Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Fontík je stále ve vývoji, a musíme bejt ty i já trpělivý protože s tím nic nezmužu. Prace je zadaná, tedy se musí jenom počkat až se dokončí a tato práceje v rukou nepovolanejšího na problematiku fontu a openGL. Al všeř že to bdue dokončeno.
Koukal jsem na tu knihovnu, docela pěkná, ale stále to není to co bych od toho očekával. Mám prostě takovou představu, vizi, se kterou si hraji, že celej ten prostor kde budeš pracovat by vypadal jako výkres. Nevím jeslti to řikám dobře ale prostě ty by jsi se pohyboval at už v modelu, výkresu, nebo sestavě v prostředí kde by celý to GUI vypadalo jako geometrije jako-by nakreslená na výkresu jestti to dobře vysvětluji. Jako 4ka Gui mě k tomu trocha inspirovala a uvidí se jeslti je to naprosto zcestná myšlenka(všichni me od toho zrazují) a nebo mylšenka dobrá. V každém případu bych to chtěl zkusit a mylsím si že naprogramit takovej nefunkční fake a hrát si s tím by až zase takovej problem nebyl.