Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
A PDFko navíc nemůžete strčit autorovi a nechat si ho podepsat...Už vidím autogramiádu budoucnosti, kde se budou podepisovat PDFka
Napíšeš prosím potom nějakou recenzi? Chystám se na něj.
Já teda sázím na smartq 5, stojí to nějakých 160$ a zvládně toho mnohem více než nějaký ipad...
10 hodin
Není to telefon
Zapomínáš na jednu důležitou věc. Český e-book nekoupíš. Nakladatelé je prostě nevydávají. Když knizku nenajdes na serveru typu palmknihy.cz, tak se automaticky stáváš pirátem a knížky začneš krást, protože prostě pro elektronické čtení nemáš jinou možnost. Osobně preferuji právě elektronické čtení před knížkama papírovýma. Mám pro to jeden hlavní důvod, a to ten, že papírové knížky nemám už kam dávat. Podotýkám, že pořádná domácí dřevěná knihovna stojí stejně jako čtečka.
Než tu někdo vytáhnete různé argumenty proti čtečkám, dovolím si upozornit na pár věcí.
Dle mého názoru k většímu rozšíření čteček nedojde, dokud do nich nepůjde jednoduše a rychle stáhnout obsah (Zde bych nabídnul principy iTunes nebo Steam) Takhle si já představuji budoucnost elektronického čtení.
Otázka na konec za 100 bodů. Jaký vidíte rozdíl mezi tím že si knihu půjčím ve veřejné knihovně a tím, že si přečtu ebook? Členství k nihovně si platím... a platím taky hromadu jiných poplatků autorských poplatků různým vyděračům co si říkají autorské svazy a přitom zastupují jen pár vybraných autorů a peníze přerozdělují po svém.
A teď můžete začít kamenovat...Dle mého názoru k většímu rozšíření čteček nedojde, dokud do nich nepůjde jednoduše a rychle stáhnout obsahTohle zrovna u Kindlu funguje bezvadně. Neustálé bezplatné připojení k jejich obchodu znamená, že si můžeš cokoliv z jejich nabídky koupit fakt kdykoliv a kdekoliv.
Ja mam napr mnoho zajimavych clanku z netu v offline podobe "az bude cas".U mě stejné. Čtu je v mobilu pomocí TequilaCat BookReader.
...tj. danou vec nechtene rozbit, ztratit nebo o ni jinak prijit...
Což se může zrcadlovce stát mnohem snáze, vzhledem k tomu, kde a co někteří lidé fotí.
Kazdopadne je to velmi drahe zarizeni. Lepsi bude netbook s malou spotrebou, a displejem jez ma ona ctecka pac je fakt dobry. To i za stejnou cenu.
K tomu se doma da pripojit monitor, klavesnice a sit cimz vznikne domaci PC a onen vyrobek ma tim padem podstatne vyssi uzitnou hodnotu