Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Dostal jsem spoustu dobrých rad a návodů jak připojit CDMA. Všechny jsem akceptoval a modem nic. Dělám někde chybu a nevím kde . Proste spustím příkaz a a modem ani nepípne. Možná na Debianu. Uvidím, zkusil jsem to ve Slacku, poctivě zapnul všechny podpory. Vypsal všechno co jsem měl. A nic. Dělám chybu a nevím, kde a nemám potřebné znalosti abych na ni přišel.
Bojím se,že až na to příjdu vrátím kamarádovi modem a budu připojen zase přes adsl.To mi nevadí, vadí mi že to nejsem schopný vykoumat. Už na tom dělám třetí den. Mám skript, manuály a stejně to nechodí. Nejsem nadšený z připojení na woknech. I když aspoň ostatní práci můžu dělat v linuxu. Je to fakt někdy vzrůšo to hledání. Závidím lidem, kteří mají tolik znalostí aby to vykoumali.Jo jo,já snad na starý kolena půjdu studovat matfyz.Linux rulez... A neumím si představit jak to nastavuji v NetBSD nebo ve FreeBSD. To musí bejt teprve maso a vodvaz. Pokud to někdo připojoval přímo v Sarge a chce mi poskytnout informaci, budu rád. Jinak opět zkopíruju to co jsem se dočetl a uvidím. A JDU NA TO. HOWGH -)))
Tiskni
Sdílej:
Moje "síťařská rada" - zkuste ho ještě v jiném kompu či s jiným kabelem. Tj. zkuste obměnit zapojení. CDMA nemám, pokud má modem příkazový řádek (jako nějaké routery třeba), tak se podívejte na stav a statistiku rozhraní (jestli to jde).
Ok, tak by snad šlo dopsat kuchařku, když nahraju "A", tak mam stav A, nahraju nebo spustím "B" a mám stav B - a tím najít chybu?