Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tak jsem se přesvědčil, že wokna vista, vážně nejsou nejlepší operační systém. Rita zjistila, že se ji sít na notebooku s Windows Vista jen tak mimochodem odpojila, přepsalo se samo heslo, jak jsem zjistil. Čím to, naprosto netuším. Přes wokna nešlo nastavit nic. Takže jsem musel vyndat Macbook a přes OS X prostě znovu zkusit nastavit wifi modem. Wifi jsem nastavil, jenže nebylo na woknech jednoduše vidět sít. Až po odinstalaci staré konfigurace, kompletně nové nastavení, se sít uráčila dát vidět. Vzhledem k tomu, že wokna neprovozuji, tak se přiznám, že tahle možnost mě nenapadla. Byl to zoufalý pokus Rity, který vyšel. Jsem rád, že jsem si nekoupil nic od této světově „proslulé” firmy. Zlatý Unix. Samozřejmě Slackware na PC si s tím modemem také poradil hravě.
Jak se zdá, to že tenhle systém nepoužívám, dost přispívá k mému duševnímu zdraví. Konečně kdo si pořídil wokna, má jen co si zaslouží. Jo není nad to po úspěšném dni, plném práce na dvoudenním kursu zvládání zátěžových situací, (který se mimochodem náramně vyvedl,) nastavovat wokna. Celodenní kurs proti tomu byl procházka růžovou zahradou. Pět pohledných děvčat, po dnešku kdy přibyl jeden gentleman, který přišel na druhou polovinu, pět inteligentních pánů, a všichni bezva spolupracovali. Dokonce to mělo i plný ekonomický úspěch. Opět blíž ke kapitalizaci svých výnosů. Dám si poradit od gentlemanů, co mě stále ve svých komentářích k tomuto kroku nabádají.
Docela dva dobré dny a pátek volno a dovolená. Život je stejně bezva. Ještě si dám zasklít balkon, pak si na balkoně nechám udělat dřevěnou podlahu, koupím houpací křeslo, přidělám tam hamaku, zavedu elektřinu a budu mít něco jako letní sídlo. Jo jo, není nad to být kapitalista.
Tiskni
Sdílej:
(kterou jsem slyšel kdysi na vojněTak moment, někde jste tvrdil že jste tu hlášku vymyslel. Takže trochu to sjednotit - buď tak či onak. Stejně tak s tím modrým plamínkem z prdu na vojně - jestli jste to viděl v Tankovém praporu nebo jestli jste to převzal aby zde na abc bylo trochu veseleji
Doufám,že máš balkon na jihozápad,to je dobrý na prohřátí kostí!To ano. A taky je takový prosklenný balkon, v zimě nevytápěný, dobrý na pěstování citrusů. Podobně jako ve skleníku. Takže se na něm dají vypěstovat pomerančíky či mandarinky, anebo oleandry. Ovšem s těmi kdyžtak opatrně, jsou prudce jedovaté a i vůně z jejich květů může přivodit závratě...
Byla to nejkrasnejsi noc z celeho vyletu.
zblajznu vcelu misto meduTo bych raději nezkoušela, možná tak trubci by se dali schroupat. Opražit je na pánvičce, semlet v mouku a přidat do chleba. Když už by to muselo být.
Jed v malem mnozstvi je lek, rikavala maminka kdyz nam dala ochutnat prasivku kterou neznala.To jste měli velké štěstí, že jste nenarazili na muchomůrku zelenou. Jí se prý může člověk otrávit i olíznutím ruky, kterou na ní sahal, tak je ta potvora jedovatá...
Zákulisí té doby snad dokreslí např. Kouř? Že jste byl snad nejmladší a tak ... i to, že se asi rychle zapomíná.