Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Tento blog je nelinuxový, nepolitický a zabývá se jen PC hrou Duke Nukem 3D
Jako člověk starší, málo PC her znalý jsem dostal odkaz od nicku jménem Aminux na staré hry. Za což mu ještě jednou děkuji. Pak si gratuluji ke své dřívější koupi iMac, protože se na něm tyhle prastaré hry hrají v Dosboxu a Wine zcela báječně. Hlavně hra, „Duke Nukem,” vedle které je hra Doom, tedy z mého stařeckého hlediska zcela nezajímavá. Chápu, že znalci budou ohrnovat nos nad mým nadšením, ale mariňákovy hlášky a grafika, plus provedení mě skutečně baví. Už jsem se prostřílel do dalšího levelu, rozstřílel hernu, zničil několik objektů, tak mám za to, že zábava byla přiměřená.
Pouze jsem myš pro Maca nahradil myší značky Genius, protože se mi s ní v té hře lépe ovládá střelba a pohyb. Není tak zbytečně citlivá na změny zbraní a další nutné ovládání a pohyby. Zatím hledám nejvýhodnější použití jak šipek, tak myši. Zkoušel jsem hru v Debianu, ale tam mi nejde zvuk. Hledal jsem nastavení v options, bohužel nepodařilo se. v IMac jde vše jak má. I pro samotné hraní má iMac lepší parametry. Tam chodí zcela zlehounka a grafika je naprosto nádherná. U tak staré hry je úplně skvělá. Což opakuji jen, co jsem si přečetl jinde. Pochopitelně jsem si našel cheats, několik se jich naučil, a když moc ubývá mariňákovi sil, tak si vypomůžu. Pro začátek. Ale už jsem v lehčí verzi prošel celý level L.A Meltdown, Piece of Cake, bez cheats. Ovšem, napřed jsem si hru vyzkoušel za podpory cheats.
Tiskni
Sdílej:
Pouze jsem myš pro Maca nahradil myší značky Genius, protože se mi s ní v té hře lépe ovládá střelba a pohyb.
Chrchly-chrchly.
Copyright 2002-2010 DOSBox Team, published under GNU GPL. --- CONFIG:Loading primary settings from config file /home/jan/.dosbox/dosbox-0.74.conf MIXER:Got different values from SDL: freq 44100, blocksize 940 ALSA:Can't subscribe to MIDI port (65:0) nor (17:0) MIDI:Opened device:none DOSBox switched to max cycles, because of the setting: cycles=auto. If the game runs too fast try a fixed cycles amount in DOSBox's options. ALSA lib pcm.c:7223:(snd_pcm_recover) underrun occured
mpu401=intelligent device=default config=128:0
Co takhle pouzit nativni linuxovy port ? napr http://eduke32.com/
Hlavně hra, „Duke Nukem,” vedle které je hra Doom, tedy z mého stařeckého hlediska zcela nezajímavá.Sice nejsem stařec, ale +1. Duke má naprosto úžasnou atmosféru, Doom je proti němu taková „tma a nuda“.
Pěkně večer k tomu 5.1 repro
Je něco trochu jiného. Hlavně to 5.1 repro. To chce sluchátka, ve kterých je cítit vlastní tep.