NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tiskni
Sdílej:
hodnocení "Špatné" = neznám takový hosting, hodnocení "Dobré" znám takový hosting.
No, vzhledem k tomu, že je to 4chan-tard (no jo, já taky ), bychom proti němu mohli poštvat tardy z 7chanu... ^_^
Takže ty hledáš nejen webhosting, ale i správce webu?
Nemám nato čas abych s ito dělal sám....no to by se hodila nějaká baba...
Zrovna jsem to sem chtěl napsat
Z komerčních mám dobrou zkušenost s Forpsi (Psisco). A když chce pohodovej přístup k věci, tak je pro něj naše VPSFree jako dělané
Nemáte nekdo vlastní "rodinnej" webhosting?
Ano, samozřejmě, už několik let.
Potřeboval bych zmigrovat svoje firemní stránky a tak oslovuji nejdřív zde pohybující se než budu psát někam ofiko na firmy který neznám...
No, hlaví otázka je, jaký rozsah služeb od toho „rodinného“ webhostingu očekáváš. Troufám si tvrdit, že ta „neznámá“ firma bude schopná nabídnout mnohem lepší cenu, mnohem rychlejší připojení a mírně vyšší spolehlivost než Franta, Lojza nebo Andrej (tj. já) se svým domácím serverem, přestože se jedná o kvalitní stroj s pravidelným zálohováním.
Na mém serveru si může každý uživatel sám konfigurovat své (sub)domény pro HTTP, funguje tam ESMTP, IMAP i XMPP (Jabber), samozřejmě včetně TLS, server může fungovat (a taky funguje) jako primární DNS pro nějaké domény a podobně. (To všechno včetně IPv6, sice tunelem, ale přece.)
Nicméně jsou tu jisté dost podstatné problémy:
Když se tak dívám na ceny za webhosting u velkých firem a na nabídky typu 99 Kč za měsíc s vlastní doménou, možná je opravdu lepší oslovit nějakou tu neznámou firmu. Jinými slovy, otázka je, jakou cenu má ten „osobní“ a „pohodový“ přístup. To je to jediné, co velké firmy neposkytují. Jinak asi budou ve spoustě věcí lepší.
Už notnou dobu koketuji s myšlenkou, že bych zainvestoval do pořádného připojení „komerčního“ charakteru, které technicky vzato můžu mít doma prakticky ihned, když si ho objednám. Pak bych mohl (zcela legálně) poskytovat nějaké hostingové služby. Nicméně nenapadá mě prostě žádný business plan, který by mohl uspět a který by mi aspoň vrátil náklady. No, takže asi nic.