Do prodeje jde tichá bezdrátová herní myš Logitech PRO X2 SUPERSTRIKE s analogovými spínači s haptickou odezvou (HITS, Haptic Inductive Trigger System). Cena je 4 459 Kč.
Microsoft na GitHubu zveřejnil zdrojový kód projektu LiteBox, jedná se o 'knihovní operační systém' (library OS) zaměřený na bezpečnost, využívající systémovou architekturu LVBS k ochraně jádra před útoky z uživatelského prostoru. LiteBox je napsán v Rustu a uvolněný pod licencí MIT. Projekt je teprve v rané fázi vývoje.
BreezyBox je open-source shell a virtuální terminál pro populární jednočip ESP32. Nabízí základní unixové příkazy, sledování aktuálního pracovního adresáře (CWD), jednoduchý instalátor a spouštěč aplikací v podobě ELF binárních souborů, zabudovaný HTTP server nebo třeba ovládání WiFi - ukázka použití coby 'malého osobního počítače'. Ačkoliv je BreezyBox inspirovaný BusyBoxem, oproti němu má tento projekt několik externích závislostí, zejména na ESP-IDF SDK. BreezyBox je dostupný pod licencí MIT.
Byl představen cross-assembler xa.sh, napsaný čistě v Bourne shell skriptu. Tento nástroj umožňuje zpracovávat assemblerový kód pro Intel 8080, přičemž je možné snadno přidat podporu i pro další architektury, například 6502 a 6809. Skript využívá pouze různé běžné unixové příkazy jako jsou awk, sed nebo printf. Skript si lze stáhnout z GitHubového repozitáře projektu.
Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
.
V podstatě si neuvědomila, že všechno co není komerce vytvářejí lidé z vlastní iniciativy, protože mají potřebu se prezentovat, podělit o svoje myšlenky, svoji činnost a že vlastně přestali být pasívními příjemci, ale díky internetu se stávají dobrovolnými dárci. Takže i změněný komunikační stereotyp poskytuje altruismus, spolupráci v rámci lidské solidarity. Kupodivu.
Ale abych nemluvil jen o internetu, i další moje činnosti se v čase proměnily. Snad je to i věkem, ale myslím, že je to skutečné nejen věkem, ale i možnostmi, které současnost dává. Byly doby, kdy být v jednom zaměstnání byla ctnost. Tohle se v tom dnešním dynamičtějším světě změnilo. Začíná se hodně naplňovat heslo, které jsme v mém mládí používali v případě, ale jen někteří. Především při střídání partnerek. „Změna je život.”
Po letech, kdy jsem vykonával vždy jedno povolání jsem z ničeho nic vklouzl do života, který je stereotypní a přesto je ona stereotypnost rozmanitá. Vykonávám vlastně několik povolání. To je jeden ze zásadních rozdílů od časů, kdy jsem ani zdaleka nežil tak bohatý život. Nikdy jsem si nestěžoval na nudu, to je pocit, který vlastně neznám, nepotřebuji a nikdy jsem nepotřeboval aby mě někdo bavil. Dokáži se zabavit sám. Ale dnes mi přijde daleko snadnější než kdykoliv jindy naplnit svoje potřeby zábavy. Relativně lacino.
Dostupnost kultury, dostupnost cestování, dostupnost laciných možností všeho druhu změnil u mě způsob trávení dovolených. Už se nemusím tvářit že mě těší cestovat jen po nejbližším okolí. Tím mám na mysli střední a východní Evropu, ale mohu klidně kamkoliv, kam se nebojím jet sám. Domácí kino, kdy filmy jsou laciné a dostupné. Dobré filmy. spousta dobrých a laciných knih. Málokdo si uvědomuje, že tohle je přesně to čemu se říká: „Svoboda se rozhodnout ve svůj prospěch nebo neprospěch. ”
Mohu si upravit pracovní dobu, protože jsem si díky možnosti práce na volné noze mohu určit míru zatížení. Tu mi nikdo neurčuje, pouze mé rozhodnutí kolik a za kolik budu nabízet své služby a bud podle potřeby a také zároveň je podle poptávky snižovat či zvyšovat. V tom životním rytmu, který vyžaduje nutný stereotyp a řád tohle vnímám jako největší výhodu. Určím si svůj rytmus života.
Včera jsem měl jen jednu skupinu, záměrně jsem si nikoho neobjednal a užil jsem v podstatě volného dne, kdy jsem dělal jen věci, které mě zajímaly a bavily. Sice v dobách, kdy jsem u plavby jezdil v turnusu, jsem míval volno třeba měsíc, ale stále jsem byl limitovaný tím, že jsem mohl být z volna kdykoliv odvolán. Dalo se tomu někdy vyhnout, ale bylo to spojeno s potížemi, které někdy převyšovaly rámec výhodnosti. Tak se během deseti let díky internetu, mobilu a jiných možností změnil můj životní stereotyp. Bohu díky.
2009
Tiskni
Sdílej:
Zápisek - super
(zvlášť o antický)
ja radsi tu praktickou pivni filozofii. par skopku a kazdej je chytrej jak radio 
a ono mezi precist a naucit se to je dost rozdil. znas ebbinghausovo krivku zapominani? 
Přidám lahůdku, jako odpolední zákusek: The Animals - House of the Rising Sun
Kdysi mě kamarádka metalistka vytáhla na takový koncert a bylo to dobrý šou, i když o muzice to až tak nebylo.
nechcete si mně vzít?Musela bych napřed založit terárium
...
Ten toho snad tolik nenakaká.
Wiki: Lumíci ze severního Norska jsou jedním z mála obratlovců, kteří se rozmnožují tak rychle, že...
...s tim štírem, sem myslel, že Vám jde o znamení zvěrokruhu
Co jste jen tak mimochodem Vy?
.
Typnu si na rybu? /Máte básnické střevo a ryby prý bývají trochu úchylné + mají sklon k omamným látkám/
Já jsem beran - tvrdá hlavička /nikoliv natvrdlá//snad/
.
...hmmmm, beran...
...poslední ryba
...poslední zimní mimi
zelezo se musi kout dokud je zhavy ...
...poslední zimní mimiTo nejlepší vždy nakonec
.
Jestli jste na konci Ryb, dá se předpokládat, že osobní planety /Merkur, Venuše, příp. Mars/, budete mít v Beranu. Takže ty beraní planety vám možná dodávají říz
. Jinak bývají ryby tak trochu nepřehledné, zamlžené.
Sem věrnej a blbej...
) a ta kvalita zvuku taky neni nic moc (pozoruju tam nejaky lupani nebo dokonce maly vypadky, poslouchat se to sice da, ale je to utrpeni). ve skole sem to poslouchaval na ty cinsky mp4 (radio byla jedina vec co tam fungovala poradne), ale tu ma ted matka v praci a ja to nemam na cem poslouchat. tak sem si aspon do mobilu nahral iron maiden, ale to taky neni uplne ono, mezi pisnickama v tom lupe a vydrzi to hrat neco malo kolem tri hodin. vsechno je to na picu. dneska mam nakou hodne spatnou naladu. uz sem zarval na kamose co se k nam zase sam pozval na navstevu at uz drzi hubu nebo ho do ni kopnu. trochu se divil, ale nechce se mu verit ze sem se fakt nasral. jen at provokuje dal a uvidi ...
este me z toho rvani boli v krku, budu to muset zalejt pivem 