abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    x

    3.1.2008 18:24 | POTRAVINY | poslední úprava: 18.3.2010 14:34

    xxx        

    Hodnocení: 70 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.1.2008 18:41 springer | skóre: 10 | blog: engineering
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    me se nelibi, kdy inzenyr strojar mrha svou kreativitou tim, ze se podili na zasranych kurevskyvh diskuzich o nicem. Posledni smysluplny blog zde byl o tom posilovacim udelatku. Proto se vyser na politiku, nech to lidem z ekonomky, mff a muni a hod sem ten plan na to poradny CAD.
    kralovna Alzbeta a Stallmanuv holic diskutuji free software
    3.1.2008 18:48 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    ok, beru. já prostě když mě něco probleskne hlavou tak to musím někam okamžitě zapsat nebo dát na papír než to zapomenu. :-) ps, jdu se vykoupat a poté vymejšlet něco smysluplnějšího, mozek nesmí spát. :-)
    Dalibor Smolík avatar 3.1.2008 18:48 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Správně. Pouze my ekonomové si můžeme dovolit úvahy nad hospodaření s medikamenty. Stačí jen zalistovat a najdeme moudrá slova Šimka a Grossmana:
    Prostorná je louka
    široký je les
    bažant na to kouká
    kde by vejce snes.
    Kéž ta Tvoje krása vydrží nám věky
    v tom mé srdce hlásá
    občané neplýtvejte léky !!
    :-) Čas ukáže, zda rozhodnutí vlády bylo správné, tak to zatím nechme být ...
    Jinak ten pořádný program CAD by bodl, stejně tak jako kvalitní české účetnictví.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    3.1.2008 18:54 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    jenže,... nejsou lidi(programátoři). Když projekty jako mozilla mají na kontech miliony tak já s těží něco takového dám dokupy. Nejdřív potřebuju sehnat tak 10mil českých korun, aby se vytvořil špičkový 2-3D parametrický nástroj(parametrické křivky ve 3D) a pak se muže jít dál... Neustále bojuji s tím že pro pokrok co vydělám investuju do vývoje různých mých kravin ze kterých mužu mít víc abych někdy třebas měl dostatek prachu zainvestovat vývoj něčeho takového. :-)
    Dalibor Smolík avatar 3.1.2008 19:05 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Samozřejmě, programy jako CAD nebo účetnictví není totéž, jako Mozilla. Jsou příliš specifické a nikdo do toho nechce investovat. Takže vývoj tady bude rozhodně pomalejší. Ale jsou to právě tyto programy, které limitují nasazení Linuxu do praxe ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Michal Fecko avatar 3.1.2008 21:36 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    to SADAM: PREČO KRIČÍŠ? MY NIESME NEDOSLÍCHAVÍ...
    3.1.2008 21:51 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    NEDOSLÍCHAVÍ...
    Au, takto v kapitálkach to dobre udiera do očí.

    (A naozaj nie sme nedoslýchaví.)
    Michal Fecko avatar 3.1.2008 22:20 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    ach ta slovina :-D i/y -> malo byt iba i alebo iba y :-(
    3.1.2008 22:38 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Tfuj, že som ja na tú žumpu klikal...
    4.1.2008 08:02 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Neni to spatnej navrh, snad bych jen doplnil, ze soukromy lekar by nemel smlouvu se soukromou pojistovnou , ale pacient by si zaplatil hotove a pak si to nechal proplatit. Protoze tak by si clovek hlidal penize sam a to je vzdy mnohem ucinejsi, nez kontrola jakekoli instituce. Navic by tech pojistoven bylo jiste mnoho a pokud by lekar nemel smlouvu se vemi, nemohl by sis lekare vybrat.
    4.1.2008 08:31 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    to by mohlo být klidně obojí, mohl by jsi platit hotově nebo použít kartičku pojištovny, vše by záleželo jak by chtěl zákaznik. principiálně by to vubec nevadilo.
    Michal Fecko avatar 4.1.2008 11:07 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    pacient by si zaplatil hotove a pak si to nechal proplatit.
    Americký spôsob - nefunguje práve najlepšie.
    4.1.2008 14:14 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Třeba transplantace srdce by se určitě dobře platila hotově :D
    Michal Fecko avatar 4.1.2008 14:35 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Predáš svoju obličku, oči, kúsok čriev, dom, pozemok a maš srdce zacvakane :-)
    7.1.2008 08:16 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA
    Mluvil jsem o vicemene beznych vysetrenich, operace (ci nakladnejsi lecba) by se resila individualne. Tedy treba nejakou dohodou mezi lekarem a pojistovnou o proplaceni.
    Petr Tomášek avatar 4.1.2008 09:38 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Admine, kde jsi? (Re: SADÁMOVA ZDRAVOTNÍ REFORMA)
    Nešlo by nějaký „advanced“ filtr, který by filtroval příspěvky psané velkým písmem? :-D
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.