Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poslední týden, možná dva, jsem se věnoval zprovoznění Archlinuxu na mém PC, sice trochu lamka jsem, ale ne zas tak, abych tohle distro instaloval 14 dní :)
Spíš to bylo proto, že bylo zoufale málo času, jo jo, kdybych tehdá před čtyřmi léty poslouchal okolí, jsem tři roky na školu kašlal a teď mám co dělat, heh, už se vydím před maturou, to budou nervy, kupodivu pocity při nervozitě mám docela rád, tedy spíš mám rád to, když se celá událost odbyde, všechno skončí dobře a příjde ta euforie, nadšení, to je paráda, to stojí za to, takže doufám že to nějak takto dopadne s mojí maturitou a budu moct všechno náležitě oslavit.
Zpátky k Archlinuxu, jo, je to ončo, jsem spokojený, je to přesně to, co jsem chtěl, trochu popojít od Ubuntu směrem k něčemu "surovějšímu" :)
Problémy sice byly, hlavně tedy ty mezi židlí a klávesnicí, ale povedlo se..
Dneska jsem doladil vše potřebné, gnome už docela lahodí mému oku, i když úpravy ještě budou, o tom žádná ...
Co zbývá vyřešit,je nějaká podivná lennost Xek, když si totiž chci spustit nějaký program přes menu, tak co celkem dlouho trvá, při tom z konzole je to jako blesk... ale to se poddá...
Tímto tedy děkuji kolegovi "dvx" z njs.netlab.cz/ubuntu, že mě nasměroval k Archu.
Tiskni
Sdílej:
pacman -S amarok-base
nainstalovalo i gtk. Kdyz jsem videl tu konfiguraci initu. Po instalaci kde-base a amarok distro zabralo 1GB. Tak me nadeje, ze by mohla existovat hezci distribuce nez gentoo opustila.