Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
hodnocení "Špatné" = neznám takový hosting, hodnocení "Dobré" znám takový hosting.
No, vzhledem k tomu, že je to 4chan-tard (no jo, já taky ), bychom proti němu mohli poštvat tardy z 7chanu... ^_^
Takže ty hledáš nejen webhosting, ale i správce webu?
Nemám nato čas abych s ito dělal sám....no to by se hodila nějaká baba...
Zrovna jsem to sem chtěl napsat
Z komerčních mám dobrou zkušenost s Forpsi (Psisco). A když chce pohodovej přístup k věci, tak je pro něj naše VPSFree jako dělané
Nemáte nekdo vlastní "rodinnej" webhosting?
Ano, samozřejmě, už několik let.
Potřeboval bych zmigrovat svoje firemní stránky a tak oslovuji nejdřív zde pohybující se než budu psát někam ofiko na firmy který neznám...
No, hlaví otázka je, jaký rozsah služeb od toho „rodinného“ webhostingu očekáváš. Troufám si tvrdit, že ta „neznámá“ firma bude schopná nabídnout mnohem lepší cenu, mnohem rychlejší připojení a mírně vyšší spolehlivost než Franta, Lojza nebo Andrej (tj. já) se svým domácím serverem, přestože se jedná o kvalitní stroj s pravidelným zálohováním.
Na mém serveru si může každý uživatel sám konfigurovat své (sub)domény pro HTTP, funguje tam ESMTP, IMAP i XMPP (Jabber), samozřejmě včetně TLS, server může fungovat (a taky funguje) jako primární DNS pro nějaké domény a podobně. (To všechno včetně IPv6, sice tunelem, ale přece.)
Nicméně jsou tu jisté dost podstatné problémy:
Když se tak dívám na ceny za webhosting u velkých firem a na nabídky typu 99 Kč za měsíc s vlastní doménou, možná je opravdu lepší oslovit nějakou tu neznámou firmu. Jinými slovy, otázka je, jakou cenu má ten „osobní“ a „pohodový“ přístup. To je to jediné, co velké firmy neposkytují. Jinak asi budou ve spoustě věcí lepší.
Už notnou dobu koketuji s myšlenkou, že bych zainvestoval do pořádného připojení „komerčního“ charakteru, které technicky vzato můžu mít doma prakticky ihned, když si ho objednám. Pak bych mohl (zcela legálně) poskytovat nějaké hostingové služby. Nicméně nenapadá mě prostě žádný business plan, který by mohl uspět a který by mi aspoň vrátil náklady. No, takže asi nic.
Tiskni
Sdílej: