Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Dostal jsem spoustu dobrých rad a návodů jak připojit CDMA. Všechny jsem akceptoval a modem nic. Dělám někde chybu a nevím kde . Proste spustím příkaz a a modem ani nepípne. Možná na Debianu. Uvidím, zkusil jsem to ve Slacku, poctivě zapnul všechny podpory. Vypsal všechno co jsem měl. A nic. Dělám chybu a nevím, kde a nemám potřebné znalosti abych na ni přišel.
Bojím se,že až na to příjdu vrátím kamarádovi modem a budu připojen zase přes adsl.To mi nevadí, vadí mi že to nejsem schopný vykoumat. Už na tom dělám třetí den. Mám skript, manuály a stejně to nechodí. Nejsem nadšený z připojení na woknech. I když aspoň ostatní práci můžu dělat v linuxu. Je to fakt někdy vzrůšo to hledání. Závidím lidem, kteří mají tolik znalostí aby to vykoumali.Jo jo,já snad na starý kolena půjdu studovat matfyz.Linux rulez... A neumím si představit jak to nastavuji v NetBSD nebo ve FreeBSD. To musí bejt teprve maso a vodvaz. Pokud to někdo připojoval přímo v Sarge a chce mi poskytnout informaci, budu rád. Jinak opět zkopíruju to co jsem se dočetl a uvidím. A JDU NA TO. HOWGH -)))
Tiskni
Sdílej:
Moje "síťařská rada" - zkuste ho ještě v jiném kompu či s jiným kabelem. Tj. zkuste obměnit zapojení. CDMA nemám, pokud má modem příkazový řádek (jako nějaké routery třeba), tak se podívejte na stav a statistiku rozhraní (jestli to jde).
Ok, tak by snad šlo dopsat kuchařku, když nahraju "A", tak mam stav A, nahraju nebo spustím "B" a mám stav B - a tím najít chybu?