Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Tak trochu věřící, tak trochu těhotní. I tak by se dal popsat některých mudrců postoj. Stále nad věcí, stále zdůrazňující svou odhodlanost setrvat v rozvážné nerozhodnosti. Protože: „Co kdyby se náhodou rozhodli špatně.” Věčně nejistí, věčně opakující ty pravdy o tom, že není koho volit, že si nevybere, vlastně nikdo jim není dost dobrý, a protože nikdo není dost dobrý, tak nebude volit nikoho. Aby to náhodou nebylo na ně, že se špatně rozhodli.
Dante ve svém „Pekle” říká:
...jsou to ti co vše zmeškali.
Žalostně živoří tu duše
tvorů,
co žili si bez hanby i bez chvály
Jsou zaslepeni ve svém
mále
Ti z tváře světa zmizí dokonale...
Jejich věc a jejich svědomí. Ale sami sebe zbavují svobody a i když to halí do nechytřejších vět. Nejsou ani pro Nebe ani pro Peklo. Ve své pohodlnosti, strachu a nerozhodnosti jsou jen pro sebe. A sami nakonec zůstanou. Se svými pochybnostmi, nerozhodností a nadávkami. Nebo budou s těmi sobě podobnými, ale budou slyšet jen nářek, skřípení zubů a pláč. Svůj i jejich.
Tiskni
Sdílej:
Každý zápis je jednostranný, protože jsme schopni jít jenom jednou cestou. Případně nejít žádnou. Ti co doufají, že když se nerozhodnou a to vědomě, že se čemukoliv vyhnou se hluboce mýlí. I přes tisíce důvodů, které uvádějí. A pravidlo sebepoznání se jak v křesťanství i všech vychodních náboženství se dá shrnout do apokryfního evangelia sv. Tomáše.
Královstí je v tobě i mimo tebe,
nalezneš-li sebe sama, budeš nalezen.
Nenalezneš-li sebe sama, budeš žít v chudobě.
A promeškáš-li čas k nalezení sebe sama.
zkáza tě nemine.
A jinak pro vaší informaci. Křesťanství je původně východní náboženství. Jinak východní náboženství nemají patent na to, co si lidé myslí že mají. A to jen z toho důvodu, že si někteří lidé ani nedají práci aby si zjistili co křesťanství obsahuje.
Ale jestli žiji mezi lidmi, tak už rozhodnutí se nepodílet na spolurozhodování je vysoce rizikovým aktem pro jedince, co se nechce podílet.No, tak abychom to zase nepřeháněli. Když někdo nechápe volby jako víceméně občanskou povinnost vyjádřit svůj názor na další směrování našeho státu a rozhodne se, že se prostě nevyjádří, je to tak maximálně projev jeho občanské nezodpovědnosti. Pojem "vysoce rizikový akt" je opravdu v této souvislosti celkem přitažený, nemyslíte? Co ten dotyčný tak "vysoce riskuje"? Opravdu mě nenapadá žádné opravdu závažné riziko (doufám, že jako soudní lidé nemusíme brát v potaz to prosťoučké ustavičně nudné strašení komunistickou vládou).