abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    belisarivs avatar 20.4.2007 16:24 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Heh. Ta pisnicka o armade jak mas v blogu je fajn. Nemohl bys to jeste nalamat na verse? Kdyz si na to zkousim napasovat melodii, tak mi to ke konci jde dost blbe. Pokud by ten text byl nalaman, tak

    Preju hodne stesti s distrem. Myslim, ze problem Romu je v jejich nevzdelanosti. A neco takoveho ma moznost s tim neco udelat. Motivovat je ve vzdelani. Az se z nich stanou vzdelani lide, kteri prestanou prispivat ukazkami vybydlenych domu do novin, tak jimi vetsina prestane pohrdat a jim se otevrou nove moznosti.

    Jak bude to distro delano? Bude to proste Ubuntu, ke kteremu pridate vlastni repozitar s par balicky s prekladem (primlouval bych se za to, aby tyto preklady byly dodany do oficialniho repozitare a pripane dostupne i v jinych distrech) a bude se dat ztahnout obraz vygenerovaneho CD?

    Myslim si, ze by takto nenastalo zadne stepeni sil, protoze by se z jednalo proste o Ubuntu s par balicky navic.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Bosý v tráve avatar 20.4.2007 16:42 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Ta pesnicka, to je industrial, melodia je potlacena rytmusom, ten je urcujuci.

    Co sa tyka tej distribucie, zatial mam vyhliadnute edubuntu kvoli jeho odlahcenosti a vyukovemu softveru, ktory bude obohateny o multimedialny softver.
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    belisarivs avatar 20.4.2007 20:22 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Nerozumime si.

    Mam na mysli ten text. Jestli by ho neslo nalamat tak, aby se to snaz na tu melodii napasovavalo. Ne ze bych si to predspevoval pred spanim, ale kdyz si to tak v duchu prehravam, tak mi to uz nejde tak dobre dokopy.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Bosý v tráve avatar 20.4.2007 20:52 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Ak chces mozem ti poslat skladbu postou, je to mp3...
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    belisarivs avatar 20.4.2007 21:51 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    OK. v tecka pelcak zavinac gmail tecka com. Diky.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Bosý v tráve avatar 20.4.2007 21:01 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Nalamat na verse anglicky text, obavam sa ze to je nad moje sily :)
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    Luk avatar 20.4.2007 18:48 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Heh. Ta pisnicka o armade jak mas v blogu je fajn. Nemohl bys to jeste nalamat na verse? Kdyz si na to zkousim napasovat melodii, tak mi to ke konci jde dost blbe. Pokud by ten text byl nalaman, tak
    Tady. Není to sice originál, ale stejně stojí za poslech :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Bosý v tráve avatar 20.4.2007 19:11 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Tak to asi ono nebude :D
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    belisarivs avatar 20.4.2007 20:20 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Jo. Je to ono. Jenom rusky (asi) a na kytarovy doprovod.
    IRC is just multiplayer notepad.
    20.4.2007 16:33 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Držim palce, ale myslim si, že se nic převratnýho nestane, dokonce si myslím, že žádná distribuce v romštině nevznikne.
    hmm
    Bosý v tráve avatar 20.4.2007 16:38 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Vase prispevky posobia motivujuco (motivujuco myslim doslova tak ako to pisem), dakujem.
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    20.4.2007 23:19 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Ma mten samy nazor ,)
    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    20.4.2007 21:31 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Lakatoš!
    21.4.2007 10:59 Radim
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Dobrý počin, sám jsem o tom něco napsal na svém blogu
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.4.2007 12:16 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Pozor na ten megablog.cz - patří tomu, jehož jméno se nevyslovuje :-)
    21.4.2007 21:23 Radim
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Ano, jeden ukřičený fanatik co mele dokola své zažité pravdy, neuznává schopnější a štastnější.
    24.4.2007 00:23 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Tím myslíš toho srandistu s iniciálami RH? :-D
    30.4.2007 13:54 cumel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Tak tak, ukřičený fanatik - to je Hulán jak vyšitý. :*)
    Bosý v tráve avatar 21.4.2007 15:01 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Vdaka za upozornenie na nefunkcny e-mail v mojom profile. Uz je to opravene a tesim sa na spolupracu s vami ;)

    pozn.

    Doticni vedia o koho ide, nepriali si byt menovani...
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    22.4.2007 00:01 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Tvuj mail jsem neznal a bohuzel jsem ho poznal a byl mi vnucen tvoji nevymachanou hubou ... klavesnici ?
    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.4.2007 09:38 Foo Bar | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D. Lakatoš a Romalebuntu 2008 alfa1
    Škoda, že rómština nemá ISO 639-1 kód. Bylo by docela zajímavé začít pracovat na rom_SK lokalizaci :-). I když třeba v Čechách je mladá generace docela jazykově asimilovaná.
    28.6.2007 16:34 RomanoChavo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu 2008 alfa1
    Tak sa neviem dockat prvej verzie...sam som nieco podobne chcel svojho casu skusit, ale nemal som dost casu... Drzim palce a aj pomozem s niecim ak treba....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.