Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Poslední týden, možná dva, jsem se věnoval zprovoznění Archlinuxu na mém PC, sice trochu lamka jsem, ale ne zas tak, abych tohle distro instaloval 14 dní :)
Spíš to bylo proto, že bylo zoufale málo času, jo jo, kdybych tehdá před čtyřmi léty poslouchal okolí, jsem tři roky na školu kašlal a teď mám co dělat, heh, už se vydím před maturou, to budou nervy, kupodivu pocity při nervozitě mám docela rád, tedy spíš mám rád to, když se celá událost odbyde, všechno skončí dobře a příjde ta euforie, nadšení, to je paráda, to stojí za to, takže doufám že to nějak takto dopadne s mojí maturitou a budu moct všechno náležitě oslavit.
Zpátky k Archlinuxu, jo, je to ončo, jsem spokojený, je to přesně to, co jsem chtěl, trochu popojít od Ubuntu směrem k něčemu "surovějšímu" :)
Problémy sice byly, hlavně tedy ty mezi židlí a klávesnicí, ale povedlo se..
Dneska jsem doladil vše potřebné, gnome už docela lahodí mému oku, i když úpravy ještě budou, o tom žádná ...
Co zbývá vyřešit,je nějaká podivná lennost Xek, když si totiž chci spustit nějaký program přes menu, tak co celkem dlouho trvá, při tom z konzole je to jako blesk... ale to se poddá...
Tímto tedy děkuji kolegovi "dvx" z njs.netlab.cz/ubuntu, že mě nasměroval k Archu.
Tiskni
Sdílej:
pacman -S amarok-base
nainstalovalo i gtk. Kdyz jsem videl tu konfiguraci initu. Po instalaci kde-base a amarok distro zabralo 1GB. Tak me nadeje, ze by mohla existovat hezci distribuce nez gentoo opustila.