo hesla z /etc/shadow
použijete frázi ke klíči, ten se automaticky načte a dešifruje a je připraven k použití. Např. u mne to vypadá takto (vyznačené řádky jsou ty přidané):
#%PAM-1.0 auth sufficient pam_ssh.so auth include common-auth account include common-account password include common-password session optional pam_ssh.so session required pam_loginuid.so session include common-session
ssh-add
, tvuj klic se ulozi do pameti a s timto klicem se pohybujes po vsech serverech mezi sebou, vsude, kam muzes (ovsem musis pouzit ssh -A
, aby to fungovalo).
Bohužel v tomto případě nemohu pomoci, ale zajímá mě, jaké další programy nebo nápady máš na mysli ?
Další věc, kolik je tak reálná cena za takovou práci? Nemám na tohle vůbec odhad.
Kdysi tady poptával Vlasta Ott program pro editaci otázek pro Moodle, už je to sice dlouho ale v poslední době jsem s tím pohnul a brzy bude hotovo, takže si myslím, že tohle je jedna z dobrých možností jak někoho sehnat.
Neměl by to být až takový problém, jen na to mít čas Sám mám rozdělaný port mého kate pluginu na KDE4 a nevím, kdy se k němu zase dostanu
Co takhle námět pro Davida, nebo někoho jiného?? Seriál: Portujeme aplikace na Qt4/KDE4.
Začal bych přechodem na CMake, pak převod dialogů, potom kompilace kódu/odstraňování chyb a nakonec integrace nových KDE technologií (solid a podobně).
Seriál: Portujeme aplikace na Qt4/KDE4Sem s ním! Velmi rádi bychom takový seriál vydali.
Tiskni
Sdílej: